YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 04.02.2021 10:43

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Zdroj: Cresco Real Estate

Zdroj: Cresco Real Estate

Trh tak v priebehu minulého roka nezaznamenal výraznejšie výkyvy, väčším problémom boli skôr výpadky pracovníkov a ešte pomalšie povoľovanie nových projektov. „V poslednom období sa vďaka odolnosti voči výkyvom na trhu prvýkrát stáva rezidenčný sektor atraktívnejším ako ten komerčný. Záujem o novostavby je stále veľmi silný,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate. Daná situácia vedie k odvážnym plánom – len v Slnečniciach by malo ísť tento rok do predaja 965 bytov.

Predaje sa v priebehu minulého roka výrazne zvýšili počas posledného kvartálu, kedy sa zvýšil záujem o bývanie. Cresco sa odvoláva na nedávnu analýzu spoločnosti Bencont, o ktorej som písal aj na YIM.BA. Analytici pripomínajú, že ponuka v novostavbách je oproti dopytu veľmi nízka a predaje tiahli najmä dvojizbové byty. Developeri tak dokázali predávať množstvá bytov. „Môžem potvrdiť, že posledný štvrťrok vlaňajška bol u nás najsilnejší v roku. Záujem o nové bývanie neutlmil ani lockdown či sviatky. V štvrtom kvartáli sme predali tretinu z celoročného predaja,“ prezrádza Michal Pauer, obchodný riaditeľ spoločnosti Cresco Real Estate.

Stopka Stopka Stopka Stopka

Dopyt je podporovaný aj nízkymi úrokovými sadzbami, ktoré dosahujú historické minimá. V spojení s rastom stavebných nákladov a pretrvávajúcim nedostatkom bytov to Cresco Real Estate vedie k presvedčeniu, že ceny klesať nebudú. Ambiciózne ciele developera na tento rok preto majú opodstatnenie: je pomerne vysoká šanca, že sa mu podarí rýchlo vypredať veľkú časť z ponuky. Dôkazom má byť predajnosť v rámci časti Slnečnice POP, kde sa za prvý polrok od spustenia predaja vo februári 2020 predalo v prvom dome (z troch s celkovo 360 bytmi) 35% bytov.  

V priebehu tohto roka tak do predaja príde najprv 107 bytov v rámci poslednej etapy Slnečnice Viladomy (UniQ Slnečnice), a to v štvrtej bytovke z piatich, ďalšie stovky by mali pribudnúť v Zóne Mesto. Okrem spustenia predaja v ďalších častiach Slnečnice POP, ktoré sú mienené ako dostupné bývanie, predpokladám, že by developer mohol pristúpiť aj k predstaveniu časti sektoru Mesto južne od plánovaného líniového parku, prípadne k predaju prvých bytov západne od električkovej trate, na ktoré pred časom usporiadal súťaž, v ktorej zvíťazili slovinskí architekti Bevk Perović.

Cresco Real Estate zhŕňa, že dosiaľ v Slnečniciach dokončilo 3.100 bytov a domov, vo výstavbe je ďalších 760 bytov a v štádiu prípravy viac ako 5.700 bytov. S necelými desaťtisíc bytmi ide o najväčší rezidenčný projekt na Slovensku, ktorý bude mať sám osebe populáciu menšieho slovenského okresného mesta. Bývanie v Slnečniciach patrí v rámci Bratislavy k relatívne dostupnejším, čo z neho robí pre mesto pomerne dôležitý development.

Slnečnice sa od začiatku rozvíjajú podľa vedomého urbanistického konceptu, ktorý sa síce čiastočne transformoval, základné princípy však ostávajú rovnaké. Kým juhovýchodná časť smerom k Rusovciam má charakter rozvoľnenej zástavby, postupne sa zahusťujúcej smerom k ceste, sektor južne od Panónskej cesty bol vždy mienený ako mestská zástavba s centrom pri vyústení plánovanej električkovej trate. Jadrom územia sú hlavný bulvár – Ulica Zuzany Chalupovej – a veľký líniový park, ktorý územie prepája západo-východným smerom. Vybavenosť má byť umiestnená v centre a v blízkosti veľkej okružnej križovatky na východnom okraji Slnečníc. Dnes sa tu nachádza retailový komplex Slnečnice Market, s rastom štvrte sa očakáva jeho transformácia.

Autorom urbanistického konceptu je kancelária Compass, ktorá však spolupracovala s medzinárodnými urbanistami z kancelárie HKR Architects alebo s Guyom Perrym, urbanistom z Harvardu. Na developmente spolupracovali aj tímy z PMArchitekti, What? Architects alebo Bevk Perović Arhitekti. Vo výsledku by tak mohli byť Slnečnice, po celkovom dobudovaní, skutočne dobre fungujúcou, hoci z veľkej časti najmä obytnou štvrťou.

 

Predbežná predstava Slnečníc po celkovom dobudovaní. Zdroj: Cresco Real Estate

 

V súčasnosti sa zdá, že práve toto je cesta, ako v Bratislave budovať ako-tak dostupnejšie bývanie. V rámci vnútorného mesta budú dostupnejšie projekty vznikať už len v menšej miere, keďže obmedzenosť parciel, ceny pozemkov, záujem kupujúcich, environmentálna záťaž a ďalšie faktory bránia rozvoju rozsiahlejších konceptov, kde by sa dali uplatniť úspory z rozsahu a ponúkať lacnejšie byty. Navyše, verejný sektor nie je zatiaľ schopný dodávať adekvátne množstvo nájomných bytov, aby udržiaval sociálny mix.

Dostupnejšie bývanie v novostavbách tak bude vznikať skôr v okrajových polohách, čoho dôkazom sú okrem Slnečníc aj ďalšie projekty, napríklad Bory od Penta Real Estate alebo teoreticky Nesto od Lucronu. Aj tu by mali vznikať väčšie množstvá bytov a na „nezávadných“ plochách tak, že tu bude priestor aj pre lacnejšie byty. V dohľadnej dobe budú pravdepodobne odhalené ďalšie obdobné developmenty, ktoré budú (čiastočnou) odpoveďou na krízu dostupnosti. K takýmto projektom môže patriť Rakyta od Lucronu na okraji Devínskej Novej Vsi alebo Nové Vajnory od J&T Real Estate. Územný plán v princípe umožňuje výstavbu aj na plochách južne od Slnečníc. 

Advertising

Problémom týchto projektov je celková pomalosť ich rozvoja, keďže povoľované a budované budú ešte dlhé roky, nezriedka slabé prepojenie s mestom či okolitými štvrťami, absentujúca verejná občianska vybavenosť (čo sa ukazuje aj v Slnečniciach, kde bude komplikované vybudovať verejnú základnú a strednú školu) alebo nutnosť dodržiavať niektoré súčasné prežité normy, v čoho dôsledku budú veľké zóny naveky odsúdené na menej kvalitné riešenia. V ideálnom prípade by išlo o organické rozširovanie mesta, v realite to však bude platiť len výnimočne.

Magistrát sa chce v súčasnosti sústrediť najmä na vnútorné zahusťovanie, teda využívanie prieluk či brownfieldov. V princípe ide o správnu myšlienku, dynamika ich premeny a prípravy na transformáciu by však musela byť oveľa vyššia. Kým niektoré brownfieldy už dlho čakajú na zmenu Územného plánu, iní sú tak zaťažené, že ich čistenie bude bez zásahu verejného sektora alebo eurofondov nereálne. Platí to napríklad o obrovskom areáli bývalého Istrochemu, kde by mohlo vzniknúť bývanie pre desaťtisíce ľudí – no len odstránenie záťaže vyjde na stovky miliónov eur (podľa ministra životného prostredia asi 350 miliónov). Chýbajú tak finančné aj ľudské kapacity, ktoré by premenu priemyselných zón zabezpečili.

Je nepredstaviteľné, aby všetky tieto problémy – dostupnosť bývania, problematické územné plánovanie či ekologické záťaže – riešilo samotné Hlavné mesto (hoci samé niektoré tieto problémy skôr zhoršuje). Rozvoj Bratislavy sa musí stať národným záujmom. Mesto má nielen politický a reprezentačný význam, ale aj spoločenský, kultúrny a ekonomický. Tomu musí zodpovedať legislatíva, financovanie aj spôsob uvažovania o ďalšom vývoji Bratislavy ako metropoly.

Nanešťastie, zatiaľ nie je cítiť mnoho signálov o novom poňatí rozvoja Bratislavy v širšom meradle. Budovať hlavné mesto štátu bez štátu považujem za pomerne nezvyčajné. S prihliadnutím na danú situáciu asi nie je prekvapením, že má Bratislava také problémy, aké má.

 

Pozrite si rozvoj Slnečníc - Viladomov a Slnečníc - Mesta vo fotoalbumoch.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Do predaja idú postupne byty v časti UniQ Slnečnice - štvrtej etape Viladomov. Zdroj: Cresco Real Estate
  • Developer realizuje aj predaj v časti Slnečnice POP. Zdroj: Cresco Real Estate
  • V blízkej dobe očakávam aktiváciu rozvoja časti sektoru Mesto južne od budúceho parku. Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zóna A, navrhovaná kanceláriou Bevk Perović Arhitekti. Zdroj: Cresco Real Estate
  • Celkový pohľad na Slnečnice. Zdroj: Cresco Real Estate

Súvisiace články

Nový park aj problémy. Slnečnice sa menia na komplexnú štvrť, nejde to bez ťažkostí

17.03.2023 12:20:28 Andrej Sárközi

Rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozvíja nielen v podobe prípravy či výstavby nových obytných blokov a domov, ale aj vybavenosti. Spoločnosť tu buduje štvrť, kde sa dnes nachádza už tritisíc bytov, ktoré sú naplno obývané a zabehnuté. K tomu sa v posledných mesiacoch roka 2022 pridal aj park, ktorý bude po dokončení patriť k najväčším v meste. Nejde ale o jediné plány, ktoré zmenia podobu štvrte.

Čítať viac

Obrovský projekt bude ešte väčší: Slnečnice smerujú k zisku novej etapy

16.03.2023 14:07:58 Andrej Sárközi

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt od developera Cresco Real Estate mení Petržalku aj rezidenčný trh v celej Bratislave. V súčasnosti tu žije približne päťtisíc obyvateľov a development sa naďalej rozrastá. Jeho súčasťou bude aj fáza Južné Mesto – Zóna A3+A5, ktorá po rokoch pokročila v povoľovacom procese.

Čítať viac

Nové veže majú zelenú. Slnečnice získajú prvé výškové budovy a zmenia panorámu Petržalky

06.12.2022 10:36:08 Andrej Sárközi

Petržalské Slnečnice začnú čoskoro opäť rásť. Nová etapa Nad Mestom doplní novovznikajúcu štvrť o najvyššie objekty v rámci celého developmentu. Miesto na okraji najväčšieho slovenského sídliska, kde sa momentálne stavia najväčší rezidenčný projekt v metropole, tak znova zmení svoju tvár a začne rásť do výšky.

Čítať viac

Najdostupnejšia časť Slnečníc je pred dokončením, na obyvateľov si ešte počká

02.12.2022 11:35:39 Andrej Sárközi

Najväčšie slovenské sídlisko sa v poslednom období významne mení. Prispieva k tomu aj rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Spoločnosť oznámila rozšírenie o "najdostupnejšiu" etapu v roku 2020, dnes sa jej prvá časť stáva realitou.

Čítať viac

Bratislava dostane nový veľký park. Dokončená bola jeho prvá časť

10.11.2022 16:56:05 Adrian Gubčo

Slovenská metropola je mimoriadne zelené mesto, pričom jeho veľká časť je doslova utopená v zeleni. Zvlášť sa to týka sídlisk, vrátane najväčšieho sídliska Petržalka. Napriek tomu získa ďalší park, ktorý je už dokonca v realizácii. Dokončená bola jeho prvá časť, po celkovom dobudovaní ho v tejto mestskej časti predčí jedine Sad Janka Kráľa.

Čítať viac

Ján Krnáč z Cresco Real Estate: Dúfam, že politici začnú rozmýšľať probiznisovejšie

28.10.2022 11:33:00 Adrian Gubčo

Cresco Real Estate je najväčším rezidenčným developerom na Slovensku. Vďačí za to v podstate jedinému projektu – Slnečniciam, masívnej obytnej štvrti na južnom okraji Petržalky. Plány však má rozsiahlejšie. Firma pripravuje nadštandardné nábrežné byty, výškové budovy a expanduje aj do zahraničia. O aktuálnych projektoch a situácii na trhu sme sa rozprávali s Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom v Cresco Real Estate.

Čítať viac

Lepšie mesto v Slnečniciach: nové funkcie, ktoré zvýšia kvalitu života

03.10.2022 17:05:13 RED

Aj u nás pristupujú mnohí developeri k tvorbe svojich rezidenčných projektov komplexne, so širokým funkčným diapazónom, ktorý sa neredukuje iba na bývanie samotné. Namiesto jedného alebo viacerých domov vytrhnutých z okolitého kontextu prichádzajú dnes už s konceptami kompletnej štvrte s atribútmi plnohodnotného, fungujúceho mesta, ktorému nič nechýba.

Čítať viac

V Slnečniciach sa rozbieha predaj etapy Nad Mestom

11.04.2022 12:03:56 Adrian Gubčo

Veľký rezidenčný projekt Slnečnice na juhu Petržalky sa začne onedlho rozrastať o ďalšiu etapu. Južne od veľkého líniového parku vznikne časť Nad Mestom, tvorená piatimi výškovými budovami a trojicou nižších blokov. Výstavba by sa mohla teoreticky spustiť v najbližších týždňoch až mesiacoch. Medzičasom, developer Cresco Real Estate rozbieha oficiálny predaj bytov v nových domoch.

Čítať viac

Príprava školy v Slnečniciach napreduje, dátum realizácie však nemá

23.03.2022 13:51:44 Adrian Gubčo

Slnečnice na juhu Petržalky od developera Cresco Real Estate majú byť komplexnou obytnou zónou, ktorá bude obsahovať aj náležitú občiansku vybavenosť. Okrem obchodov a služieb tu má preto vzniknúť aj spojená materská, základná a stredná škola. Mnohí súčasní aj potenciálni obyvatelia na ňu netrpezlivo čakajú. Kedy však naozaj vznikne a ako bude vyzerať?

Čítať viac

Slnečnice sa pripravujú na ďalšiu etapu rozvoja

30.11.2021 16:08:00 Adrian Gubčo

Slnečnice na južnom okraji Petržalky sú dnes najväčším bratislavským rezidenčným projektom. Už dnes tu žije približne 5-tisíc obyvateľov, pribudnúť by tu mal minimálne dvojnásobok tohto počtu. V dohľadnej dobe sa predpokladá štart ďalších častí developmentu. Čo sa v Slnečniciach doteraz podarilo a aký bude najbližší vývoj novej štvrte?

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Prvá časť tretej etapy Slnečnice – Viladomy je dokončená, štvrtá už rastie

14.02.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave, Slnečnice, sa neustále rozširuje a postupne mení na veľkú mestskú štvrť. Realizácia sa spustila najprv v sektore Viladomy, kde sa aktuálne finišuje s  treťou etapou. Výstavba sa už spustila aj v prípade štvrtej, ktorá development danej časti projektu uzavrie.

Čítať viac

Škola v Slnečniciach má záväzné stanovisko

06.02.2020 15:20:20 Adrian Gubčo

V Bratislave by mohla čoskoro po veľmi dlhej dobe pribudnúť nová škola. V rastúcej štvrti Slnečnice je naplánovaný vznik zariadenia zahŕňajúceho materskú, základnú aj strednú školu, a to v modernom dizajne a s prihliadnutím na aktuálne trendy vo výučbe a vzdelávaní. Projekt získal kladné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

Čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Mesto, 17.3.2019

29.03.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Po aktuálnom pohľade na výstavbu prvej časti rezidenčného developmentu Slnečnice, teda Slnečnice – Viladomy, sa dnes pozrieme aj na postup výstavby sektoru Slnečnice – Mesto. Ide o súčasť projektu, v rámci ktorého vzniká na južnom okraji Petržalky v réžii developera Cresco Group najväčší rezidenčný zámer v Hlavnom meste, ako aj celá nová obytná štvrť.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Viladomy, 17.3.2019

25.03.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca štvrť Slnečnice na južnom okraji Petržalky neustále rastie, čo sa týka obidvoch jej aktuálnych častí – zóny Mesto aj zóny Viladomy. V tomto update sa pozriem na druhý menovaný sektor, kde aktuálne vzniká tretia etapa mohutného rezidenčného developmentu od developera Cresco Group.

Čítať viac

Slnečnice odhaľujú ďalšiu etapu, pribudnú sektory AB1 a AB4

23.10.2018 08:15:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group odhaľuje ďalšie sektory masívneho projektu Slnečnice – AB1 a AB4, ktoré vzniknú medzi aktuálne rozostavanými objektami zóny Slnečnice – Mesto (domy A3 a A6) a budúcim koridorom električkovej trate. Pôjde o časť s najlepšou dostupnosťou do centra mesta, najväčšou predpokladanou koncentráciou obyvateľstva a najcentrálnejším charakterom, čo má podčiarkovať aj urbanizmus a architektúra tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

10.09.2018 11:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

26.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Čítať viac

Nová podoba ďalšej časti Slnečnice - Mesto odhalená

27.05.2018 18:00:00 Adrian Gubčo

Pri projekte Slnečnice ešte nejakú dobu ostaneme. Tentokrát sa pozrieme na novú podobu ďalších dvoch častí zóny Mesto, B3 a B4. Aktualizovaný dizajn predstavili architekti zo štúdia Compass Architekti.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

25.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Čítať viac

Farmársky trh v Slnečniciach sa čoskoro otvára

06.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group, stojaci za projektom Slnečnice, oznámil dátum otvorenia farmárskej tržnice Trch., ktorý bude súčasťou nákupného centra Slnečnice Market v Zóne Mesto. Prvé prevádzky sa otvoria 12. apríla.

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc odhalená

27.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po nedávnom predstavení časti projektu Slnečnice s oficiálnym názvom C0, neoficiálne Kopec, sa odhaľuje ďalšia, ktorá bude súčasťou Zóny Mesto. Oficiálne ide o sektory B3-B4-AB2, kde vzniknú, okrem iného, výškové dominanty celej novej štvrte od developera Cresco Group.

Čítať viac

Čo bude ďalšia fáza Slnečníc?

23.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších rezidenčných projektov na Slovensku v postsocialistickom období, Slnečnice od developera Cresco Group, neustále rastie. Najviac rozbehnutá je Zóna Viladomy, kde sa aktuálne buduje prvá časť tretej fázy (zo štyroch). Aktívne sa pracuje aj v Zóne Mesto, kde bol dokončený prvý bytový dom a ďalšie štyri bloky sú vo výstavbe. Pomaly sa tak schyľuje k naštartovaniu ďalšej časti Slnečníc, oficiálne nazývanej C0.

Čítať viac

Nové byty v projekte Slnečnice - Mesto

06.12.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group oznámil, že dáva do predaja ďalšie byty v projekte Slnečnice - časť Mesto. V dome A5 vznikne v dvoch blokoch 230 bytov.

Čítať viac

V Bratislave dnes pribudne nové nákupné centrum

30.11.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group dnes otvára nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré vzniklo v postupne rastúcej štvrti Slnečnice, zóne "Mesto". Centrum pozostáva z dvoch častí, dnes sa otvára prvá z nich s obchodmi bežnejšieho charakteru, druhá časť s farmárskou tržnicou a gastrom pribudne na začiatku roka 2018.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc

19.10.2017 13:30:00 Adrian Gubčo

Slnečnice, petržalský projekt developera Cresco Group, sú dostatočne veľké na to, aby vytvorili samostatnú štvrť. Na to však potrebujú aj dostatočné množstvo potrebnej vybavenosti a kvalitné dopravné spojenie do zvyšku mesta, aby sa mohli naplno zapojiť do života Bratislavy. A práve s novinkami z týchto oblastí developer teraz prichádza.

Čítať viac

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

01.06.2017 12:00:00 Adrian Gubčo

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube