Author photoAdrian Gubčo 05.08.2023 16:00

V Eurovea City zavládne stavebný ruch. JTRE pripravuje svoj najkrajší bratislavský projekt

Developer J&T Real Estate aktuálne dokončuje svoj vlajkový bratislavský projekt Eurovea II. Ide o kľúčovú časť rozsiahlej schémy Eurovea City, v rámci ktorej v priestore medzi Landererovou ulicou a Dunajom vzniká nový kus mesta. Okrem samotnej Eurovey by sa tu onedlho mohla rozbehnúť aktivita na asi najkrajšom projekte developera v Bratislave – polyfunkčnom komplexe Ganz House.

Zdroj: J&T Real Estate

Zdroj: J&T Real Estate

Polyfunkčný komplex Ganz House, pôvodne nazývaný Triangel House, má vzniknúť na trojuholníkovom pozemku, vymedzenom Pribinovou a Čulenovou ulicou. Do začiatku minulého desaťročia sa na ňom nachádzala zástavba v podobe dvojpodlažného objektu a väčšieho nárožného funkcionalistického domu. Neskôr uvoľnili miesto parkovisku a zariadeniu staveniska.

S rozvojom okolia sa však z prehliadanej plochy stal mimoriadne lukratívny pozemok, ideálny pre vznik bývania aj kancelárií vyššieho štandardu. Developer sa rozhodol pre oboje – Ganz House bude kombinovať bytovku na južnej strane parcely, teda bližšie k Pribinovej, a kancelársku časť v zužujúcom sa priestore medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou.

Dosiaľ známe informácie naznačujú, že rezidenčná sekcia bude na desiatich podlažiach obsahovať 58 bytov a 8 apartmánov vyššieho štandardu. Predpredaj sa už očividne spúšťa – developer začal informovať záujemcov o jeho skorom štarte. Ťahákom má byť najmä lokalita v blízkosti nábrežia, bulváru Pribinova aj najväčšieho nákupného centra na Slovensku.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Administratívna časť bude mať deväť podlaží, z toho dve budú ustúpené. Budova bude mať veľkorysé lobby na úrovni prvého a redukovaného druhého nadzemného podlažia, typické podlažie bude mať rozlohu takmer 1,6-tisíc metrov štvorcových. Celkovo by tu malo vzniknúť asi 11-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov butikového charakteru. Priestory na prenájom sú inzerované už dlhšiu dobu.

Charakter projektu dotvorí parter, ktorý bude mať výšku dvoch podlaží s vloženým mezanínom, čo budove dodá veľkomestský výraz. V strede dispozície vznikne medzi Pribinovou a Čulenovou prekrytý priestor a malé piazzety, do ktorých sa odporúča vloženie prevádzok kaviarní či reštaurácií. V podzemnej garáži vznikne 205 parkovacích miest a jej konštrukcia by mala umožniť výsadbu veľkých stromov na okolitých uliciach.

Za pozornosť stojí architektúra projektu. Developer pred časom zorganizoval súťaž, ktorej sa zúčastnilo niekoľko kvalitných kancelárií. Presadila sa napokon známa a skúsená kancelária Compass Architekti, ktorá zámeru dodala elegantný a solídny výraz. Zatiaľ posledné prezentované vizualizácie naznačujú, že sa úroveň zámeru možno ešte zvýši – namiesto prevetrávanej fasády z hliníkových panelov by mohla byť minimálne rezidenčná časť obložená kamennou fasádou. Ak by to tak bolo, Ganz House by bol jednou z najzaujímavejších novostavieb v celom downtowne.

Či to tak bude, sa ukáže už čoskoro. Výstavba je totiž len otázkou času, keďže investor disponuje právoplatným stavebným povolením. „Začiatok výstavby projektu Ganz House plánujeme v budúcom roku,“ prezradil v júni pre YIM.BA Daniel Suchý, hovorca a Senior PR Manager v JTRE. Okrem toho potvrdzuje, že sa naozaj podoba zámeru upravovala. „Projekt prechádza finálnymi úpravami. Určitú formu predpredaja plánujeme spustiť ešte v tomto roku.“

Ak sa naozaj výstavba naštartuje v priebehu budúceho roka, dokončená môže byť v roku 2026.

Realizáciou Ganz House dôjde k vyplneniu významného priestoru a zvýšeniu mestotvorného charakteru Pribinovej ulice. Ulica navyše získa (pravdepodobne) kvalitný doplnok, ktorý na prvý pohľad spĺňa očakávania, kladené na nový vstup do tak významnej časti mesta – teda vhodnú mierku, vysokú mieru polyfunkcie, aktívny parter, dobrú prácu s verejným priestorom aj kvalitné architektonické riešenie.

V kontexte iných realizácií developera môže ísť o výnimočné dielo. V Bratislave má len málo projektov, ktoré dosahujú alebo by mali dosahovať predpokladanú úroveň Ganz House. Snáď ide o signál, že podobnú kvalitu možno očakávať aj pri iných zámeroch v lukratívnych lokalitách. JTRE ich má pred sebou veľmi veľa.

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube