YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 07.10.2017 12:00

Na Miletičovej môže vzniknúť nové saleziánske Oratórium

Miletičovu ulicu čakajú zmeny - a výrazne k lepšiemu. Saleziáni don Bosca pripravujú výstavbu nového oratória, teda mládežníckeho strediska v blízkosti svojho kostola na križovatke Miletičovej a Záhradníckej.

Zdroj: n/a via Archinfo

Zdroj: n/a via Archinfo

Na jeho riešenie zorganizovali v spolupráci s architektonickou kanceláriou 2021 architektonickú súťaž, ktorá priniesla pozoruhodné výsledky. Jednoznačným víťazom sa stalo štúdio n/a, ktorého návrh porota vybrala jednohlasne.

Nové oratórium prinesie rozsiahle možnosti pre komunitné aktivity mládeže, a to tak v oblasti športu, vzdelávania, kultúrnych aktivít alebo klubovej činnosti. Športoviská vzniknú v interiéri aj v exteriéri na miestne dnešného dvora využívaného ako parkovisko.

Mládež v Bratislave, pokiaľ nie je aktívnou súčasťou rozličných krúžkov, tímov či spolkov, má v súčasnosti v meste problém nájsť priestory, v ktorých by sa mohla venovať plnohodnotnému tráveniu voľného času. Preto je extrémne dôležité, aby vznikalo maximum podobných priestorov, do ktorých si tzv. neorganizovaná mládež dokáže nájsť cestu a rozvíjať svoj talent či schopnosti. Investície podobného charakteru sú extrémne vítané a o to viac, keď aj vyhlasovateľovi očividne záleží na vysokej kvalite.

Teraz je rad na meste a mestských častiach, aby aj samé začali vyvíjať podobné iniciatívy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: n/a via Archinfo
  • Zdroj: n/a via Archinfo
  • Zdroj: n/a via Archinfo
  • Axonometria. Zdroj: n/a via Archinfo

Súvisiace články

Prvá fáza Nového Oratória je skolaudovaná, výsledok je sklamaním

28.05.2021 17:11:49 Adrian Gubčo

Rehoľa Saleziánov je katolíckou komunitou, ktorá sa dlhodobo venuje mladým ľuďom. Na to im slúži, okrem iného, priestor oratória na Miletičovej ulici, umiestnený v areáli kostola. Už dlhšie je známy zámer rekonštrukcie a dostavby areálu, ktorý mal byť navyše na vysokej architektonickej úrovni. Prvá etapa bola ukončená v uplynulých mesiacoch, výsledok však nezodpovedá očakávaniam.

Čítať viac

Saleziánske Nové Oratórium napreduje v rekonštrukcii

07.09.2020 17:15:00 Adrian Gubčo

Katolícka komunita Saleziánov sídli už desaťročia v areáli na nároží Záhradníckej a Miletičovej ulice, ktorý dnes zahŕňa kostol, oratórium, internát či administratívne priestory, ako aj pomerne rozsiahle parkovisko, ktoré sa používa na spoločenské aktivity. Stav areálu už nebol ideálny a nezodpovedal aktuálnym potrebám a veľkosti komunity. Aj preto sa na konci minulého roka rozbehla rekonštrukcia, ktorá aktuálne úspešne napreduje.

Čítať viac

Saleziánske Oratórium je po zmenách bližšie k realite

16.01.2020 11:45:00 Adrian Gubčo

Pred vyše dvoma rokmi boli odhalené výsledky vtedy v Bratislave pomerne ojedinelej architektonickej súťaže – možná budúca podoba Nového Oratória, teda mládežníckeho centra saleziánskej rehole na Miletičovej ulici. Sľubný projekt sa však pozastavil a až v poslednom období začína v jeho príprave nastávať pohyb, hoci už so zmeneným dizajnom aj architektmi.

Čítať viac

V Petržalke sa realizuje nový parčík

18.07.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

V Bratislave v poslednej dobe pribúda skutočne nebývalé množstvo parkov. V nedávnom článku sme niekoľko z nich predstavili, realizujú sa však aj ďalšie, tak v rámci súkromného developmentu, ako aj viac verejného charakteru. Takým možno označiť aj parčík, resp. záhradu vznikajúcu na Mamateyovej ulici v Petržalke.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube