YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.03.2018 08:30

Construction update: Seberíniho, 13.3.2018

V srdci Ružinova výrazne podrástol rezidenčný projekt Seberíniho, za ktorým stojí spoločnosť BUMACO, s.r.o., patriaca do portfólia firiem vedenia stavebnej spoločnosti Hornex. Po dlhoročných ťahaniciach kvôli spusteniu výstavby ide realizácia teraz veľmi rýchlo.V srdci

Seberíniho pozostáva z trojice objektov, vznikajúcich na dlhodobo prázdnom a nevyužitom pozemku, v susedstve zástavby zo začiatku 21. storočia. Budovy majú od sedem do štrnásť nadzemných podlaží, celkovo obsahujú 114 bytov (resp. apartmánov). Predajnosť je výborná, ako voľných developer deklaruje už len sedem bytov. Klienti musia oceniť nielen lokalitu vo všeobecne populárnom Ružinove, ale aj pomerne dobrý štandard či kvalitné dispozície, ktorých garanciou je ruka skúseného architekta Petra Moravčíka (autora oceňovaných projektov ako Rozadol či Villinki). Projekt bude pôsobiť veľmi vkusne aj z exteriéru, výzor by nemalo zásadne narušiť ani parkovanie, ktoré bude lokalizované predovšetkým v podzemnej garáži. Na prízemí vznikne niekoľko obchodných prevádzok. Dokončenie sa očakáva v priebehu roka 2019.

Seberíniho predstavuje príklad pozitívneho zahustenia lokality, ktoré (po dokončení vyvolaných investícii) môže lokalitu pozdvihnúť. Je zároveň veľmi príjemné, že sa projekt vyznačuje vysokou architektonickou úrovňou.

To je dané uvedomelým developerom, ktorý sa aj pri iných projektoch obracia na kvalitné tímy - v prípade pripravovanej novej štvrte v Malackách zvolal medzinárodnú urbanistickú súťaž, podľa informácii, ktoré mám, pripravuje zaujímavý projekt aj v bratislavskej Dúbravke. Takémuto developerovi tak možno len držať palce v jeho ďalších snahách.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Blok A.
  • Blok A.
  • Blok B.
  • Blok B.
  • Blok C.
  • Blok C.
  • Zdroj: BUMACO, s.r.o.

Súvisiace články

Polyfunkčný súbor Seberíniho je skolaudovaný

02.08.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

V centrálnej časti sídliska Ružinov bol v týchto dňoch skolaudovaný polyfunkčný súbor Seberíniho, projekt, ktorý vyplnil dlhodobo nezastavaný pozemok prevažne rezidenčnými objektami, ktoré boli výsledkom architektonickej súťaže. Development dlho meškal kvôli odporu miestnych, dnes je jednou z najpríťažlivejších realizácií v mestskej časti.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 5.12.2018

18.12.2018 12:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najpríjemnejších nových rezidenčných projektov v Ružinove sa začína približovať k finálnej podobe. Všetky stavebné objekty sú už vo fáze hrubej stavby, postupne sa pracuje aj na zateplení a fasáde. Developerom projektu je spoločnosť BUMACO, súvisiaca s aktivitami stavebnej firmy Hornex.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 29.7.2018

06.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Seberíniho predstavuje jeden z príkladov pozitívneho zahusťovania, ktorým prechádza mestská časť Ružinov. Projekt si však v minulosti prešiel peripetiami, kým bol konečne povolený.

Čítať viac

Odhaľuje sa Polyfunkčný komplex Seberíniho

24.08.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Už nejakú dobu prebieha výstavba Polyfunkčného domu Seberíniho, ktorý vyrastá na dlhodobo prázdnom a nevyužívanom pozemku v mestskej časti Ružinov, hoci známe informácie boli len kusé. Teraz však developer, spoločnosť Fundus, s.r.o., prepojený so stavebnou firmou Hornex, spustil prostredníctvom realitnej kancelárie Herrys predaj a zverejňuje ďalšie podrobnosti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube