YIMBA

Račany Rosso

Račany Rosso
Štvrť
Rača
Developer
Grafobal Group Development
Typ
Bývanie
Architekt
Expoline
Status
Zámer
Realizácia
2022 - 2024

Rezidenčný súbor v okrajovej časti Rače je bude súčasťou rozsiahlejšieho zámeru, v rámci ktorého v lokalite vznikne nová mikroštvrť. Tá nahradí súčasné vinohrady. 

 

Projekt prvej časti prvej etapy je predkladaný variantne. Jednotlivé varianty sa líšia len v dispozícii objektov, nie v bilanciách. Preferovaný je variant 1. Uvedené bilancie sa týkajú tejto prvej časti prvej etapy.


Ďalšie informácie

Počet podlaží 5
Výška (v metroch) 16,7
Počet bytov / apartmánov 156
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 218
Generálny projektant Ing. Stanislav Fekete
Náklady 12.000.000 EUR

Články k projektu

V Rači ubudne vinohradov: Pokračovanie Račany Bianco od Ivana Kmotríka napreduje

15.12.2022 10:58:11 Andrej Sárközi

Časť vinohradov v Rači sa môže nahradiť ďalšou zástavbou. V okrajovom území intravilánu mestskej časti je naplánovaná tretia etapa projektu Račany Bianco. Zámer je úzko príbuzný developmentu Račany Rosso a patrí k aktivitám firmy, blízkej kontroverznému podnikateľovi Ivanovi Kmotríkovi st. Development sa posúva k realizácii.

Čítať viac

Projekt Račany Rosso získal prvé dôležité povolenie

02.07.2019 09:45:00 Adrian Gubčo

Bývanie v svahoch nad Bratislavou je aj naďalej veľmi populárne, aj napriek tomu, že v jeho dôsledku dochádza v mnohých prípadoch k zániku pôvodných vinohradov. S atraktivitou prostredia pracuje aj zámer Račany Rosso od developera Grafobal Group Development, ktorý na koniec Rače prinesie nové byty v prvej fáze budúceho sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube