Články k projektu: Moruše

zoradiť: podľa dátumu

Netradičný dom pri bratislavskom letisku: Moruše sa blížia k dokončeniu a menia charakter okolia

24.03.2023, 16:52 Andrej Sárközi

Okolie bratislavského Letiska Milana R. Štefánika je jednou z menej urbanizovaných oblastí metropoly. Posledné roky sa to však mení a vznikajú tu developmenty, ktoré rastú v priamom susedstve s areálom letiska. Jedným z takých je tvarovo výrazný projekt Moruše od developerskej spoločnosti VI Group, ktorý bude onedlho dokončený.

Rozvoj pri letisku pokračuje: Rastú Ovocné sady aj Moruše, Goldbeck sa pripravuje na výstavbu centrály

25.10.2021, 11:40 Adrian Gubčo

Okolie bratislavského Medzinárodného letiska M.R.Štefánika je jednou z menej urbanizovaných oblastí v rámci Bratislavy, pomaly sa to však začína meniť. Nové projekty rastú v podstate v priamom susedstve s jeho areálom. Ich rozsah aj charakter prispeje k výraznej zmene lokality – z mŕtvych pozemkov sa stanú intenzívne využívané zóny, čím sa letisko stane ešte viac „mestským“.

Okolie letiska sa mení na polyfunkčnú štvrť

24.11.2020, 12:25 Adrian Gubčo

Bratislavské Letisko M.R. Štefánika je charakteristické pomerne veľkou blízkosťou k mestskej zástavbe. Na jednej strane to znamená komplikáciu, keďže jeho areál bráni priestorovému rozvoju mesta, na strane druhej to vedie k tomu, že nový development sa tlačí až k jeho hraniciam. Príkladom je aj niekoľko aktuálnych projektov, z ktorých sú niektoré vo výstavbe a ďalšie v príprave.

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube