Bratislava YIMBY

Art Campus

Art Campus
Štvrť
Staré Mesto
Developer
VŠVU
Typ
Vzdelávanie, Veda & Výskum
Architekt
SLLA
Status
Zámer
Realizácia
2021

Art Campus, alebo rozšírenie kampusu Vysokej školy výtvarných umení, predstavuje zásadnú dostavbu areálu tejto vzdelávacej inštitúcie. Cieľom projektu je zvýšiť kvalitu poskytovaného vzdelávania, rozšíriť technické a priestorové kapacity školy, zlepšiť kontakty v rámci akademickej obce a preniesť výučbový proces do 21. storočia. 

 

Projekt je výsledkom architektonickej súťaže. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 6
Generálny projektant SLLA
Náklady 9.334.260

Články k projektu

Súťaž na kampus VŠVU má víťaza

07.02.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Včera večer boli oficiálne ohlásené výsledky architektonickej súťaže na dostavbu kampusu Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU), ktorá je označovaná ako Artcampus. Súťaž bola dobre pripravená, s dobrými podmienkami, oceneniami aj porotou. V silnej medzinárodnej konkurencii sa presadila kancelária SLLA.

čítať viac

Architektonická súťaž na kampus VŠVU

26.10.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Bratislava sa po dlhšej dobe dočká naozaj kvalitne pripravenej verejnej medzinárodnej architektonickej súťaže. Vysoká škola výtvarných umení plánuje postupne dobudovať svoj kampus na Drotárskej ceste v kopcovitej časti Starého Mesta. V rámci aktuálnej súťaže sa sústredí na vybudovanie internátu s jedálňou, technologický pavilón a parkovacie zóny, teda zariadenia potrebné pre prevádzku.

čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie články

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave. | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia.

pozrieť viac