YIMBA

Nové Oratórium

Nové Oratórium
Štvrť
Ružinov
Developer
Saleziáni don Bosca
Typ
Športoviská, Religiózne budovy
Architekt
GRAU
Status
Zámer
Realizácia
2020 - ?

Projekt Nového Oratória je projektom mládežníckeho strediska, rátajúceho s vytvorením kapacít pre športovanie, spoločenské a religiózne aktivity v súvislosti s náplňou práce Saleziánskej rehole. Okrem rekonštrukcie pôvodnej budovy z roku 1933 ráta aj s výstavbou novej telocvične a revitalizáciou verejných priestranstiev. 

Na projekt prebieha verejná zbierka. 

V tejto chvíli je zrealizovaná prvá etapa, druhá v podobe športovej haly čaká na zabezpečenie financií. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 2
Generálny projektant GRAU
Náklady 2.100.000 EUR

Články k projektu

Prvá fáza Nového Oratória je skolaudovaná, výsledok je sklamaním

28.05.2021 17:11:49 Adrian Gubčo

Rehoľa Saleziánov je katolíckou komunitou, ktorá sa dlhodobo venuje mladým ľuďom. Na to im slúži, okrem iného, priestor oratória na Miletičovej ulici, umiestnený v areáli kostola. Už dlhšie je známy zámer rekonštrukcie a dostavby areálu, ktorý mal byť navyše na vysokej architektonickej úrovni. Prvá etapa bola ukončená v uplynulých mesiacoch, výsledok však nezodpovedá očakávaniam.

Čítať viac

Saleziánske Nové Oratórium napreduje v rekonštrukcii

07.09.2020 17:15:00 Adrian Gubčo

Katolícka komunita Saleziánov sídli už desaťročia v areáli na nároží Záhradníckej a Miletičovej ulice, ktorý dnes zahŕňa kostol, oratórium, internát či administratívne priestory, ako aj pomerne rozsiahle parkovisko, ktoré sa používa na spoločenské aktivity. Stav areálu už nebol ideálny a nezodpovedal aktuálnym potrebám a veľkosti komunity. Aj preto sa na konci minulého roka rozbehla rekonštrukcia, ktorá aktuálne úspešne napreduje.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube