YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 03.08.2015 13:00

Nový projekt: Ahoj Park

V blízkosti Račianskej ulice sa realizuje v poslednej dobe mnoho projektov a v tejto chvíli sa k realizácii približuje ďalší, nazvaný Ahoj Park. Developer už spustil predaj i oficiálnu stránku.

Zámer sa bude nachádzať v areáli Výskumného Ústavu Zváračského na Sliačskej ulici a prinesie dohromady 129 bytov (príp. apartmánov) v troch bytových domoch, výškovo nadväzujúcich na okolitú zástavbu a usporiadaných do bloku, v ktorého vnútri vznikne menšia zelená plocha. Na pozemku sa aktuálne nachádza priemyselná hala, ktorá bude asanovaná.

Architektúra pripomína už zrealizovaný projekt prvej fázy Slnečníc, čo nie je prekvapením, vzhľadom na rovnaký architektonický tím, ktorý za zámerom stojí - Compass Architekti, a ktorý by mal realizovať aj rekonštrukciu priľahlej priemyselnej haly na kancelárske priestory (pozri tu). Dátum začiatku a ukončenia výstavby ešte zatiaľ nie je známy, developer Ahoj Development však sľubuje viac informácii zverejniť už čoskoro.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Ahoj Development
  • Zdroj: Ahoj Development
  • Zdroj: Ahoj Development
  • Zdroj: Ahoj Development
  • Zdroj: Ahoj Development
  • Zdroj: Ahoj Development

Súvisiace články

Areál Zváračského ústavu sa začína transformovať na kreatívnu mestskú štvrť

03.04.2019 11:00:00 Adrian Gubčo

Pozdĺž Račianskej ulice sa historicky nachádza mnoho priemyselných areálov, ktoré v nedávnej minulosti stratili svoj účel a postupne sa začínajú transformovať. Jedným z nich je aj priestor Výskumného ústavu zváračského, na ktorého okraji už začali vznikať prvé developmenty, kombinujúce bývanie s kanceláriami s orientáciou na kreatívnejšie odvetvia. Do budúcnosti to vysiela veľmi pozitívne signály.

Čítať viac

Construction update: Ahoj Park, 20.06.2018

28.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Rezidenčný projekt Ahoj Park od developera Ahoj Development, súvisiaceho s aktivitami miestneho politika a podnikateľa Martina Borguľu, získava finálne kontúry. Prvý z trojice domov je už prakticky dokončený.

Čítať viac

Construction update: Ahoj Park, 27.9.2017

08.10.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Ahoj Park je prevažne rezidenčný projekt v blízkosti Račianskej ulice. Rastie na Sliačskej ulici a ide o ďalšiu súčasť postupnej transformácie priemyselného areálu Výskumný ústav zváračský.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube