YIMBA

Polyfunkčný dom Žilinská - Kýčerského

Polyfunkčný dom Žilinská - Kýčerského
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Park - Dom Žilinská, s.r.o.
Typ
Bývanie, Retail
Architekt
Iľja Skoček
Status
Pozastavené / Zrušené
Realizácia
?

Polyfunkčný dom Žilinská-Kýčerského ráta s výstavbou domu na mieste, na ktorom sa historicky nachádzala zástavba, no časom zanikla, pričom sa namiesto nej zriadilo provizórne trhovisko. Súčasný projekt zachovával priestor pre trhovú funkciu v parteri, napriek bol tomu po odpore lokálnych obyvateľov pozastavený. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 6
Výška (v metroch) 19.96
Počet bytov / apartmánov 36
Výmera retailu (v m2) 890
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 119
Generálny projektant Artplan, s.r.o.

Články k projektu

Ako ďalej s trhoviskom na Žilinskej?

09.01.2020 10:02:00 Adrian Gubčo

Trhovisko na Žilinskej ulici patrí k posledným tradičným trhoviskám v širšom centre mesta, ktorého špecifický kolorit je miestnou komunitou intenzívne chránený, čo podporili aj nedávne investície do prestrešenia. Ako sa však ukazuje, išlo o procesne nesprávny krok a povolenie bolo zrušené. Opäť sa tak otvára debata, ako by mala budúcnosť trhoviska naozaj vyzerať. O téme informovala TASR.

Čítať viac

Trhovisko na Žilinskej dostane nové prestrešenie

12.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Mestská časť Bratislava - Staré Mesto oznámila, že známe trhovisko na Žilinskej ulici sa dočká menšej modernizácie keď sa v blízkej budúcnosti sa začne realizovať prestrešenie stánkov. Vďaka dohode s vlastníkom pozemku ostane trhovisko v tomto území v danej podobe minimálne na desať rokov.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube