Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 28.03.2018 08:30

Discovery Tower rebranduje na Discovery Residence a odhaľuje nový výzor

Už dlhšie je známy zámer výstavby 22-podlažnej výškovej budovy na ulici Mlynské nivy, v dotyku s Apollo Business Center II, ktorá bola pôvodne známa pod názvom Discovery Tower. Developer CKM Reality, s.r.o., však projekt odstúpil blízkej spoločnosti REMAC Properties, patriacej pod český investičný fond ZMJ SICAV, a.s., spojený s podnikateľom Jozefom Brhelom. V rámci vývoja projekt prešiel rebrandingom na Discovery Residence a výmenou architektov, čo bol jednoznačne dobrý krok.

Article Big

Zdroj: CKM Reality s.r.o

Projekt si tak zachováva viacmenej pôvodné parametre - vznikne 137 bytov, z toho 97 dvojizbových, 34 trojizbových a 6 štvorizbových, oproti zámeru z EIA narástol počet dvojizbových bytov na úkor jednoizbových. V predaji je aktuálne prvý balík 35 bytov. Štandard bude zrejme mierny nadpriemer, ceny za štvorcový meter nateraz, v rámci uvádzacích cien, začínajú na hodnote vyše 2,2-tisíca eur. K bytu je možné prikúpiť parkovacie miesto, ktorých vznikne dohromady 199, umiestnené budú v podzemí. Na prvých dvoch podlažiach sa budú nachádzať obchodné a administratívne priestory vo výmere takmer osemsto metrov štvorcových. V rámci pozemku okrem toho vznikne niekoľko športovísk a parkovo upravená zeleň. Projekt sa takto priamo napojí na exteriérové plochy v rámci kancelárskeho komplexu Apollo Business Center II. Realizácia Discovery Residence je naplánovaná medzi 9/2018 až 9/2020.

Developer zveril architektúru štúdiu Pantograph, vychádzajúcej hviezde medzi slovenskými architektonickými kanceláriami. Vedúcou osobnosťou je Miroslav Hrušovský, ktorý predtým pôsobil ako projektový architekt spoločnosti Penta Real Estate, v rámci ktorej získal skúsenosti po spolupráci so špičkovými svetovými ateliérmi. Tie dokonale zúročuje, čo je vidno na prvých realizáciách aj oceneniach, a odrazili sa aj na dizajne Discovery Residence.

Z tej bude pravdepodobne jedna z najelegantnejších bratislavských obytných veží, ktorá zároveň ideálne doplní lokalitu, kde sa realizujú, boli ohlásené alebo čoskoro budú predstavené ďalšie zaujímavé projekty (napr. BBC VI od Immocapu či nové Apollo od HB Reavis), vrátane výškových budov, hoci nie takej výšky ako u veží bližšie k centru. Pre túto časť mesta sa tak črtá zaujímavé obdobie. Na ťahu je samospráva, aby sekundovala zvýšením kvality verejného priestoru a predovšetkým zlepšením mobility v území.

Galéria

  • Zdroj: CKM Reality s.r.o
  • Zdroj: CKM Reality s.r.o
  • Zdroj: CKM Reality s.r.o
  • Zdroj: CKM Reality s.r.o
  • Zdroj: CKM Reality s.r.o

Súvisiace články

Discovery Residence je už vo výstavbe

09.05.2019 17:20:00 Adrian Gubčo

Po niekoľkomesačnom omeškaní sa definitívne spustila výstavba ďalšej bratislavskej výškovej budovy. Veža s názvom Discovery Residence vzniká v zóne Mlynské nivy – západ, ktorá sa transformuje z priemyselnej štvrte na kancelárskou-obytnú časť Bratislavy.

čítať viac

Discovery Residence má stavebné povolenie

27.12.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Rezidenčný projekt Discovery Residence sa po niekoľkomesačnom zdržaní konečne blíži k spusteniu výstavby. Mestská časť Ružinov, do ktorej pôsobnosti projekt patrí, totiž vydala stavebné povolenie pre bytový dom, ktorý bude ďalším moderným doplnkom do transformujúcej sa zóny okolo ulice Mlynské nivy.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube