YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 18.12.2018 12:30

Construction update: Seberíniho, 5.12.2018

Jeden z najpríjemnejších nových rezidenčných projektov v Ružinove sa začína približovať k finálnej podobe. Všetky stavebné objekty sú už vo fáze hrubej stavby, postupne sa pracuje aj na zateplení a fasáde. Developerom projektu je spoločnosť BUMACO, súvisiaca s aktivitami stavebnej firmy Hornex.

Projekt pozostáva z trojice blokov – A, B, C – ktoré vznikli na dlhodobo prázdnom pozemku napojenom na Seberíniho ulicu. Z východu ho vymedzuje staršia sídlisková zástavba, zo západu už porevolučné developmenty. Po rokoch zložitého povoľovania sa realizácia Seberíniho konečne spustila v roku 2017.

Podlažnosť jednotlivých blokov je osem podlaží v bloku A, sedem podlaží v bloku B a štrnásť podlaží v bloku C. Celkový počet ubytovacích jednotiek je 114, z toho 29 bytov pripadá na A, 32 bytov na B a 53 apartmánov na C. Predajnosť išla vynikajúco, developer vykazuje úplnú vypredanosť projektu. Okrem ceny nepochybne zavážila lokalita, štandard, ako aj architektúra súboru.

Tá je výsledkom architektonickej súťaže, v ktorej zvíťazil skúsený a kvalitný architekt Peter Moravčík so svojou kanceláriou PMArchitekti. V sídliskovej časti Ružinova však bohužiaľ platí, že aj ten najlepší projekt vyvolá odpor okolia, čo sa nevyhlo ani Seberíniho.

Tradičný odpor voči zahusťovaniu, ktoré má údajne viesť k zhoršeniu kvality života (pričom je to presne opačne), bol aj tomto prípade aktérom, čo vyústilo v desaťročný proces povoľovania. Našťastie, nakoniec sa podarilo tento problém prekonať.

Po dokončení v priebehu roka 2019 sa tak lokalita skompaktní, ožije novými obyvateľmi a pribudnú nové služby v parteri jednotlivých objektov. Developer zrevitalizuje časť Seberíniho ulice a križovatky s Tomášikovou ulicou. Nakoniec, k pozdvihnutiu okolia prispeje aj kvalitná architektúra projektu, vďaka čomu vzrastie hodnota lokality, vysoko pravdepodobne vrátane cien nehnuteľností.

BUMACO, resp. Hornex, snáď nebude skúsenosťou s povoľovaním znechutené a bude pokračovať v developmente aj v iných častiach Bratislavy. Podľa zatiaľ kusých informácií developer pripravuje projekt v Dúbravke, hoci nie sú ešte známe akékoľvek detaily. Každopádne, projektom Polyfunkčného súboru Seberíniho nastavil pomerne vysokú latku, ktorá snáď už nebude podlezená.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Budova C
  • Budova C
  • Budova A
  • Budova B
  • Budova A
  • Budova B
  • Zdroj: BUMACO, s.r.o.

Súvisiace články

Polyfunkčný súbor Seberíniho je skolaudovaný

02.08.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

V centrálnej časti sídliska Ružinov bol v týchto dňoch skolaudovaný polyfunkčný súbor Seberíniho, projekt, ktorý vyplnil dlhodobo nezastavaný pozemok prevažne rezidenčnými objektami, ktoré boli výsledkom architektonickej súťaže. Development dlho meškal kvôli odporu miestnych, dnes je jednou z najpríťažlivejších realizácií v mestskej časti.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 29.7.2018

06.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Seberíniho predstavuje jeden z príkladov pozitívneho zahusťovania, ktorým prechádza mestská časť Ružinov. Projekt si však v minulosti prešiel peripetiami, kým bol konečne povolený.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 13.3.2018

20.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

V srdci Ružinova výrazne podrástol rezidenčný projekt Seberíniho, za ktorým stojí spoločnosť BUMACO, s.r.o., patriaca do portfólia firiem vedenia stavebnej spoločnosti Hornex. Po dlhoročných ťahaniciach kvôli spusteniu výstavby ide realizácia teraz veľmi rýchlo.V srdci

Čítať viac

Odhaľuje sa Polyfunkčný komplex Seberíniho

24.08.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Už nejakú dobu prebieha výstavba Polyfunkčného domu Seberíniho, ktorý vyrastá na dlhodobo prázdnom a nevyužívanom pozemku v mestskej časti Ružinov, hoci známe informácie boli len kusé. Teraz však developer, spoločnosť Fundus, s.r.o., prepojený so stavebnou firmou Hornex, spustil prostredníctvom realitnej kancelárie Herrys predaj a zverejňuje ďalšie podrobnosti.

Čítať viac

Kľúčom k dostupnejšiemu a udržateľnejšiemu mestu je hustota

02.07.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Nedávno som načal tému dostupnosti bývania. Možno povedať, že väčšina ľudí sa zhodne, že dostupné bývanie v meste je mimoriadne dôležité, rozpory sa však objavia pri konkrétnej voľbe opatrení, ako a kde toto bývanie zabezpečiť. Je nutné si uvedomiť, že hlavnou cestou k lepšiemu mestu musí byť zahusťovanie, teda mesto rozširovať dovnútra.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube