Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 17.04.2018 11:00

Výhľady z Rezidencií Pri Mýte

Veľmi príťažlivý a kvalitný rezidenčný komplex Pri Mýte od developera Penta Real Estate a slovinského ateliéru Arhitektura Krušec disponuje v prípade najvyššej 12-podlažnej budovy peknými výhľadmi. Jasne sú viditeľné zmeny, ktorými Bratislava aktuálne prechádza.

Article Big

Projekt som mal nedávno možnosť navštíviť. Všetky fotografie a jeho analýzu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

 

Fotografie sú z 3.8.2018.

Galéria

  • Nová zástavba nad Tupého ulicou, ktorej ustúpili pôvodné vinohrady. Novej štvrti chýbajú adekvátne verejné priestranstvá, vybavenosť a dostatočné dopravné napojenie.
  • Koliba s vrchom Kamzík. Aj táto oblasť prechádza búrlivým vývojom.
  • Vrch Gansberg s rovnomenným projektom, nad ním projekt Rezidencia Na Kolibe.
  • Rozostavaný Národný futbalový štadión.
  • Vznikajúci downtown. Keďže sa zaužíval v Bratislave absurdný výškový limit 115 metrov, všetky veže majú podobnú výšku, čo povedie ku vzniku monolitickej steny.
  • Pohľad k historickému centru mesta so staršími aj novšími dominantami. Novinkou pri tomto pohľade je kancelárska výšková budova Blumentalu.
  • Sídlisko Februárka bolo jedno z prvých bratislavských sídlisk, ako aj najvkalitnejších. Je zrejmé, že architekti projektu Rezidencie Pri Mýte si brali inšpiráciu aj z tohto sídliska.
  • Nákupné centrum Central, v pozadí rozvíjajúca sa zóna v okolí ulice Mlynské nivy. V blízkej budúcnosti sa môže tento pohľad zaplniť ďalšími vežami.
  • Dom odborov, v pozadí rezidenčný komplex Jégého Alej. Ide o ďalší pohľad, ktorý prejde v horizonte niekoľkých rokov zásadnými zmenami, keďže sa plánuje výstavba ďalších etáp Jégého Aleje (resp. výstavba v okolí), ako aj prestavba Domu odborov a súvisiaceh
  • Zdroj: Penta Real Estate

Súvisiace články

Tretia etapa Pri Mýte sa opäť mení, nový dom môže mať ešte mestskejší charakter

17.10.2019 07:20:00 Adrian Gubčo

Projekt Pri Mýte pri Račianskej ulici v Novom Meste patrí k najzaujímavejším novým developmentom v Bratislave. Prvé dve etapy obytného súboru sú chválené aj zaznávané, pričom na kritiku vplýva fakt, že projekt nie je ešte úplne dobudovaný. Na problémy s povoľovaním developer Penta Real Estate reaguje predložením už tretej verzie tretej etapy v podobe posledného domu orientovaného na Račiansku.

čítať viac

Aký je stav prípravy tretej etapy Pri Mýte?

13.08.2019 09:50:00 Adrian Gubčo

Na Račianskej ulici v dotyku s projektom Pri Mýte aktuálne prebiehajú stavebné úpravy. Viacerí sa nazdávali, že ide o spustenie výstavby tretej etapy tohto rezidenčného developmentu, označenie stavby však hovorí o parkovacom dome v zmysle pôvodného zámeru. Ako to je naozaj?

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube