YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.08.2018 08:30

Trnky Ružinov sú dokončené

V mestskej časti Ružinov bol dokončený jeden z menších bratislavských projektov, ktorý však prispieva k postupnej premene svojho okolia. Polyfunkčné Trnky Ružinov sú pripravené pre sťahovanie budúcich obyvateľov a nájomníkov.

Trnky Ružinov sú tvorené šesťpodlažnou budovou v tvare písmena "T", pozostávajúcej z administratívnej a rezidenčnej časti. Administratíva je orientovaná do Trnavskej cesty, čím tvorí akúsi hlukovú bariéru od tejto relatívne zaťaženej komunikácie. Výmera kancelárii dosahuje približne 2 200 metrov štvorcových, na prízemí vzniklo 350 metrov štvorcových pre retail. Rezidenčná časť zas obsahuje 44 bytov. Oficiálna webstránka už nie je dostupná, developerovi, spoločnosti Urban & Partner, sa však podarilo vypredať takmer všetky byty. V rámci projektu okrem toho vzniklo 89 parkovacích miest. Architektom je kancelária Sumbal + Priehoda.

Trnky Ružinov sa síce nevyznačujú architektúrou, ktorá by vyhrávala ocenenia, priniesli však oživujúci prvok do lokality, ktorá má stále charakter periférie, aj keď potenciálne by mohla byť omnoho viac atraktívnou štvrťou. Význam územia sa však v budúcnosti posilní, ak sa zrealizuje projekt terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP) Trnávka, a prebudujú niektoré susedné pozemky - v najbližšej dobe by mal takmer v susedstve vzniknúť administratívno-rezidenčný komplex Omnia, ako prírastok k existujúcim budovám.

Trnky, ktoré tak môžu zatiaľ pôsobiť v okolí cudzo, sú tak len prvým vstupom, ktoré jedného dňa zmenia túto časť Ružinova.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Urban & Partner

Súvisiace články

Novinky z Ružinova

14.08.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Veľmi populárna rezidenčná štvrť Ružinov ešte stále obsahuje niekoľko voľných či nevhodne a nedostatočne využívaných plôch, ktoré sú ideálne pre výstavbu nových polyfunkčných celkov. Neprichádzajú však len developeri prevažne rezidenčných projektov, ale, čo je potešiteľné, aj administratívnych. Okrem toho, niekoľko ďalších projektov napreduje vo výstavbe.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube