YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.07.2022 12:06

Veľké plány Proxenty sa postupne stávajú realitou

Investičná spoločnosť Proxenta, ktorá je čoraz aktívnejšia aj v developmente, pokročila s ďalšími projektami, kým ďalšie pripravuje. Firma sa zameriava predovšetkým na centrum mesta, v dôsledku čoho získavajú novú podobu prieluky, staršie objekty a iné nevyužité plochy. Zároveň sa však v súvislosti s ňou objavili špekulácie o nevhodných praktikách pri predaji bytov.

Kesselbauer, fotografia z 14.6.2022

Kesselbauer, fotografia z 14.6.2022

Developer sa v posledných rokoch sústredil najmä na oblasť v blízkosti Námestia 1. mája, kde má v portfóliu až štvoricu projektov. Prvým z nich bol Weinhauer na Jozefskej ulici, ktorý priniesol vyplnenie prieluky súčasne pôsobiacim domom, tvarovo však reagujúcim na charakter okolia. Ako ďalší nasledoval v tom istom bloku Kesselbauer, ktorý prináša prestavbu a dostavbu vybúraného pozemku a susedného objektu zo strany Námestia 1. mája. Od Banskobystrickej má vzniknúť luxusná Vila Biela. Napokon na nároží Vysokej a Námestia 1. mája sa nachádza zrekonštruovaný administratívny objekt Blokk.

Práve posledný menovaný development je zatiaľ posledným dokončeným. Kancelárska budova z 90-tych rokov 20. storočia, v ktorej mala priestory Volksbank, Sberbank a napokon Prima banka, sa stala apartmánovým domom. Rekonštrukcia sa spustila v júni 2021 a dokončená bola už o pol roka neskôr. Stavebník nezmenil vonkajší vzhľad objektu, vnútri však odstránil všetky nenosné konštrukcie a vytvoril priestor pre vznik 37 apartmánových jednotiek stredného štandardu a zväčša komornými dispozíciami (s výnimkou jedného päťizbového apartmánu). Súčasťou projektu je trojpodlažná garáž s vyše 40 parkovacími miestami.

Developer pripomína, že v rámci budovy obnovil aj staromestský dvor – bankovú halu premenil na pasáž s prevádzkami a pobytovým priestorom. Celkovo hodnotí projekt ako úspech. Predaná je väčšina apartmánov, k dispozícii sú len štyri, spoločne s niekoľkými obchodnými priestormi. Pre developera to bola dobrá investícia zvlášť s prihliadnutím na fakt, že pôvodne tu chcel zriadiť kancelárie. „Myslím, že sme urobili veľmi dobre,“ konštatuje Martin Škodáček, riaditeľ developmentu skupiny Proxenta. „Zmena administratívnych priestorov na apartmány, ktoré sú často situované v lukratívnych lokalitách, bude pravdepodobne novým developerským trendom vzhľadom na pokračujúci nedostatok nových bytov na trhu.“

Ako bolo spomenuté, vzhľad budovy sa výrazne nemenil. Prizvaný architektonický Ateliér 3M sa zameral na interiér, rozhodne je však pozitívom, že sa časť priestorov otvorila pre verejnosť v podobe prekrytého nádvoria s retailom. Samotná budova nepatrila ani v čase vzniku k mimoriadnym realizáciám. Ostáva tak banálnou, no už stabilnou súčasťou zástavby tejto časti Bratislavy.

 

Blokk, fotografia z 30.6.2022

 

Na rozdiel od Blokku, Kesselbauer prináša omnoho výraznejšiu zmenu. Na mieste ďalšej administratívnej budovy a susedného historického domu Kesselbauerovej pekárne vzniká rezidenčný komplex, ktorý z veľkej časti vyplní voľný priestor v danom bloku domov. Oba objekty zanikli, no v prípade pekárne sa aspoň nanovo obnovila historizujúca fasáda, nad ktorou pribudla nadstavba s odľahčeným, no obdobne historizujúcim výrazom. Náhrada kancelárskej budovy má súčasnejší výraz.

Aktuálne je projekt vo finálnej časti realizácie. Obe časti fasády sú už odhalené, takmer dokončená vyzerá byť aj dvorová časť. Zostávajúce práce sa tak sústredia najmä na interiér. Všetko nasvedčuje tomu, že celý development bude dokončený ešte pred koncom tohto roka. Jeho súčasťou bude parkovo upravené nádvorie (čiastočne zvierané s Weinhauerom), peší koridor smerom k Banskobystrickej ulici a niekoľko prevádzok v parteri. Umiestnené budú nielen smerom do rušného Námestia 1. mája, ale aj do dvora.

Developer označuje Kesselbauer za nadštandardné mestské bývanie. Vzniká tu 115 bytov a apartmánov, ktoré majú disponovať vyššími svetlými výškami, predprípravou na klimatizáciu alebo exteriérovými žalúziami. Proxenta spustila predaj už dávnejšie, potom ho však po vypuknutí pandémie zastavila. Do predaja sa jednotky vrátili len celkom nedávno, v priebehu mája.

Predajnosť tak ešte nie je na bratislavské pomery a etapu výstavby vysoká. „V projekte Kesselbauer je aktuálne rezervovaná alebo predaná polovica z celkového počtu 115 bytov/apartmánov,“ hovorí Škodáček. „V tejto fáze sme uvoľnili do predaja limitovaný počet prevažne dvojizbových bytov a apartmánov. Zostávajúce jednotky budeme do predaja uvoľňovať postupne s blížiacim sa termínom ukončenia výstavby a kolaudácie projektu, ktorú očakávame na prelome rokov 2022/2023.“ Otázkou je, či projektu neublížilo údajné zavádzanie inflačných doložiek.

Kombinácia zvyšujúcich sa cien materiálov a najnovšie aj vysokej inflácie mala spôsobiť, že viacero bratislavských developerov požadovalo od klientov doplatenie tzv. inflačnej doložky. V jednom prípade malo ísť o zvýšenie ceny vo výške až 30% ceny bytu, hoci oficiálne sa hovorilo o zvýšení štandardu. Toto sa týkalo aj tých, ktorí už mali zaplatené rezervačné poplatky. Alternatívou bolo vrátenie poplatkov v dvojnásobnej výške, čím by ale klienti prišli o rezervované byty. Developer nebol verejne menovaný, podľa viacerých kuloárnych zdrojov ale malo ísť práve o tento projekt a o túto firmu.

Proxenta na otázky YIM.BA v tomto smere nereagovala. M. Škodáček namiesto toho vysvetľuje, že model predaja firmy dokáže reagovať na aktuálnu situáciu. „Nielen pri projekte Kesselbauer, ale vo všetkých našich projektoch rozkladáme predaj v čase a do predaja uvoľňujeme vždy iba časť ponuky tak, aby sme úpravou cenníka dokázali reflektovať na zmeny cien stavebných materiálov aj situáciu na trhu. Z týchto dôvodov bol preto v minulosti aj predaj projektu pozastavený a opätovne obnovený až v pokročilom štádiu výstavby.“ V každom prípade, s danou situáciou sa museli vyrovnať aj iní developeri a nikto nezastavil predaje na tak dlho.

Kesselbauer tak čaká skoré dokončenie a dotvorenie centra mesta. Za architektúrou projektu stojí kancelária Beionde, ktorá nadviazala na staršiu koncepciu od architekta Jána Galla zo štúdia Verida. Jeho dokončenie pravdepodobne vyvolá rozporuplné reakcie, spojené s každou historizujúcou novostavbou. Čisto z urbanistického hľadiska však ide o dobrý projekty s adekvátnou funkciou, mierkou, komunikáciou s okolím aj zasadením do lokálneho kontextu.

Galéria

  • Kesselbauer, fotografia z 14.6.2022
  • Kesselbauer, fotografia z 14.6.2022
  • Kesselbauer. Zdroj: Proxenta
  • Blokk, fotografia z 30.6.2022
  • Blokk, fotografia z 30.6.2022
  • Vila Biela. Zdroj: Proxenta
  • Stockerka. Zdroj: Proxenta
  • Stockerka. Zdroj: Proxenta

Development v lokalite by s dokončením Kesselbaueru ale ukončený ešte byť nemal. Do výstavby by totiž čoskoro mala ísť zmieňovaná Vila Biela. Už názov naznačuje, že pôjde o nadštandardné bývanie. Hoci v skutočnosti nejde o vilu, ale o bytový dom, disponovať má luxusom, veľkorysými výmerami alebo atraktívnymi výhľadmi do Prezidentskej záhrady. Sám developer píše, že je určený „pre ľudí s dobrým vkusom a lepšími finančnými možnosťami“.

Vila Biela nadviaže na Kesselbauer, ale aj na susedný Metropolitan Star, ktorý sa do Banskobystrickej taktiež obracia rezidenčnou časťou. Dom bude mať od ulice sedem nadzemných podlaží, z toho dve najvyššie budú ustupujúce. Názov projektu bude reflektovať biela prevetrávaná fasáda s posuvnými panelmi, ktoré sa už objavili na inej luxusnej bratislavskej novostavbe, na Zochovej X. Časť bytov, orientovaných do dvora, zas bude obsahovať predzáhradky mať výhľad na zelený vnútroblok. Celkovo sa tu plánuje len 13 rezidencií.

Projekt nedisponuje vlastným webom, stránka investičnej spoločnosti však naznačuje, že sa výstavba spustí po dokončení Kesselbaueru. V odpovedi pre YIM.BA však túto informáciu developer špecifikuje. „Projekt Vila Biela už disponuje právoplatným stavebným povolením. Proces samotnej výstavby bol spustený,“ upozorňuje Škodáček, hoci na stavenisku zatiaľ veľa aktivity nebadať. Iné detaily o Vile Biela zatiaľ známe nie sú. „Bytový štandard ešte nie je špecifikovaný. Predaj bytov nie je zatiaľ aktuálny,“ zhŕňa riaditeľ developmentu v Proxente.

Autorom architektúry je kancelária Endorfine. Doteraz zverejnené vizualizácie sľubujú dobrú úroveň súčasnej architektúry, ktorá dobre nadviaže na postupne sa skvalitňujúcu okolitú zástavbu. Banskobystrická ulica bola donedávna nepochopiteľne prehliadaná, už onedlho by sa ale mohla premeniť na luxusne pôsobiacu mestskú ulicu. Okrem Vily Biela, ktorá sa má dokončiť približne v roku 2024, sa v susedstve plánuje aj bytový dom s galériou.

 

Vila Biela. Zdroj: Proxenta

 

Proxenta pripravuje v centre ešte jeden projekt na Šancovej ulici. Ďalší bratislavský zámer má odlišný charakter, lebo sa nachádza v Devínskej Novej Vsi, na okraji miestneho sídliska. Projekt, nazvaný Stockerka, prinesie výstavbu piatich objektov, z toho tri budú bytové domy, jeden bude apartmánový a piaty bude slúžiť pre vybavenosť. Bytovky budú mať sedem alebo osem podlaží, objekt vybavenosti jedno podlažie. Ide do istej miery o typickú rozvoľnenú zástavbu, kde tvar a rozmiestnenie domov diktovali svetlotechnické podmienky. S ohľadom na lokalitu ide ale o adekvátne riešenie.

Príprava zámeru napreduje, v apríli bolo začaté územné konanie a už čoskoro sa očakáva zásadný posun. „Projekt je tesne pred vydaním územného rozhodnutia. Začiatok výstavby závisí od získania potrebných povolení, počítame so začiatkom výstavby v závere roka 2022,“ upozorňuje Martin Škodáček. Od vydania povolení sa bude odrážať aj spustenie predaja bytov. „V rovnakom čase, t. j. po získaní stavebného povolenia, uvoľníme do predaja limitovaný počet bytov,“ dodáva developer.

Na rozdiel od projektov v centre, v tomto prípade nepôjde o luxusné či nadštandardné bývanie. Má ísť o stredný segment, dostupnejší pre širší okruh klientov. „Bytový štandard bude zodpovedať súčasným požiadavkám bratislavského trhu,“ definuje úroveň Proxenta. Pripomína prítomnosť vybavenosti, predovšetkým materskej školy, ktorú zriadi po dohode s mestskou časťou. Vzniknúť tu má aj záhradná reštaurácia. V minulosti sa uvažovalo o pivárni, tento plán však lokálna komunita aj samospráva odmietla. Súčasťou projektu sú aj parkové úpravy okolia a vznik ihrísk či športovísk.

Investor sa v tejto chvíli rozhodol nezverejňovať cenníky, čo je s ohľadom na dynamickú situáciu pochopiteľné. Hoci sám označuje Devínsku Novú Ves za skvelú lokalitu s dobrou dostupnosťou do centra a prítomnosťou množstva zelene či možností pre vyžitie, nemôže poprieť, že ide o odľahlú mestskú časť. Ceny za byty a apartmány to budú musieť v nejakej forme odrážať.

Samotný projekt však pôsobí zo zverejnených vizualizácií celkom uspokojivo. Developer v konečnom dôsledku pripravuje overený produkt. Autormi návrhu sú skúsení architekti z Ateliéru 3M, ktorí sa okrem Blokku podieľali aj na návrhu veľkého ružinovského rezidenčného súboru Nuppu od YIT Slovakia. Tento development musel byť v každom prípade výbornou školou. V prostredí okraja Devínskej Novej Vsi tak bude Stockerka pôsobiť vhodne a možno aj celkom príjemne.

 

Stockerka. Zdroj: Proxenta

 

Z Proxenty sa takto postupne stáva čoraz významnejší developer. Hoci najväčšie projekty má mimo Bratislavy – Tabáň v Nitre a najnovšie Slovenku v Banskej Bystrici – jej realizácie sa stávajú neprehliadnuteľnou súčasťou metropoly. Niekedy to platí v zlom (paradoxne, najhoršia je Proxenta Tower, kde firma aj sídli), väčšinou ale našťastie skôr v dobrom. Druhou stranou mince je však komunikácia s klientami a údajné neštandardné postupy. Tie vrhajú tieň na firmu, ktorá sa hrdí titulom Developer roka za rok 2021.

Spoločnosť tak má ešte rozhodne priestor pre rozvoj, ak sa chce skutočne stať jedným z popredných developerov. Ten nespočíva len v akvizícii nových pozemkov a projektov, ale aj v rozvoji zákazníckeho servisu. Ak v tomto smere zásadne zlyháva, môže predstavovať žiarivé plány v lukratívnych lokalitách, ale mnoho potenciálnych klientov sa radšej rozhodne pre iné, overené spoločnosti. Konkurencia napokon nie je v Bratislave taká malá a zákazník má (v prípade dostatočného obnosu) na výber medzi viacerými firmami, vrátane niekoľkých naozaj kvalitných.

Trh sa posúva a s ním aj celé mesto. Tlak na kvalitu služieb i produktov sa postupne zvyšuje, čo sa musí odraziť na lepších projektoch a inovatívnych a príťažlivých formách predaja. Developeri na to musia reflektovať – a medzi nimi aj Proxenta. Inak môžu jej veľké ambície dopadnúť veľkým neúspechom.

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Devínska Nová Ves bude rásť. Stockerka sa blíži k výstavbe

02.11.2022 16:34:00 Adrian Gubčo

Devínska Nová Ves je o kúsok bližšie k ďalšej expanzii. V povoľovaní sa posúva projekt obytného súboru Stockerka od investičnej skupiny Proxenta. Pre developera ide do istej miery o výnimočný projekt, a to lokalitou, ale aj rozsahom. Ide o dôležitú novinku aj pre mestskú časť, ktorá je na pokraji veľkého rozvoja, ktorý jej prinesie mohutný rast a priblíženie k zvyšku Bratislavy.

Čítať viac

Kesselbauer odhalil svoju historizujúcu fasádu

10.12.2021 13:42:02 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Kesselbauer napreduje a dnes je vo vysokom štádiu realizácie. Dokončená je už časť fasád – najmä na časti, ktorá vznikla na mieste niekdajšej Kesselbauerovej pekárne. Developer Proxenta tu avizoval nielen obnovenie priečelia pôvodného domu, ale aj nadstavbu v historizujúcom štýle. Dnes je táto časť projektu odhalená a začína vyvolávať diskusie.

Čítať viac

Proxenta odhalila novú podobu projektu Pod Srdcom, upravený je aj projekt Altum

26.10.2021 17:40:49 Adrian Gubčo

Väčšina bratislavských projektov spoločnosti Proxenta sa nachádza v centrálnych častiach mesta, existuje však aj výnimka: už niekoľko rokov pripravuje v Devínskej Novej Vsi zámer, oficiálne nazvaný Pod Srdcom. Donedávna toho nebolo veľa známeho, projekt ale prešiel určitými úpravami a odhaľuje novú podobu. V blízkej budúcnosti pribudnú v okolí aj iné projekty.  

Čítať viac

Kesselbauer dosiahol plnú výšku a získava historizujúcu fasádu

02.09.2021 17:53:48 Adrian Gubčo

Projekt Kesselbauer od spoločnosti Proxenta v centre mesta dosiahol významný míľnik: všetky objekty v rámci polyfunkčného súboru dosiahli alebo sú tesne pred dosiahnutím štádia hrubej stavby. Vysoké štádium výstavby prinieslo aj ďalšiu novinku – na objekte, ktorý nahradil pôvodnú Kesselbauerovu pekáreň, sa začína objavovať fasáda, asociujúca zaniknutý dom.

Čítať viac

Proxenta opraví budovu na Vysokej, vzniknú tu nové apartmány

11.01.2021 14:34:00 Adrian Gubčo

Keď bola na prelome rokov 2018 a 2019 oznámená akvizícia budovy bývalej centrály Ľudovej banky na Vysokej ulici spoločnosťou Proxenta, predpokladal som, že z v dohľadnej dobe objekt získa novú funkciu. Dnes sa toto očakávanie potvrdzuje: finančná skupina predstavila svoj najnovší projekt Blokk, v rámci ktorého vzniknú v centre Bratislavy nové apartmány.

Čítať viac

Metropolitan Star sa blíži k dokončeniu, Kesselbauer je už vo výstavbe

25.09.2020 11:22:54 Adrian Gubčo

Lukratívna lokalita v starom centre mesta bude už čoskoro kompaktnejšia – „diery“ v zástavbe na severnej strane Námestia 1. mája sú blízko vyplnenia. Po projekte Metropolitan Star, ktorý už z exteriéru získava definitívnu tvár, sa výstavba po dlhšej príprave rozbehla aj na susednom obytnom súbore Kesselbauer.

Čítať viac

Kesselbauer má stavebné povolenie

13.07.2020 10:35:00 Adrian Gubčo

Po určitom omeškaní sa konečne blíži spustenie výstavby polyfunkčného komplexu Kesselbauer, prevažne obytného bloku na Námestí 1. mája v centre mesta. Developer Proxenta obdržal stavebné povolenie na zámer, ktorým sa vyplní prieluka na severnej strane námestia a zároveň obnoví fasáda jedného z historických objektov, ktoré tu donedávna stávali.

Čítať viac

Kesselbauer ide do stavebného konania, Metropolitan Star získava finálnu tvár

12.05.2020 17:25:36 Adrian Gubčo

Centrálny mestský blok v strategickej polohe medzi Prezidentskou záhradou a Námestím 1. mája je blízko k úplnému sceleniu. Projekt Metropolitan Star sa zahaľuje do fasády, kým susedný Kesselbauer ide po komplikáciách do stavebného konania. Dobudovanie oboch projektov prispeje k oživeniu tejto časti centra Bratislavy.

Čítať viac

Pohne sa už projekt Kesselbauer?

06.03.2020 14:10:00 Adrian Gubčo

V centre mesta, na Námestí 1. mája, už nejakú dobu ostáva bez aktivity prieluka po historickom objekte, kde sa nachádzala Kesselbauerova pekáreň, a nedávno asanovanom objekte z 90-tych rokov 20. storočia. Developer Proxenta tu plánoval ešte v roku 2019 rozostavať polyfunkčný projekt s bývaním a vybavenosťou, zabrzdili ho však odvolania. Aktuálne náznaky však nasvedčujú, že sa situácia pohla.

Čítať viac

Metropolitan Star už rastie, Kesselbauer bližšie k spusteniu výstavby

04.09.2019 15:50:00 Adrian Gubčo

Centrum mesta bude už čoskoro výrazne kompaktnejšie a ucelenejšie. Stavba dlhoočakávaného projektu Metropolitan Star už dosiahla úroveň terénu, kým susedný Kesselbauer sa posúva v povoľovaní. Developer druhého projektu okrem toho pripravuje aj vyplnenie prieluky od Banskobystrickej ulice.

Čítať viac

Devínska Nová Ves dostane nový prírastok, projekt Pod Srdcom je odhalený

09.04.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Zámer spoločnosti Proxenta vybudovať rezidenčný súbor a piváreň v mestskej časti Devínska Nová Ves je známy už nejakú dobu, až teraz sa však odhaľujú detaily projektu. Zámer nazvaný podľa lokality Pod Srdcom bol zverejnený v rámci pripomienkovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Čítať viac

Ako postupovala asanácia VB Leasingu

28.03.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Proxenta pred niekoľkými dňami oficiálne predstavil (pravdepodobne) finálne vizualizácie projektu Kesselbauer a opätovne spustil predaj bytov v tomto centrálne položenom rezidenčnom komplexe. Predtým však musel zasanovať pôvodné objekty, ktoré sa tu nachádzali, medzi nimi budovu VB Leasing z konca 20. storočia.

Čítať viac

Kesselbauer spúšťa predaj a predstavuje nové vizualizácie

19.03.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Projekt Kesselbauer v centre mesta, na Námestí 1. mája, sa blíži k výstavbe. V súvislosti s tým developer, spoločnosť Proxenta, zverejnila nové aktualizované vizualizácie, ako aj ponuku bytov a obchodných priestorov. Na pozemku sa v týchto dňoch ukončuje asanácia pôvodnej zástavby.

Čítať viac

Príprava Kesselbaueru napreduje, pozemok bude čoskoro vyčistený

18.02.2019 09:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Kesselbauer v centrálnej časti Bratislavy postupuje. Už v priebehu týchto dní bude definitívne odstránená pôvodná zástavba na pozemku, aby čoskoro mohol na jej mieste rásť nový rezidenčný projekt, ktorý scelí blok medzi Banskobystrickou ulicou a Námestím 1. mája. Developerom je spoločnosť Proxenta.

Čítať viac

Proxenta rastie a ohlasuje nové projekty

08.01.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Spoločnosť Proxenta, ktorá bola doteraz známa skôr ako investičná skupina, sa postupne etabluje medzi bratislavskými developermi. Aktivita Proxenty graduje, čo je spojené s nákupom nových akvizícií a prípravou nových projektov, ktoré doplnia tie rozbehnuté.

Čítať viac

Príprava projektu Kesselbauer napreduje, asanuje sa niekdajšia kancelárska budova

26.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Spoločnosť Proxenta pokračuje v príprave na výstavbu projektu Kesselbauer, ktorý vyrastie na Námestí 1. mája, v centrálnej lokalite, kde sa v posledných rokoch vypĺňajú prieluky a skompaktňuje zástavba. Aktuálne sa asanuje druhý z dvoch objektov, na ktorých mieste nový rezidenčný súbor vznikne.

Čítať viac

Construction update: Kesselbauer, 21.05.2018

25.05.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Na Námestí 1. mája sa už zrejme začínajú prípravné práce pred začiatkom výstavby projektu Kesselbauer. Developer, ktorým je spoločnosť Proxenta, spúšťa asanáciu staršieho objektu, ktorý sa tu nachádzal.

Čítať viac

Projekt Kesselbauer štartuje

16.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Už dávnejšie sa na tejto stránke objavili vizualizácie projektu Kesselbauer, ktorý pripravuje investičná skupina Proxenta. Teraz developer spúšťa predaj bytov a zverejňuje ďalšie informácie o súbore budov, ktoré skompaktnia zástavbu v okolí Námestia 1. mája.

Čítať viac

Kesselbauer odhaľuje novú podobu

12.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Spoločnosť Proxenta, ktorá sa postupne aktivizuje aj v realitnom biznise, zverejnila na svojej stránke novú aktualizovanú podobu svojho projektu Kesselbauer, ktorý bol pôvodne známy ako Rezidencia Medzi Hviezdami.

Čítať viac

Nový projekt: Rezidencia medzi hviezdami

27.06.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Finančná skupina Proxenta Broker, ktorá sa venuje aj developmentu, napreduje v príprave nového projektu, o ktorom som sa už zmieňoval - v susedstve dokončovaného Weinhaueru pribudne Rezidencia medzi hviezdami, ktorá odhaľuje prvé informácie a vizualizácie a je na pripomienkovaní EIA.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube