YIMBA

Ambasáda USA

Ambasáda USA
Štvrť
Staré Mesto
Developer
The Bureau of Overseas Buildings Operations
Typ
Kancelárie
Architekt
Diller Scofidio + Renfro
Status
Zámer
Realizácia
?

Veľvyslanectvo USA plánuje vybudovať svoje sídlo v novej lokalite, reagujúc na bezpečnostné nedostatky a odpor verejnosti voči súčasnej polohe. Projekt je zatiaľ skôr v rovine úvah, hoci so silnými indíciami, že bude v dohľadnej dobe potvrdený. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží TBA
Výška (v metroch) TBA
Výmera kancelárii (v m2) TBA
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) TBA

Construction updates

Články k projektu

Čo zatiaľ vieme o americkej ambasáde

01.06.2022 14:04:44 Adrian Gubčo

V tejto chvíli je už takmer úplne isté, kde sa bude v Bratislave nachádzať nová ambasáda USA. Hoci to americká strana úplne priamo nepotvrdila, Ministerstvo zahraničných vecí USA nedávno odkúpilo bývalú centrálu spoločnosti Allianz na nároží Dostojevského radu a Olejkárskej ulice. Uplynulé mesiace navyše priniesli ďalšie rozšírenie plôch vo vlastníctve Američanov. Čo vieme o ich plánoch v lokalite?

Čítať viac

USA odkúpilo budovu Allianzu, mohlo by ísť o miesto novej ambasády

23.02.2022 12:16:04 Adrian Gubčo

Po rokoch úvah a diskusií sa začína vyjasňovať, kde by mohla byť umiestnená nová ambasáda Spojených štátov amerických. Americká strana sa totiž stala vlastníkom mohutného bývalého sídla spoločnosti Allianz na nároží Dostojevského radu, Landererovej a Olejkárskej. Aký bude ďalší osud budovy, však nie je verejne známe.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube