Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 07.11.2017 14:00

Intenzívne práce na Špitálskej

Na Špitálskej ulici sa tvrdo pracuje, aby sa čo najskôr spustila prevádzka električiek. Obnova trate bola reakciou na jej katastrofálny stav. Bratislava - hlavné mesto SR však nevyužilo príležitosť na kvalitatívnu transformáciu celej ulice a realizuje sa len na samotnej trati.

Article Big

Obnova trate zahŕňa úsek od Amerického námestia po Námestie SNP, realizuje sa nový zvršok z asfaltu (na križovatke s Ul. 29. augusta z cementobetónu), inštalujú nové koľaje, novú podobu dostane aj zastávka Mariánska v smere z centra, pričom bude doplnená o prístrešok či odchodovú tabuľu. Trať bude od vozovky oddelená dlažobnými kockami. Podľa neoverených informácii by mala byť obnova hotová do polovice novembra.

Pôvodne mal byť projekt hotový už v septembri, realizáciu však zbrzdili námietky miestnych obyvateľov, ktorí majú pomerne silný vplyv na Ministerstvo dopravy, ktoré udeľuje povolenia podobným projektom. Mesto obyvateľom vyhovelo svojsky - problematickú zastávku Mariánska v smere do centra, ktorá bola predmetom nesúhlasu, nezrealizovalo, a nezrealizovalo ani zastávku v pôvodnej polohe naproti Policajnému riaditeľstvu.

Rekonštrukcia električkovej trate tak, paradoxne, priniesla zhoršenie podmienok pre časť cestujúcich. Oveľa lepšieho komfortu sa nedočkajú ani cestujúci využívajú druhú stranu zastávky Mariánska, keďže plánované rozšírenie zastávky sa nerealizuje, pretože by bolo nutné ubrať zopár parkovacích miest, čo je v Bratislave očividne neprijateľné.

Rekonštrukcia trate na Špitálskej je tak ďalším spackaným projektom, ktorý konzervuje zlý stav na roky, možno desaťročia. Integrovaný prístup, ktorý zvolili v Prahe a v rámci ktorého spolupracujú mesto, Dopravný podnik a Institut plánování a rozvoje Prahy - IPR, keď sa s obnovou trate rovno obnoví aj celá ulica, vrátane chodníkov, ciest, cyklotrás, mobiliáru či zelene, zostáva naďalej v Bratislave len snom.

 

Fotografie z 6.11.2017.

Galéria

Súvisiace články

Rekonštrukcia električkovej trate na Americkom námestí ide do finále

01.12.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Práce na električkovej trati na Americkom námestí sa blížia k dokončeniu. Trať už má prakticky finálnu podobu, na ktorú nadväzujú úpravy okolitého verejného priestoru. Premávka bude obnovená ešte pred koncom roka, čím bude sprevádzkovaná celá bratislavská električková sieť. Rekonštrukciu pripravil Dopravný podnik Bratislavy v spolupráci s Magistrátom Hlavného mesta SR Bratislava.

Čítať viac

Rekonštrukcia trate na Americkom námestí ide do ďalšej fázy

16.11.2020 16:19:00 Adrian Gubčo

Dnešok je v bratislavskej doprave v znamení veľkých noviniek. Po viac ako roku a pol sa otvárajú Mlynské nivy, čo prispeje k výrazným zmenám v organizácii verejnej dopravy. Po určitej dobe sa dnes spúšťa aj iná dôležitá súčasť dopravnej infraštruktúry mesta: zastávka Blumentál, čo znamená, že obnova trate na Americkom námestí vstupuje do svojej záverečnej fázy.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Posedenie s výhľadom - nové lavičky na obnovenej Východnej terase Bratislavského hradu.

Seating with a view - new benches on revitalised Eastern terrace of Bratislava castle.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #oldbratislava #bratislavacastle #publicspace #urbanism #city #view #architecture #design #bench
Priemyselný areál na Patrónke prejde premenou, vzniknúť tu má spoločenský hub a pripomienka histórie územia.

Industrial zone in Patrónka will transform onto social hub with memorial of historical events which took place over there.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #oldbratislava #reconstruction #history #architecture #historicalarchitecture #industrialarchitecture #culture #sport #publicspace #patronka

@bratislavsky_kraj
Nový Majerhof zmení zanedbaný brownfield na zelenú štvrť s promenádou pri Malom Dunaji.

Nový Majerhof development will change the dilapidated brownfield onto green neighborhood with promenade along Malý Dunaj.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #vrakuna #vrakuňa #majerhof #novymajerhof #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #riverfront #malydunaj

@pantograph_architects
Nová vizualizácia Sky Parku už so všetkými plánovanými vežami. Výstavba druhej etapy masívneho projektu sa spustí v roku 2021.

New render of Sky Park with all planned towers. Construction of the second stage of the massive development will start in 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @pictown.co
Rastúca Eurovea II a prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Rising Eurovea II development and first Slovak skyscraper Eurovea Tower.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #euroveaTower #skyscraper #mrakodrap #danube #slovakia #gfi

@jtre_sk
V bratislavskom downtowne začne onedlho rásť projekt Metropolis, ktorý ďalej zahustí panorámu tejto časti mesta.

Construction of a development called Metropolis in Bratislava downtown is about to start. It will be another densification of the skyline of the city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #housing #living #home #city #highrise #tower #downtown #metropolis
Pozrieť viac

YouTube