YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.02.2018 14:00

Construction update: Lužná 2A, 2B, 6.2.2018

V okolí Lužnej a Šustekovej ulice v Petržalke postupne vzniká pomerne ucelená zóna rezidenčnej zástavby. Developer Vodotika-MG tu krok po kroku buduje bytové domy, ktoré spoločne vytvárajú (azda s výnimkou Gercenovej ulice) najmestskejšie pôsobiacu časť tohto sídliska.

Vo výstavbe sú aktuálne dva domy, Lužná 2A a Lužná 2B. Prvý menovaný je v štádiu hrubej stavby, obsahuje 52 bytov (všetky predané) a priestory pre obchodné prevádzky či kancelárie na prvých dvoch podlažiach. Parkovanie je riešené v podzemí aj na povrchu. Kolaudácia sa očakáva na jeseň tohto roku.

Druhý dom, Lužná 2B, vytvorí nárožie do pokračovania Šustekovej, a výškou osem podlaží, ako aj architektonickým výrazom nadviaže na suseda. Vznikne tu 42 bytov, ktoré sú dostupnejšie ako mnohé iné byty v novostavbách v podobných lokalitách (s dobrým napojením na centrum mesta), preto si aj tu developer môže zatiaľ pripísať celkom dobrý predaj. V parteri sa taktiež nachádzajú prevádzky. Výstavba je aktuálne na úrovni piateho nadzemného podlažia, dokončenie sa očakáva na jeseň 2019.

Vidiac charakter zástavby v okolí Lužnej, množstvo prevádzok v parteri, veľkorysé vnútrobloky a investície do zelene a vonkajších plôch, ktoré síce nie sú na špičkovej úrovni, ale sú dobre ošetrované, je veľká škoda, že developer od počiatku neinvestoval viac aj do kvalitnej architektúry. Keby to spravil, šlo by o jeden z najzaujímavejších developmentov v Bratislave.

Takto však možno aspoň povedať, že rozvoj Lužnej rozhodne nie je negatívom, ale pozitívnym procesom transformujúci niekdajší brownfield na aktívnu súčasť Petržalky.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Lužná 2A
  • Lužná 2B
  • Lužná 2A. Zdroj: Vodotika - MG
  • Lužná 2B. Zdroj: Vodotika - MG

Súvisiace články

Rozvoj v okolí Lužnej a Bosákovej napreduje, čoskoro tu pribudne ďalší dom

15.04.2020 17:05:48 Adrian Gubčo

Priestor v severnej časti sídliska Petržalka medzi Bosákovou ulicou a železničnou traťou je jednou z najprudšie sa rozvíjajúcich častí tejto masívnej štvrte. Jeden za druhým tu pribúdajú bytové domy, ktoré spoločne vytvárajú základ štruktúry mestských superblokov. Dom Lužná 2B bol dokončený len nedávno, Lužná 4C rastie a ďalší projekt sa už chystá zo západnej strany bloku od Bosákovej.

Čítať viac

Výstavba v okolí Lužnej pokračuje

13.03.2019 14:50:00 Adrian Gubčo

Časť Petržalky severne od Bosákovej ulice a západne od Šustekovej je momentálne jedným z najrýchlejšie sa meniacich území v tejto mestskej časti. Postupne tu vznikajú najmä rezidenčné projekty viacerých developerov. Z nich najaktívnejšia je spoločnosť Vodotika-MG, ktorá aktuálne dokončila výstavbu bytového domu Lužná 2A, realizuje Lužnú 2B a pripravuje ďalšie etapy.

Čítať viac

Construction update: Lužná 2A+2B, 13.9.2018

02.10.2018 10:00:00 Adrian Gubčo

Na severnom okraji sídliska Petržalka vzniká postupne obytná štvrť, ktorej podstatnú časť zrealizoval developer Vodotika-MG. V tejto chvíli sa pracuje na dvoch budovách - pred dokončením je Lužná 2A, v realizácii je aj Lužná 2B.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube