Author photoAdrian Gubčo 16.11.2022 19:15

Najkrajšia veža v Bratislave? Discovery Residence je architektonickým pokladom budúceho bulváru (VIDEO)

Discovery Residence je jedným z mnohých bratislavských projektov výškových budov, patrí však k najvydarenejším. Pôvodne pritom malo ísť o nevábnu vežu, po úpravách sa z nej stala skutočná okrasa Mlynských nív. Dnes zanedbaná ulica sa má zmeniť na skutočný bulvár, pričom realizácia od RMC Properties Slovakia bude jej architektonickou dominantou.

Zdroj: YIM.BA

Zdroj: YIM.BA

Mlynské nivy sú pomerne dlhou ulicou, ktorá predstavovala spojnicu centra mesta s priemyselnými štvrťami na východ od neho. Na začiatku 21. storočia sa tento charakter začal meniť. Pozdĺž ulice sa postupne rozvíja jeden projekt za druhým, vrátane výškových budov. V budúcnosti sa očakáva, že sa ulica stane hlavnou osou nového centra Bratislavy a po výstavbe električkovej trate a zmene profilu aj mestským bulvárom.

Medzi mnohé realizácie sa mala zaradiť aj veža, pôvodne nazývaná Discovery Tower. Prvotné nákresy naznačovali, že pôjde o banálnu budovu. Zámer však prebrala spoločnosť RMC Properties Slovakia, stále ešte relatívne mladý developer, no s veľkými ambíciami. Svojmu prvému projektu chcela dodať vysokú kvalitu, preto oslovila architektonickú kanceláriu Pantograph. Renomovaní architekti vežu výrazne prekreslili a upravili. S novým názvom Discovery Residence sa črtala ako mimoriadne sľubný vstup do exponovanej lokality.

 

 

Dnes je budova dokončená a do jej 137 rezidencií a komerčných priestorov na celkovo 22 podlažiach sa sťahujú prví obyvatelia a nájomníci. Súčasťou projektu je aj upravený, verejne prístupný priestor v susedstve budovy, nadväzujúci na zelené plochy susedného bizniscentra. Parkovanie je z drvivej väčšiny umiestnené v podzemí, aby ním neboli zaťažované vonkajšie priestory.

Developerovi sa podarilo predať všetky byty a v projekte si zriadil sídlo aj on sám. O reprezentatívnosti Discovery Residence je presvedčený nielen on – napokon, ide o jednu z prvých, ak nie o prvú bratislavskú výškovú budovu, ktorá bola nominovaná na prestížne ocenenie CE ZA AR. Už teraz tak možno konštatovať, že budúci bulvár Mlynské nivy získal atraktívnu realizáciu, ktorá mu dodá vyššiu úroveň.

Ostáva škodou, že veža nie je vyššia – niektoré bratislavské výškové budovy by si zaslúžili, aby ich prekryla elegantná Discovery Residence.

 

Pozrite si výstavbu Discovery Residence vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube