Author photoAdrian Gubčo 25.09.2017 08:30

Predaj bytov v tretej etape Stein2 spustený

Developer YIT Slovakia spúšťa predaj bytov v tretej etape projektu Stein2. O tomto dátume som písali už dávnejšie a skorý začiatok predaja potvrdzovalo aj tempo výstavby - tretia etapa rezidenčnej časti tohto väčšieho developmentu už rastie.

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

Tretia etapa obsahuje dohromady 72 obytných jednotiek, ktoré vznikajú v osempodlažnom objekte na rohu Blumentálskej a Bernolákovej ulice. Stavba architektúrou (autorom je Ateliér Ivan Kubík) aj hmotou plynulo nadväzuje na druhú etapu, jediný rozdiel tvoria najvyššie položené byty, kde developer vytvoril priestor pre terasy.

Čo sa týka bytov, ponúkané sú jedno až štvorizbové byty s výmerou 40 až 105 metov štvorcových. Najväčšie zastúpenie majú dvoj- a trojizbové byty. Ceny bytov v tretej etape projektu začínajú od 125.570 eur s DPH. V cene bytu je aj pivničná kobka, kúpa parkovacieho miesta, ktorých je pre tretiu časť projektu vytvorených 88, povinná nie je. Dokončenie sa očakáva v 4Q 2018.

Stein2 patrí ku kľúčovým projektom, ktoré pomáhajú oživovať vnútorné mesto, pričom vzniká na miestach, kde sa predtým rozkladala nevhodná priemyselná funkcia. Namiesto nej vzniká mestský blok, ktorý nadväzuje na charakter okolitej zástavby.

Podobne vidí projekt aj Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia: „Projekt STEIN2 patrí k naším najzaujímavejším projektom. Svojou polohou oslovuje ľudí, ktorí chcú bývať v úzkom kontakte s centrom mesta a oceňujú blízkosť kompletnej vybavenosti v tejto tradičnej obytnej štvrti. Treťou etapou pokračujeme v našom koncepte moderného bývania na pokojnej ulici so zázemím v podobe spoločného vnútrobloku." Dá sa teda predpokladať, že projekt by sa mohol do života štvrte zapojiť naozaj bezkonfliktným spôsobom.

Celkovo vznikne v Steine2 v piatich etapách 408 bytov, 27 nebytových priestorov a 583 parkovacích miest. Okrem toho vzniká pod patronátom developera AMW Development takmer 11-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov, časť z nich aj v historickom objekte tzv. Spilky, ktorá je poslednou zachovanou časťou niekdajšieho komplexu pivovaru Stein.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube