YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 06.08.2018 08:30

Construction update: Seberíniho, 29.7.2018

Seberíniho predstavuje jeden z príkladov pozitívneho zahusťovania, ktorým prechádza mestská časť Ružinov. Projekt si však v minulosti prešiel peripetiami, kým bol konečne povolený.

Seberíniho pozostáva z trojice objektov, sedempodlažného, osempodlažného a štrnásťpodlažného. Objekty sa v tejto chvíli blížia k dosiahnutiu hrubej stavby. Bytov a apartmánov projekt obsahuje celkovo 114, developer, ktorým je spoločnosť Hornex, aktívna predovšetkým v stavebníctve, si však môže už teraz pripísať úspech, keďže voľné sú už len dva byty.

Vysoko pravdepodobne za tým stojí kombinácia ceny, lokality a vysokého architektonického štandardu, zaručeného osobnosťou architekta projektu Petra Moravčíka, ktorý zvíťazil v architektonickej súťaži. Seberíniho sa nachádza v lokalite s dostatkom služieb, pričom niekoľko priestorov pre retail vznikne aj priamo v parteri, vyznačuje sa dostatkom zelene v okolí a nezaťaží lokalitu ani náporom na parkovanie. Väčšina parkovacích miest vznikne v garáži, časť na povrchu. Celkové dokončenie projektu sa očakáva v priebehu roka 2019.

Napriek atribútom, ktoré zo Seberíniho robia kvalitný rezidenčný development, tento bol, už tradične, terčom početných námietok, argumentujúcich zhoršením kvality bývania, prehustenej dopravy alebo zhoršenia parkovania. Ako zámienku pre potlačenie výstavby protestujúci zvolili regulatívy územného plánu, ktoré prikazujú na pozemku občiansku vybavenosť, hoci reálne také výmery OV nie sú potrebné. Povoľovanie sa tak natiahlo na desať rokov a je príkladom, ako zastaraná slovenská legislatíva negatívne ovplyvňuje rozvoj mesta, ktoré nutne potrebuje dostupné bývanie.

Téme sa podrobne venoval portál Trend Reality.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Hornex

Súvisiace články

Polyfunkčný súbor Seberíniho je skolaudovaný

02.08.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

V centrálnej časti sídliska Ružinov bol v týchto dňoch skolaudovaný polyfunkčný súbor Seberíniho, projekt, ktorý vyplnil dlhodobo nezastavaný pozemok prevažne rezidenčnými objektami, ktoré boli výsledkom architektonickej súťaže. Development dlho meškal kvôli odporu miestnych, dnes je jednou z najpríťažlivejších realizácií v mestskej časti.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 5.12.2018

18.12.2018 12:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najpríjemnejších nových rezidenčných projektov v Ružinove sa začína približovať k finálnej podobe. Všetky stavebné objekty sú už vo fáze hrubej stavby, postupne sa pracuje aj na zateplení a fasáde. Developerom projektu je spoločnosť BUMACO, súvisiaca s aktivitami stavebnej firmy Hornex.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 13.3.2018

20.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

V srdci Ružinova výrazne podrástol rezidenčný projekt Seberíniho, za ktorým stojí spoločnosť BUMACO, s.r.o., patriaca do portfólia firiem vedenia stavebnej spoločnosti Hornex. Po dlhoročných ťahaniciach kvôli spusteniu výstavby ide realizácia teraz veľmi rýchlo.V srdci

Čítať viac

Odhaľuje sa Polyfunkčný komplex Seberíniho

24.08.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Už nejakú dobu prebieha výstavba Polyfunkčného domu Seberíniho, ktorý vyrastá na dlhodobo prázdnom a nevyužívanom pozemku v mestskej časti Ružinov, hoci známe informácie boli len kusé. Teraz však developer, spoločnosť Fundus, s.r.o., prepojený so stavebnou firmou Hornex, spustil prostredníctvom realitnej kancelárie Herrys predaj a zverejňuje ďalšie podrobnosti.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 13.3.2018

20.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

V srdci Ružinova výrazne podrástol rezidenčný projekt Seberíniho, za ktorým stojí spoločnosť BUMACO, s.r.o., patriaca do portfólia firiem vedenia stavebnej spoločnosti Hornex. Po dlhoročných ťahaniciach kvôli spusteniu výstavby ide realizácia teraz veľmi rýchlo.V srdci

Čítať viac

HB Reavis odhaľuje nové Apollo

29.05.2018 13:32:00 Adrian Gubčo

Po prvých vizualizáciách nového Apollo Business Center, ktoré ste videli na tejto stránke, ako aj zverejnení dokumentácie EIA, pristúpil developer HB Reavis k zverejneniu prvých podrobnejších informácii o kancelárskej budove, ktorá nahradí pôvodnú, zatvorenú kvôli narušenej statike. Výstavba nového projektu by sa mala naštartovať koncom roka 2019.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube