Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 17.10.2018 09:00

Construction update: Polyfunkčný dom Konventná, 9.10.2018.

Na Konventnej ulici v centrálnej časti mesta je v plnom prúde výstavba polyfunkčného domu, ktorý vyplní staršiu prieluku príťažlivou stavbou, ktorá je výsledkom architektonickej súťaže. Developerom je spoločnosť Invest Product.

Article Big

Projekt bol v príprave pomerne dlhú dobu, zmieňovaná architektonická súťaž prebehla už v roku 2011. V nej zvíťazilo skúsené štúdio Architekti BKPŠ - Kusý, Paňák, so solídnym návrhom, ktorý by mal vhodne dotvoriť mestské prostredie Konventnej ulice.

Dom bude mať sedem nadzemných podlaží, obsahovať bude obchody, kancelárie aj približne osem bytov na najvyšších podlažiach. Cenník ani oficiálna webstránka zatiaľ nie sú známe. Predpokladá sa, že výstavba by mohla byť dokončená v roku 2019.

Vybudovaním tohto projektu sa zacelí ďalšia staromestská ulica. Akýsi nedokončený charakter centra mesta tak pomaly a postupne zaniká, čo je pre obraz Bratislavy veľmi pozitívna správa. Napriek tomu ešte zopár výrazných prieluk zostáva. Ich zmysluplnejšie využitie ako parkovanie by malo byť prioritou verejnej správy, ktorá by mala vyvinúť mechanizmy, ako investorom uľahčiť ich zastavanie.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Architekti BKPŠ

Súvisiace články

Polyfunkčný dom na Konventnej je pred dokončením

01.04.2020 16:20:00 Adrian Gubčo

V centre mesta bola vyplnená ďalšia dlhoročná prieluka. Na Konventnej ulici bol takmer dokončený Polyfunkčný dom Konventná 6, ktorý do lokality prináša nové byty, kancelárie aj obchodné priestory. Architektúra domu je výsledkom architektonickej súťaže.

Čítať viac

Polyfunkčný dom Konventná odhaľuje fasádu

09.09.2019 10:09:00 Adrian Gubčo

Menší projekt zástavby prieluky v centre mesta v podobe polyfunkčnej budovy na Konventnej začína odhaľovať svoj finálny výzor. Hoci je budova jednoznačne moderná, v historickom prostredí pôsobí dobre, a to vďaka vysokej architektonickej úrovni návrhu a zatiaľ sa zdá, že aj prevedenia.

Čítať viac

Construction update: Polyfunkčný dom Konventná, 17.3.2019

20.03.2019 08:15:00 Adrian Gubčo

Konventná ulica patrí k dobre zachovaným historickým uličkám Bratislavy, no napriek tomu sa tu dlhodobo nachádzala prieluka po niekdajšom hoteli Continental. Dnes je však už medzera v zástavbe minulosťou, keďže tu vzniká Polyfunkčný dom Konventná.

Čítať viac

Ďalšia staromestská prieluka zaniká

03.04.2018 10:30:00 Adrian Gubčo

Na Konventnej 6 sa naplno rozbehli práce na výstavbe polyfunkčnej budovy, ktorá vznikne na mieste staršej prieluky. Projekt má obsahovať obchodné priestory, kancelárie a niekoľko bytov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre