Author photoAdrian Gubčo 11.10.2017 14:00

Sofora opäť aktívna?

Na malom ružinovskom pozemku medzi Záhradníckou, Svätoplukovou, Koceľovou a Kvačalovou ulicou sa spustili stavebné práce. Podľa všetkého by malo ísť o obnovený projekt Sofora, ktorý už od roku 2008 pripravovala spoločnosť Vencorp Management, a.s.

Zdroj: Vencorp Management

Zdroj: Vencorp Management

Podľa pôvodného projektu by mali vzniknúť dva objekty, jeden bytový s ôsmimi podlažiami a 36 bytmi, a jeden administratívny so štyrmi podlažiami. Spoločne vytvoria malé nádvorie, ktorého jedna fasáda má byť zazelenená a do ktorého bude orientovaný prízemný obchodný priestor.

Ak sa Sofora postaví v pôvodnej podobe, pôjde o vynikajúci doplnok do tejto mestsky pôsobiacej časti Ružinova. Zastavia sa pozemok, ktorý len ťažko možno využiť na nejaký lepší účel, tzv. Kukorelliho park dostane kultivovanejší rámec a zmizne jedna z dlhoročných stavebných jám.

Sofora, ak sa zrealizuje v navrhovanej podobe z roku 2008, má zároveň potenciál aj pre získanie architektonických cien - aspoň nateraz projekt tak pôsobí. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Vencorp Management
  • Zdroj: Vencorp Management
  • Zdroj: Vencorp Management
  • Zdroj: Vencorp Management

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube