Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.02.2019 16:00

Výhľady z Blumental Office, február 2019

Druhá etapa Blumental Office patrí k najnovším dokončeným kancelárskym projektom v meste. Výstavba bola ukončená začiatkom roka 2018 a dnes sa budova postupne zapĺňa nájomcami. Okrem dobrej polohy vo vnútornom meste sa výšková dominanta celého komplexu Blumental vyznačuje aj dobrými výhľadmi na neustále sa meniacu panorámu mesta.

Article Big

Fotografie s výhľadmi z Blumental Office som priniesol už v minulosti, s ohľadom na zmeny, ktoré v rámci metropoly prebehli, je však zaujímavé opäť toto miesto navštíviť. Najradikálnejšie zmeny prebehli v novovznikajúcom komerčnom centre mesta – downtowne – kde aktuálne rastie niekoľko výškových budov, medzi nimi aj najvyššia budova Slovenska, Nivy Tower so 125 metrami.

Downtown sa v budúcnosti vežami ešte viac zahustí, rozvoj je však viditeľný aj v iných častiach mesta, napríklad na svahoch pod vrchom Koliba, v Novom Meste, prírastky možno čoskoro očakávať aj pri pohľade smerom k historickému jadru. Dobré výhľady z Blumental Office by v tomto ohľade mali byť už trvalo zachované, keďže bezprostredné okolie projektu je do veľkej miery stavebne ukončené.

Fotografie vznikli v rámci návštevy dokončeného projektu Blumental od developera Corwin. Pohľady do rezidenčnej časti, vrátane niektorých bytov, prinesiem už onedlho.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Historické centrum mesta, Národná banka Slovenska a Stavebná fakulta STU
  • Budova Rozhlasu RTVS
  • Radlinského ulica a Blumentálsky kostol
  • Première
  • Kmeťovo námestie a prvý panelák na Slovensku, dnes chránený ako NKP
  • Koliba a vrch Kamzík, kde vzniká mnoho nových projektov
  • Nad Tupého ulicou vznikla v poslednom období rozsiahla zástavba
  • Pohľad smerom k Trnavskému mýtu, ktoré sa čoskoro radikálne zmení, a Národnému futbalového štadiónu
  • Downtown
  • Hlavný cluster veží, kde sa aktuálne pracuje najmä na projekte Sky Park

Súvisiace články

Blumental je definitívne dokončený a predstavuje príklad mestotvorného projektu

22.02.2019 17:15:00 Adrian Gubčo

Projekt Blumental, vtedy ešte pod názvom Polyfunkčný súbor Mýtna – Radlinského, bol prvým projektom, o ktorom som písal ešte na bývalom blogu. Odvtedy uplynuli vyše štyri roky a celý development je dnes dokončený. Pred niekoľkými dňami som mal možnosť ho navštíviť, pričom nezostáva iné ako konštatovať, že ide o jeden z najmestskejšie pôsobiacich projektov v metropole.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office

03.07.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Minulý týždeň ste mohli vidieť update z dokončovaného projektu Blumental. V rámci návštevy projektu sa mi však podarilo dostať aj na najvyššie podlažie kancelárskej budovy Blumental Office, ktorá poskytuje krásne výhľady na Bratislavu.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 19.06.2018

27.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Pred dokončením je ďalší z väčších bratislavských projektov - Blumental finišuje s prácami na verejných priestranstvách, sadových úpravách či v interiéroch domov. Centrálna časť Bratislavy tak bude čoskoro živšia a kompaktnejšia.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 30.04.2018

07.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Doplnenie bloku, nové námestíčko a príťažlivá architektúra pribudli vďaka Blumentalu, vlajkovému projektu developera Corwin Capital. Polyfunkčný development je tesne pred dokončením.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 2.12.2017

07.12.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Polyfunkčný komplex Blumental, vznikajúci medzi Mýtnou a Radlinského ulicou, naberá finálne kontúry. Po dokončení prvej etapy od Mýtnej sa finalizuje aj druhá s bytovým domom orientovaným na Radlinského a kancelárskou budovou, tvoriacou výškovú dominantu komplexu.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 22.8.2017

28.08.2017 10:00:00 Adrian Gubčo

Okolie Račianskeho mýta postupne získava stále mestskejší charakter spolu s tým, ako sa dokončujú projekty v jeho blízkosti. Jedným z takých je Blumental, kde sa postupuje na jeho druhej etape, kým prvá etapa medzičasom vhodne doplnila existujúcu zástavbu. Projekt realizuje developerská spoločnosť Corwin Capital.

Čítať viac

Výhľady z Rezidencií Pri Mýte

17.04.2018 11:00:00 Adrian Gubčo

Veľmi príťažlivý a kvalitný rezidenčný komplex Pri Mýte od developera Penta Real Estate a slovinského ateliéru Arhitektura Krušec disponuje v prípade najvyššej 12-podlažnej budovy peknými výhľadmi. Jasne sú viditeľné zmeny, ktorými Bratislava aktuálne prechádza.

Čítať viac

Výhľady zo Sky Parku

23.12.2018 15:00:00 Adrian Gubčo

Prednedávnom som mal možnosť navštíviť jeden z najvýraznejších projektov v Bratislave, Sky Park od developera Penta Real Estate. Na stavenisku aktuálne rastie štvorica veží, pričom tri rezidenčné sú už v pokročilom štádiu výstavby. Jedna z nich je už v štádiu hrubej stavby a práve z jej najvyšších podlaží sú nasledovné fotografie.

Čítať viac

Výhľady z Tower 115

27.09.2018 15:00:00 Adrian Gubčo

Jednou z najväčších výhod tvorby tohto blogu je občasná možnosť dostať sa na takéto výnimočné miesta a fotiť z nich. Vďaka patrí fanúšikom, ktorí také niečo umožnia.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube