Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 01.03.2019 12:30

Príprava výstavby Eurovea II sa spúšťa

Developer J&T Real Estate spúšťa prípravné práce na výstavbe projektu Eurovea II. Tie súvisia s odstraňovaním environmentálnej záťaže, na čo už má spoločnosť právoplatné povolenie. Okrem toho bol oznámený aj termín dokončenia tohto projektu.

Article Big

Zdroj: J&T Real Estate

V súvislosti so spustením príprav došlo dnes k uzatvoreniu parkoviska pri Eurovei, ktoré bolo oplotené. Začiatok prípravných prác je naplánovaný na prvú polovicu marca 2019. Kvôli vybudovaniu podzemných stien po obvode stavebnej jamy sa bude realizovať v prvej fáze výkop do hĺbky 5 metrov. Z tejto úrovne sa bude budovať ochranná stena stavebnej jamy a potom sa výkop prehĺbi do finálnej hĺbky 15 metrov.

Počas realizácie sanácie by mal byť vplyv na okolie minimalizovaný, vjazd a výjazd bude na mieste doterajšieho vstupu na parkovisko. Developer zároveň sľubuje, že tu bude aj autoumyváreň pre nákladné autá, aby sa znížila prašnosť a znečistenie okolia. Zariadenie staveniska bude východne od výškovej budovy Tower 115, kde boli asanované tlačiarne Versus.

Developer očividne predpokladá, že čoskoro obdrží aj potrebné povolenia pre výstavbu samotného pokračovania Eurovey – zverejnený bol termín dokončenia výstavby jednotlivých častí komplexu. Rozšírenie nákupného centra spoločne s výstavbou kancelárskych objektov a nižších bytových domov by malo byť hotové už v roku 2021, mrakodrap Eurovea Tower v roku 2022. Či sa tieto termíny podarí splniť, ešte nie je jasné.

 

Zdroj: J&T Real Estate

 

Každopádne, pre Bratislavu to znamená, že už v roku 2022 môže mať svoj prvý reálny mrakodrap, ako aj fakt, že sa ďalej rozšíri nábrežná promenáda popri Dunaji. Pokračovanie Eurovey je jeden z najvýraznejších, najvýznamnejších a najväčších projektov v Bratislave a spoločne s ostatnými developmentami v zóne pod názvom Eurovea City prispeje k presunu komerčného centra mesta do tejto lokality.

Po dokončení by v Eurovei malo pribudnúť ďalších 25-tisíc metrov štvorcových nákupných plôch, 487 bytov, 40-tisíc metrov štvorcových kancelárii a verejné priestranstvá v nábrežnom parku a na upravenej Pribinovej ulici. Vďaka výške Eurovea Tower – 160 metrov – sa zároveň výrazne zmení panoráma metropoly.

Architektom projektu je kancelária GFI, pre návrh verejných priestranstiev JTRE oslovilo španielsku architektku Beth Gallí. Architektonicky projekt do veľkej miery nadväzuje na prvú etapu, čo potvrdzujú aj nové vizualizácie. Hoci výzorom nejde o ikonický projekt, svojim postavením v rámci mesta bude túto úlohu mať.

Aby sa Eurovea naozaj dobre zapojila do života mesta, dôležité bude jej prepojenie s inými štvrťami kvalitnou a pohodlnou verejnou dopravou. V tomto smere pripravuje developer projekt električkovej trate, ktorá sa má napojiť na radiály v Petržalke a Ružinove. Realizácia projektu novej dopravnej infraštruktúry zatiaľ potvrdená nebola.

Ak sa však podarí development podarí dostavať v plnom rozsahu, pre Bratislavu to bude „gamechanger“ – a základný krok k tomu sa spúšťa práve teraz.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Eurovea Tower má vybetónované základy a čoskoro začne rásť

21.09.2020 10:22:41 Adrian Gubčo

Výstavba mrakodrapu Eurovea Tower, ktorú na nábreží Dunaja realizuje developer J&T Real Estate, dosiahla zásadný míľnik: v piatok sa začala betonáž základovej dosky, ktorá bola po troch dňoch a troch nociach ukončená. Od tohto momentu tak začnú pribúdať najprv podzemné a potom aj nadzemné podlažia 46 podlaží a 168 metrov vysokej budovy.

Čítať viac

J&T Real Estate otestovalo fasádu mrakodrapu Eurovea Tower

11.09.2020 20:57:00 Adrian Gubčo

Developer JTRE napreduje vo výstavbe prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower, ktorý bude v mnohých ohľadoch na naše pomery výnimočný. Okrem výšky, ktorá bude pri 46 podlažiach dosahovať 168 metrov, sú to aj extrémne podmienky, ktorým bude stavba čeliť. Preto developer prezradil, ako sa s vplyvmi počasia plánuje vysporiadať.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
V Nuppu pribudne už ôsma etapa. Obytný súbor na mieste bývalého brownfieldu má byť celý dokončený v roku 2025.

Eighth stage of Nuppu residential complex is revealed. Whole development should be completed in 2025.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #nuppu #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
V Záhorskej Bystrici sa stáva realitou nová mestská štvrť.

A new neighborhood in Záhorská Bystrica is becoming reality.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #zahorskabystrica #zahorie #construction #architecture #contemporaryarchitecture #kolisky #karpatiumrezidencie

@itbdevelopment
Západ slnka v novom meste.

Sunset in the new city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #city #downtown #skyline #sunset #skypark #skyparkbyzahahadid #highrise #twincitytower #nivy #novenivy #nivytower #architecture #contemporaryarchitecture #street
Kto by toto tipoval na koniec Petržalky?

Who would guess that this is on the edge of Petržalka?

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petržalka #bricks #architecture #contemporaryarchitecture #novanta

@langbenedekarchitects
Pozrieť viac

YouTube