YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.10.2018 09:00

Construction update: Einpark, 11.10.2018

V mestskej časti Petržalka výrazne povyrástli budovy, vznikajúce v rámci projektu Einpark. Polyfunkčný súbor od developera Corwin bude zahŕňať kancelársky komplex a výškovú rezidenčnú budovu.

Sedempodlažný administratívny objekt v tvare písmena L tvorí hranu Einsteinovej ulice a komunikácie, spájajúcej ju so Zadunajskou cestou, čím vzniká hmotová a zvuková bariéra, oddeľujúca rušnú dopravnú triedu od obytnej štvrte. V novom vnútrobloku bude vybudovaná aj bytová veža, ktorá bude mať osemnásť nadzemných podlaží, čím prerastie blízke paneláky a umožní obyvateľom vyšších podlaží nerušené výhľady na Bratislavský hrad.

Developer teraz aktívne marketuje predovšetkým predaj bytov, ktorých je v projekte 110. Štandardom patria k mierne nadpriemerným, čo v kombinácii s lokalitou s výbornou dostupnosťou do centra mesta malo dávať predpoklad k vyšším cenám – pôvodne bola avizovaná cena za meter štvorcový v priemernej výške 2,7-tisíc eur, čo je však podobné ako pri iných bratislavských projektoch takéhoto typu. Aj vďaka tomu je väčšina bytov už vypredaná, podľa oficiálnej stránky je dostupná niečo menej ako tretina.

Nie je známe, ako napreduje prenájom priestorov v kancelárskej budove. Developer dodá na trh približne 16-tisíc metrov štvorcových, pričom konkurenčnou výhodou oproti iným projektom má byť energetická certifikácia na úrovni LEED Platinum, čím bude Einpark Offices v podstate prvou kancelárskou budovou v Bratislave, kde sa toto rieši už v procese výstavby. Budova vytvára svojou architektúrou predpoklad k predĺženiu lávky, vedúcej zo severnej strany Einsteinovej, až k obchodnému stredisku Billa.

Einpark je projektom, ktorý na predtým nevyužívaný pozemok prináša vhodné funkcie a dobrý architektonický štandard, za ktorým stojí kancelária A1 Architecture, ktorá s Corwinom spolupracovala už pri Blumentali, fasádu kancelárskej budovy zas navrhlo prestížne slovinské štúdio OFIS Arhitekti.

Napriek tradičnému odporu časti miestnych, Einpark patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo v Bratislave vzniká a na svoje miesto absolútne patrí. Po dokončení v priebehu roka 2019 tak Petržalka získa ďalší projekt, ktorý ju o trošku viac skompaktní a prispeje k jej premene na plnohodnotnú mestskú štvrť.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad z premostenia ponad Einsteinovu ulicu
  • Pohľad z Einsteinovej
  • Developer realizuje novú zastávku MHD, automaticky s kasselskými obrubníkmi
  • Pohľad zo Zadunajskej cesty, kancelárska budova vľavo, vpravo rezidenčná veža
  • Nový vnútroblok je relatívne priestranný
  • Rezidenčná veža
  • Rezidenčná veža
  • Priehľad na Hrad. Holá stena vyzýva k tomu, aby tu raz vznikla ďalšia budova podobnej mierky ako Einpark Offices
  • Susedné objekty majú nízku a tým pádom nevhodnú mierku. Po dobudovaní Einparku by sa mohla zvýšiť atraktivita územia a okolie ďalej prestavať
  • Zdroj: Corwin

Súvisiace články

Corwin chce realizovať uhlíkovo neutrálne kancelárske budovy

02.06.2022 11:00:02 Adrian Gubčo

Aj v Bratislave postupne rastie počet kancelárskych budov, ktoré spĺňajú relatívne vysoké ekologické štandardy – LEED a BREEAM na najvyššej úrovni. Uhlíkovo neutrálne však nie sú žiadne. Zmeniť to chce developer Corwin, ktorý sa usiluje o zisk certifikátu LEED Zero Carbon pre kancelárske časti Blumentalu a Einparku. Okrem toho avizuje, že v budúcnosti pôjde už len týmto smerom, čím bude svetovým lídrom v udržateľnosti.

Čítať viac

Einpark v Petržalke je dokončený

04.05.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Projekt Einpark, ktorý vznikol na donedávna nezastavanom a nevyužitom pozemku južne od Einsteinovej ulice, je dokončený. Developer Corwin obdržal povolenie k užívaniu pre rezidenčnú aj administratívnu časť kompexu. Svojim charakterom je v priestore okraja petržalského sídliska pozitívnym zjavom.

Čítať viac

Einpark získava definitívnu podobu

18.06.2019 10:35:00 Adrian Gubčo

Petržalský polyfunkčný projekt od developera Corwin začína získavať finálne kontúry. Komplex pozostávajúci z kancelárskej budovy a rezidenčnej veže dotvára zástavbu pozdĺž Einsteinovej ulice a nahrádza doteraz nevyužitý a prázdny priestor.

Čítať viac

Einpark Offices sa odhaľujú

03.01.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Aj napriek pokročilému štádiu výstavby neboli doteraz známe podrobnejšie detaily o kancelárskej časti projektu Einpark. Developer Corwin, ktorý za ním stojí, zatiaľ zverejnil len kusé, hoci zaujímavé informácie o architektoch či energetickej certifikácii, ktoré majú dokazovať, že má ísť o jednu z najzaujímavejších administratívnych budov v meste.

Čítať viac

Einpark prvým bratislavským projektom s predcertifikáciou LEED PLATINUM

19.06.2018 13:23:00 Adrian Gubčo

Trend zvyšovanie udržateľnosti budov už existuje aj na Slovensku, pričom väčšina najväčších administratívnych develpmentov v metropole už ráta s nejakou formou certifikácie. Trendy v certifikovaní budov, ako aj plán certifikovať kancelársku časť projektu Einpark na najvyššiu úroveň LEED Platinum dnes predstavil developer CORWIN.

Čítať viac

Construction update: Einpark, 20.04.2018

24.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Petržalský projekt Einpark od developera Corwin rastie, čo je dané mimoriadnou intenzitou prác. Celá stavba je už nad alebo na úrovni terénu.

Čítať viac

Nové vizualizácie Einparku

14.02.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Ďalší z rady petržalských projektov v blízkosti Einsteinovej, Einpark od developera Corwin, má nové vizualizácie. Tieto už zobrazujú aj (pravdepodobný) finálny vzhľad fasády kancelárskej budovy, za ktorej dizajnom stojí slovinská architektka medzinárodnej úrovne Špela Videčnik.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube