YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 19.10.2018 08:30

Nový projekt pre Dúbravku

V mestskej časti Dúbravka, v dotyku s rozostavanou poslednou fázou projektu Tammi, pribudne nový polyfunkčný súbor. Predkladateľom projektu na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) je spoločnosť DP Real, s.r.o.

Article Big

Zdroj: P.S. Arch

Projekt, ktorý zatiaľ nemá iné meno ako Polyfunkčný komplex Dúbravka, vyrastie na zvažujúcom sa pozemku, ktorého juhovýchodnú hranu tvorí druhý zmieňovaný development a severnú areál patriaci Mestskej polícii. Špecifický charakter plochy ovplyvnil aj výsledný tvar súboru, ktorý bude pozostávať z troch 5-až 7-podlažných hmôt spojených jednopodlažnou podnožou.

Dominujúcou funkciou je bývanie v bytoch a apartmánoch, celkovo by ich malo byť 161 (53 bytov + 108 apartmánov). V dvoch podzemných podlažiach vznikne 287 parkovacích miest, na povrchu by nemali byť žiadne. Realizácia projektu by mala prebehnúť medzi rokmi 2020 až 2022, náklady sú 16 miliónov eur.

Projekt sa nachádza v pomerne odľahlej lokalite a jeho architektúra, za ktorou stojí kancelária P.S.Arch, s.r.o., je tak len veľmi jednoduchá. Väčšia architektonická extravagancia by bola v prípade daného zámeru aj tak zrejme zbytočná, keďže prípadných klientov bude zaujímať predovšetkým ideálny pomer ceny a kvality.

Každopádne, projekt niekoľko pozitív predsa len obsahuje: súčasťou pozemku a okolia je pomerne slušná výmera zelene (pričom sa preferuje schválenie projektu vo variante s väčším podielom zelene), pričom táto sa má nachádzať aj na strechách objektov. Projekt bude obsahovať občiansku vybavenosť, ktorá v dostatočnom rozsahu chýba napríklad aj v susednom Tammi, parkovanie je riešené kompletne v podzemí. Popred projekt by pozdĺž Saratovskej ulice mal vzniknúť chodník aj s cyklotrasou. Dokumentácia okrem toho uvádza, že po východnej strane Saratovskej má viesť aj budúca električková trať do štvrte Bory.

Severný okraj Dúbravky naďalej pokračuje v rozvoji a Polyfunkčný komplex Dúbravka zase posunie hranicu intravilánu o čosi severnejšie. Každá ďalšia investícia zvyšuje potrebu urýchleného spustenia predĺženia Dúbravskej električkovej radiály, zámeru, ktorý však aktuálne ani nie je vyprojektovaný. Prístup autorít k otázkam rozvoja mesta sa ukazuje ako veľmi laxný, čo je na škodu budúcim, ale aj súčasným obyvateľom štvrte.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: P.S. Arch
  • Zdroj: P.S. Arch
  • Zdroj: P.S. Arch

Súvisiace články

Saratovská sa predĺži do štvrte Bory

15.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Ako na piatkovom tlačovom brífingu oznámili zástupcovia Bratislavy - hlavného mesta SR a developera Penta Real Estate, Saratovská ulica, hlavná os mestskej časti Dúbravka, dnes končiaca v nezastavanom území severne od sídliska, sa predĺži až do vznikajúcej štvrte Bory. Mesto a developer podpísali zmluvu o spolupráci.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre