YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 24.04.2018 08:30

Construction update: Einpark, 20.04.2018

Petržalský projekt Einpark od developera Corwin rastie, čo je dané mimoriadnou intenzitou prác. Celá stavba je už nad alebo na úrovni terénu.

Einpark je multifunkčný projekt, pozostávajúci z nižšieho sedempodlažného kancelárskeho bloku v tvare písmena L, orientovaného na Einsteinovu ulicu, a výškovej osemnásťpodlažnej rezidenčnej budovy vo vnútrobloku. Vzniknúť má 110 rezidencií, výmera kancelárskych plôch ešte nie je presne známa. Parter bude patriť obchodným prevádzkam, parkovanie bude riešené na povrchu, ale prevažne v podzemí. Autorom architektonického konceptu je A1 Architecture, fasádu kancelárskej časti upravilo slovinské štúdio OFIS. Dokončenie sa predpokladá v priebehu leta 2019.

Einpark vhodným spôsobom zhodnocuje pozemok, kde sa predtým nachádzal len prázdny trávnik, a vytvorí príjemnejší vstup do rezidenčnej časti Petržalky. Nevyriešenou otázkou zostáva predĺženie lávky vedúcej ponad Einsteinovu smerom k obchodnému centru Billa. Najnovšie vizualizácie však jej existenciu naznačujú, čo by znamenalo prínos aj pre okolitých obyvateľov sídliska.

Einpark tak zatiaľ napĺňa predpoklady pre to, aby bol naozaj kvalitným projektom.
 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Celkový pohľad na stavenisko.
  • Nosné stĺpy budúceho kancelárskeho bloku.
  • Developer inštaloval na oplotenie stavby grafiky s históriou budovania Petržalky.
  • Corwin vybudoval aj nový výťah na lávku ponad Einsteinovu. Vo finále by mala iný dizajn, v takejto podobe je z dôvodu existencie blízkej stavby.
  • Budúca výšková budova je v najpokročilejšom štádiu výstavby.
  • Vyššie podlažia rezidenčnej budovy budú mať veľmi pekný výhľad na Bratislavský hrad.
  • Zdroj: Corwin

Súvisiace články

Corwin chce realizovať uhlíkovo neutrálne kancelárske budovy

02.06.2022 11:00:02 Adrian Gubčo

Aj v Bratislave postupne rastie počet kancelárskych budov, ktoré spĺňajú relatívne vysoké ekologické štandardy – LEED a BREEAM na najvyššej úrovni. Uhlíkovo neutrálne však nie sú žiadne. Zmeniť to chce developer Corwin, ktorý sa usiluje o zisk certifikátu LEED Zero Carbon pre kancelárske časti Blumentalu a Einparku. Okrem toho avizuje, že v budúcnosti pôjde už len týmto smerom, čím bude svetovým lídrom v udržateľnosti.

Čítať viac

Einpark v Petržalke je dokončený

04.05.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Projekt Einpark, ktorý vznikol na donedávna nezastavanom a nevyužitom pozemku južne od Einsteinovej ulice, je dokončený. Developer Corwin obdržal povolenie k užívaniu pre rezidenčnú aj administratívnu časť kompexu. Svojim charakterom je v priestore okraja petržalského sídliska pozitívnym zjavom.

Čítať viac

Einpark získava definitívnu podobu

18.06.2019 10:35:00 Adrian Gubčo

Petržalský polyfunkčný projekt od developera Corwin začína získavať finálne kontúry. Komplex pozostávajúci z kancelárskej budovy a rezidenčnej veže dotvára zástavbu pozdĺž Einsteinovej ulice a nahrádza doteraz nevyužitý a prázdny priestor.

Čítať viac

Einpark Offices sa odhaľujú

03.01.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Aj napriek pokročilému štádiu výstavby neboli doteraz známe podrobnejšie detaily o kancelárskej časti projektu Einpark. Developer Corwin, ktorý za ním stojí, zatiaľ zverejnil len kusé, hoci zaujímavé informácie o architektoch či energetickej certifikácii, ktoré majú dokazovať, že má ísť o jednu z najzaujímavejších administratívnych budov v meste.

Čítať viac

Construction update: Einpark, 11.10.2018

22.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

V mestskej časti Petržalka výrazne povyrástli budovy, vznikajúce v rámci projektu Einpark. Polyfunkčný súbor od developera Corwin bude zahŕňať kancelársky komplex a výškovú rezidenčnú budovu.

Čítať viac

Einpark prvým bratislavským projektom s predcertifikáciou LEED PLATINUM

19.06.2018 13:23:00 Adrian Gubčo

Trend zvyšovanie udržateľnosti budov už existuje aj na Slovensku, pričom väčšina najväčších administratívnych develpmentov v metropole už ráta s nejakou formou certifikácie. Trendy v certifikovaní budov, ako aj plán certifikovať kancelársku časť projektu Einpark na najvyššiu úroveň LEED Platinum dnes predstavil developer CORWIN.

Čítať viac

Nové vizualizácie Einparku

14.02.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Ďalší z rady petržalských projektov v blízkosti Einsteinovej, Einpark od developera Corwin, má nové vizualizácie. Tieto už zobrazujú aj (pravdepodobný) finálny vzhľad fasády kancelárskej budovy, za ktorej dizajnom stojí slovinská architektka medzinárodnej úrovne Špela Videčnik.

Čítať viac

Einpark prvým bratislavským projektom s predcertifikáciou LEED PLATINUM

19.06.2018 13:23:00 Adrian Gubčo

Trend zvyšovanie udržateľnosti budov už existuje aj na Slovensku, pričom väčšina najväčších administratívnych develpmentov v metropole už ráta s nejakou formou certifikácie. Trendy v certifikovaní budov, ako aj plán certifikovať kancelársku časť projektu Einpark na najvyššiu úroveň LEED Platinum dnes predstavil developer CORWIN.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube