Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 01.03.2019 12:30

Príprava výstavby Eurovea II sa spúšťa

Developer J&T Real Estate spúšťa prípravné práce na výstavbe projektu Eurovea II. Tie súvisia s odstraňovaním environmentálnej záťaže, na čo už má spoločnosť právoplatné povolenie. Okrem toho bol oznámený aj termín dokončenia tohto projektu.

Article Big

Zdroj: J&T Real Estate

V súvislosti so spustením príprav došlo dnes k uzatvoreniu parkoviska pri Eurovei, ktoré bolo oplotené. Začiatok prípravných prác je naplánovaný na prvú polovicu marca 2019. Kvôli vybudovaniu podzemných stien po obvode stavebnej jamy sa bude realizovať v prvej fáze výkop do hĺbky 5 metrov. Z tejto úrovne sa bude budovať ochranná stena stavebnej jamy a potom sa výkop prehĺbi do finálnej hĺbky 15 metrov.

Počas realizácie sanácie by mal byť vplyv na okolie minimalizovaný, vjazd a výjazd bude na mieste doterajšieho vstupu na parkovisko. Developer zároveň sľubuje, že tu bude aj autoumyváreň pre nákladné autá, aby sa znížila prašnosť a znečistenie okolia. Zariadenie staveniska bude východne od výškovej budovy Tower 115, kde boli asanované tlačiarne Versus.

Developer očividne predpokladá, že čoskoro obdrží aj potrebné povolenia pre výstavbu samotného pokračovania Eurovey – zverejnený bol termín dokončenia výstavby jednotlivých častí komplexu. Rozšírenie nákupného centra spoločne s výstavbou kancelárskych objektov a nižších bytových domov by malo byť hotové už v roku 2021, mrakodrap Eurovea Tower v roku 2022. Či sa tieto termíny podarí splniť, ešte nie je jasné.

 

Zdroj: J&T Real Estate

 

Každopádne, pre Bratislavu to znamená, že už v roku 2022 môže mať svoj prvý reálny mrakodrap, ako aj fakt, že sa ďalej rozšíri nábrežná promenáda popri Dunaji. Pokračovanie Eurovey je jeden z najvýraznejších, najvýznamnejších a najväčších projektov v Bratislave a spoločne s ostatnými developmentami v zóne pod názvom Eurovea City prispeje k presunu komerčného centra mesta do tejto lokality.

Po dokončení by v Eurovei malo pribudnúť ďalších 25-tisíc metrov štvorcových nákupných plôch, 487 bytov, 40-tisíc metrov štvorcových kancelárii a verejné priestranstvá v nábrežnom parku a na upravenej Pribinovej ulici. Vďaka výške Eurovea Tower – 160 metrov – sa zároveň výrazne zmení panoráma metropoly.

Architektom projektu je kancelária GFI, pre návrh verejných priestranstiev JTRE oslovilo španielsku architektku Beth Gallí. Architektonicky projekt do veľkej miery nadväzuje na prvú etapu, čo potvrdzujú aj nové vizualizácie. Hoci výzorom nejde o ikonický projekt, svojim postavením v rámci mesta bude túto úlohu mať.

Aby sa Eurovea naozaj dobre zapojila do života mesta, dôležité bude jej prepojenie s inými štvrťami kvalitnou a pohodlnou verejnou dopravou. V tomto smere pripravuje developer projekt električkovej trate, ktorá sa má napojiť na radiály v Petržalke a Ružinove. Realizácia projektu novej dopravnej infraštruktúry zatiaľ potvrdená nebola.

Ak sa však podarí development podarí dostavať v plnom rozsahu, pre Bratislavu to bude „gamechanger“ – a základný krok k tomu sa spúšťa práve teraz.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Eurovea Tower začne čoskoro získavať nadzemné podlažia

05.02.2021 11:38:00 Adrian Gubčo

Napriek zime, rýchla výstavba momentálne jedného z najmohutnejších projektov v Bratislave nepoľavuje. Rozšírenie Eurovey od J&T Real Estate začína získavať formu a prvé objekty už získavajú nadzemné podlažia. Jedným z nich je aj mrakodrap Eurovea Tower, ktorý zásadne zmení panorámu slovenskej metropoly. V európskom kontexte však nepôjde ani zďaleka o mimoriadne vysokú vežu.

Čítať viac

Výstavba Eurovey postupuje, mrakodrap Eurovea Tower je už na úrovni terénu

23.12.2020 12:15:17 Adrian Gubčo

Stavebné práce na jednom z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, rozšírení polyfunkčného komplexu Eurovea, napredujú v mimoriadne rýchlom tempe. V niektorých častiach súboru sa už zhotovujú prvé nadzemné podlažia. Týka sa to aj budúcej dominanty projektu: mrakodrapu Eurovea Tower, ktorý začína rásť a čoskoro si vydobyje špeciálne postavenie v panoráme metropoly.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Cesta k novej Bratislave.

Road to new Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #bratislavadowntown #downtown #highrise #city #urbanism #apollo #mostapollo #danube #riverfront #architecture
Guthaus je už v štádiu hrubej stavby, developer Corwin očakáva dokončenie do konca roka 2021.

Guthaus is topped out, developer Corwin expects it to be completed by end of 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #novemesto #racianska #guthaus #architecture #contemporaryarchitecture

@alleswirdgutarchitecture @corwin.sk
Dom športu sa zmenil na elegantnú súčasnú stavbu.

Hotel Dom športu became an elegant contemporary building.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #office #work #city #architecture #contemporaryarchitecture #domsportu #reconstruction #novemesto

@fva_architekti
Nová podoba Námestia SNP a Kamenného námestia je známa, autorom architektúry je @atelier_loidl

New look of SNP sq and Kamenné sq is revealed. It will be designed by @atelier_loidl
Mesto teasuje budúcu podobu Námestia SNP a Kamenného námestia. Výsledky súťažného dialógu budú odhalené zajtra.

City of Bratislava is teasing the future look of SNP sq and Kamenné sq. Results of the competition dialogue will be revealed tomorrow.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #greenery #architecture #contemporaryarchitecture
Byty v ďalšej časti Bory Nový Dvor miznú rýchlo, čo je dôkazom vysokého dopytu po relatívne dostupnejších bytoch v Bratislave.

Homes in the new stage of Bory Nový Dvor development are disappearing quickly what proves that the demand in Bratislava regarding relatively affordable residences is relatively high.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #bory #city

@penta_real_estate @sadovskyarchitects
Pozrieť viac

YouTube