YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 31.05.2018 14:00

Novinky z Námestia 1. mája

Okolie Námestia 1. mája v centrálnej časti Bratislavy sa postupne vypĺňa novými projektami. Donedávna bola oblasť charakteristická veľkým počtom prelúk, v súčasnosti však tento charakter zaniká a lokalita sa stáva kompaktnou.

The Corner

The Corner

Aktuálne najvýraznejším projektom je The Corner na nároží Námestia 1. mája a Námestia Slobody, resp. Jozefskej. Istú dobu sa zdalo, že práce na projekte sa utlmili, hoci pravdepodobne prebiehali skôr v interiéri. Teraz sa však na budove objavilo lešenie, čoskoro by sa tak mohla začať inštalácia fasády. The Corner bude pozostávať z obchodov, kancelárii aj niekoľkých bytov. Za projektom stojí spoločnosť Vodohospodárske stavby Malacky, a.s.

Okrem toho bola nedávno zasanovaná stará zástavba na pozemku medzi Jozefskou ulicou a Námestím Slobody. Pozemok vlastní spoločnosť Gold Town Residence, s.r.o. z Tvrdošína, ktorá plánuje na pozemku vybudovať rovnomenný polyfunkčný objekt s bývaním a hotelom (pravdepodobne). Nový objekt by výškovo dorovnal zástavbu od Námestia Slobody a reagoval aj na mierku Jozefskej formou ustúpenia vyšších podlaží. Zverejnené materiály sú, každopádne, skôr len štúdiou.

Okrem týchto projektov prechádza aktívnou premenou aj širšie okolie, na ktorej konci bude zástavba v území viacmenej ukončená a takmer všetky prieluky by mali byť zacelené. K ďalším projektom patrí Kesselbauer od Proxenty a Metropolitan Star od Archikódu.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • The Corner
  • Zdroj: Vodohospodárske stavby Malacky
  • Pozemok pripravený pre výstavbu Goldtown Residence
  • Zdroj: Goldtown Residence, s.r.o.
  • Zdroj: Goldtown Residence, s.r.o.
  • Zdroj: Goldtown Residence, s.r.o.

Súvisiace články

Takmer odhalený The Corner je príjemným prekvapením

11.03.2019 14:35:00 Adrian Gubčo

Len nedávno som písal o tom, že projekt The Corner sa začína odhaľovať a jeho výsledná podoba bude príjemným prekvapením. Dnes, po odstránení lešenia aj z čelnej fasády, sa tieto slová potvrdzujú, na Námestí 1. mája tak vznikol sympatický mestský dom.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 18.2.2019

27.02.2019 13:15:00 Adrian Gubčo

The Corner patrí k trojici projektov, ktoré výrazne menia okolie Námestia 1. mája. Realizovaný na pozemku, ktorý bol dlhodobo prázdny, teraz vytvára hranu mestského bloku medzi Jezefskou a Námestím slobody. Exponovaná poloha zvyšuje nároky na prevedenie budovy, zatiaľ sa však zdá, že tieto nároky budú splnené.

Čítať viac

Na projekte The Corner sa odhaľuje fasáda

23.11.2018 13:45:00 Adrian Gubčo

Projekt The Corner patrí k najstarším rozostavaným projektom v centrálnej časti Bratislavy. Developer, ktorým je spoločnosť Vodohospodárske stavby Malacky, spustila samotnú výstavbu v roku 2015, no pozemok bol vyčistený dávno predtým a projekt po prvýkrát predstavený v roku 2004. V týchto dňoch sa začína konečne odhaľovať finálna podoba domu.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 16.8.2018

30.08.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Napriek pomalému tempu, výstavba projektu The Corner napreduje. Na budove sa už objavili okenné rámy.

Čítať viac

Construction update: The Corner, 19.9.2017

25.09.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Centrálne položené Námestie 1. mája dostáva mestskejší výraz - na projekte The Corner bola dosiahnutá hrubá stavba, čoskoro sa tak začne odhaľovať finálny výzor fasády. Ukáže sa tak, či pôvodné ambiciózne vizualizácie s kvalitnými materiálmi a architektúrou od skúseného štúdia BKPŠ - Kusý & Paňák neklamali.

Čítať viac

Odhalené: The Corner

15.12.2016 10:00:00 Adrian Gubčo

Na nároží Jozefskej ulice a Námestia 1. mája sa už dlhodobo vynímal stavebný pozemok, ktorý bol napriek tomu, že bol ohradený stavebným plotom, bez akejkoľvek aktivity. To však už neplatí, pretože výstavba na tomto mieste sa naplno rozbehla a vzniká tu projekt polyfunkčnej budovy, ktorý má názov The Corner.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube