Články k projektu: Moruše

zoradiť: podľa dátumu

Premena okolia letiska pokračuje. VI Group odhaľuje podobu nového projektu, vybuduje mestský blok

31.05.2024, 11:14 Simona Schreinerová

Okolie bratislavského letiska sa postupne mení z prázdneho územia na multifunkčnú štvrť. V dohľadnej dobe sa tu pripravuje nová vlna výstavby. Pred časom sme informovali o tom, že v susedstve obytného komplexu Moruše od VI Group má vzniknúť polyfunkčné centrum. Zámer aktuálne vstupuje do posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Mesto sa posúva k letisku. Na okraji Bratislavy vznikne veľká štvrť, žiť tu budú tisíce ľudí

14.05.2024, 13:48 Adrian Gubčo

Okolie bratislavského Letiska M.R. Štefánika bolo donedávna veľmi riedko zastavanou zónou. V posledných rokoch tu však pribúdajú retailové a logistické centrá, administratívne objekty a dokonca aj byty. Tomuto vývoju nie je koniec, práve naopak – pripravované zmeny Územného plánu majú premeniť lokalitu na mestskú štvrť s bývaním i občianskou vybavenosťou.

Z okolia letiska rezidenčná štvrť. Moruše dostanú suseda, stojí za ním známy developer

28.03.2024, 13:53 Simona Schreinerová

Urbanizácia okolia bratislavského letiska sa začína rozbiehať v čoraz väčšej miere. V blízkosti jeho areálu už vzniklo niekoľko projektov a ďalšie sa pripravujú. V susedstve rezidenčného developmentu Moruše od VI Group vznikne nové polyfunkčné centrum, na ktorom sa bude podieľať rovnaký developer.

Netradičný dom pri bratislavskom letisku: Moruše sa blížia k dokončeniu a menia charakter okolia

24.03.2023, 16:52 Andrej Sárközi

Okolie bratislavského Letiska Milana R. Štefánika je jednou z menej urbanizovaných oblastí metropoly. Posledné roky sa to však mení a vznikajú tu developmenty, ktoré rastú v priamom susedstve s areálom letiska. Jedným z takých je tvarovo výrazný projekt Moruše od developerskej spoločnosti VI Group, ktorý bude onedlho dokončený.

Rozvoj pri letisku pokračuje: Rastú Ovocné sady aj Moruše, Goldbeck sa pripravuje na výstavbu centrály

25.10.2021, 11:40 Adrian Gubčo

Okolie bratislavského Medzinárodného letiska M.R.Štefánika je jednou z menej urbanizovaných oblastí v rámci Bratislavy, pomaly sa to však začína meniť. Nové projekty rastú v podstate v priamom susedstve s jeho areálom. Ich rozsah aj charakter prispeje k výraznej zmene lokality – z mŕtvych pozemkov sa stanú intenzívne využívané zóny, čím sa letisko stane ešte viac „mestským“.

Okolie letiska sa mení na polyfunkčnú štvrť

24.11.2020, 12:25 Adrian Gubčo

Bratislavské Letisko M.R. Štefánika je charakteristické pomerne veľkou blízkosťou k mestskej zástavbe. Na jednej strane to znamená komplikáciu, keďže jeho areál bráni priestorovému rozvoju mesta, na strane druhej to vedie k tomu, že nový development sa tlačí až k jeho hraniciam. Príkladom je aj niekoľko aktuálnych projektov, z ktorých sú niektoré vo výstavbe a ďalšie v príprave.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube