Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 24.04.2018 08:30

Construction update: Einpark, 20.04.2018

Petržalský projekt Einpark od developera Corwin rastie, čo je dané mimoriadnou intenzitou prác. Celá stavba je už nad alebo na úrovni terénu.

Article Big

Einpark je multifunkčný projekt, pozostávajúci z nižšieho sedempodlažného kancelárskeho bloku v tvare písmena L, orientovaného na Einsteinovu ulicu, a výškovej osemnásťpodlažnej rezidenčnej budovy vo vnútrobloku. Vzniknúť má 110 rezidencií, výmera kancelárskych plôch ešte nie je presne známa. Parter bude patriť obchodným prevádzkam, parkovanie bude riešené na povrchu, ale prevažne v podzemí. Autorom architektonického konceptu je A1 Architecture, fasádu kancelárskej časti upravilo slovinské štúdio OFIS. Dokončenie sa predpokladá v priebehu leta 2019.

Einpark vhodným spôsobom zhodnocuje pozemok, kde sa predtým nachádzal len prázdny trávnik, a vytvorí príjemnejší vstup do rezidenčnej časti Petržalky. Nevyriešenou otázkou zostáva predĺženie lávky vedúcej ponad Einsteinovu smerom k obchodnému centru Billa. Najnovšie vizualizácie však jej existenciu naznačujú, čo by znamenalo prínos aj pre okolitých obyvateľov sídliska.

Einpark tak zatiaľ napĺňa predpoklady pre to, aby bol naozaj kvalitným projektom.
 

Galéria

  • Celkový pohľad na stavenisko.
  • Nosné stĺpy budúceho kancelárskeho bloku.
  • Developer inštaloval na oplotenie stavby grafiky s históriou budovania Petržalky.
  • Corwin vybudoval aj nový výťah na lávku ponad Einsteinovu. Vo finále by mala iný dizajn, v takejto podobe je z dôvodu existencie blízkej stavby.
  • Budúca výšková budova je v najpokročilejšom štádiu výstavby.
  • Vyššie podlažia rezidenčnej budovy budú mať veľmi pekný výhľad na Bratislavský hrad.
  • Zdroj: Corwin

Súvisiace články

Einpark získava definitívnu podobu

18.06.2019 10:35:00 Adrian Gubčo

Petržalský polyfunkčný projekt od developera Corwin začína získavať finálne kontúry. Komplex pozostávajúci z kancelárskej budovy a rezidenčnej veže dotvára zástavbu pozdĺž Einsteinovej ulice a nahrádza doteraz nevyužitý a prázdny priestor.

Čítať viac

Einpark Offices sa odhaľujú

03.01.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Aj napriek pokročilému štádiu výstavby neboli doteraz známe podrobnejšie detaily o kancelárskej časti projektu Einpark. Developer Corwin, ktorý za ním stojí, zatiaľ zverejnil len kusé, hoci zaujímavé informácie o architektoch či energetickej certifikácii, ktoré majú dokazovať, že má ísť o jednu z najzaujímavejších administratívnych budov v meste.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube