Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.02.2019 16:00

Výhľady z Blumental Office, február 2019

Druhá etapa Blumental Office patrí k najnovším dokončeným kancelárskym projektom v meste. Výstavba bola ukončená začiatkom roka 2018 a dnes sa budova postupne zapĺňa nájomcami. Okrem dobrej polohy vo vnútornom meste sa výšková dominanta celého komplexu Blumental vyznačuje aj dobrými výhľadmi na neustále sa meniacu panorámu mesta.

Article Big

Fotografie s výhľadmi z Blumental Office som priniesol už v minulosti, s ohľadom na zmeny, ktoré v rámci metropoly prebehli, je však zaujímavé opäť toto miesto navštíviť. Najradikálnejšie zmeny prebehli v novovznikajúcom komerčnom centre mesta – downtowne – kde aktuálne rastie niekoľko výškových budov, medzi nimi aj najvyššia budova Slovenska, Nivy Tower so 125 metrami.

Downtown sa v budúcnosti vežami ešte viac zahustí, rozvoj je však viditeľný aj v iných častiach mesta, napríklad na svahoch pod vrchom Koliba, v Novom Meste, prírastky možno čoskoro očakávať aj pri pohľade smerom k historickému jadru. Dobré výhľady z Blumental Office by v tomto ohľade mali byť už trvalo zachované, keďže bezprostredné okolie projektu je do veľkej miery stavebne ukončené.

Fotografie vznikli v rámci návštevy dokončeného projektu Blumental od developera Corwin. Pohľady do rezidenčnej časti, vrátane niektorých bytov, prinesiem už onedlho.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Historické centrum mesta, Národná banka Slovenska a Stavebná fakulta STU
  • Budova Rozhlasu RTVS
  • Radlinského ulica a Blumentálsky kostol
  • Première
  • Kmeťovo námestie a prvý panelák na Slovensku, dnes chránený ako NKP
  • Koliba a vrch Kamzík, kde vzniká mnoho nových projektov
  • Nad Tupého ulicou vznikla v poslednom období rozsiahla zástavba
  • Pohľad smerom k Trnavskému mýtu, ktoré sa čoskoro radikálne zmení, a Národnému futbalového štadiónu
  • Downtown
  • Hlavný cluster veží, kde sa aktuálne pracuje najmä na projekte Sky Park

Súvisiace články

Blumental je definitívne dokončený a predstavuje príklad mestotvorného projektu

22.02.2019 17:15:00 Adrian Gubčo

Projekt Blumental, vtedy ešte pod názvom Polyfunkčný súbor Mýtna – Radlinského, bol prvým projektom, o ktorom som písal ešte na bývalom blogu. Odvtedy uplynuli vyše štyri roky a celý development je dnes dokončený. Pred niekoľkými dňami som mal možnosť ho navštíviť, pričom nezostáva iné ako konštatovať, že ide o jeden z najmestskejšie pôsobiacich projektov v metropole.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office

03.07.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Minulý týždeň ste mohli vidieť update z dokončovaného projektu Blumental. V rámci návštevy projektu sa mi však podarilo dostať aj na najvyššie podlažie kancelárskej budovy Blumental Office, ktorá poskytuje krásne výhľady na Bratislavu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre