Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 04.04.2018 09:00

Construction update: Podchod Trnavské Mýto, 01.04.2018

Na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave (resp. pod ňou) pomerne rýchlo napredujú práce na rekonštrukcii podchodu, ktorý patril k dlhodobým bratislavským traumám. Rekonštrukciu zabezpečuje developer Immocap Group v spolupráci s Bratislava - hlavné mesto SR.

Article Big

Pôvodný podchod bol otvorený v roku 1975, od tohto obdobia však neprešiel zásadnejšou rekonštrukciou, nanajvýš rozličnými nekoncepčnými úpravami tesne pred podujatiami, napríklad v roku 2011 pred Majstrovstvami sveta v hokeji. V roku 2017 sa však po dohode developera, ktorý stojí sa výstavbou nákupného centra Central a v blízkej budúcnosti rozbehne premenu niekdajšieho kultúrneho centra Istropolis, a Hlavného mesta, rozbehla komplexná obnova, pri ktorej sa vymenia eskalátory, pribudnú výťahy, zrekonštruujú toalety, pribudne kamerový systém a vznikne 18 nových obchodných prevádzok, vrátane potravín, kvetinárstva, lekárne, drogérie či gastra.

Immocap zainvestuje do obnovy približne 2,5 milióna eur, mesto Bratislava 1,2 milióna, za čo sa okrem výťahov a eskalátorov obnovia aj prístrešky a upraví povrch v ich okolí. Revitalizácia by mala byť dokončená v polovici tohto roka.

Podchod bude mať po obnove komerčnejší charakter, čo súvisí s prenájmom priestoru súkromnému partnerovi (a to na dobu 15 rokov), v čoho dôsledku sa zmenší veľkorysý priestor pre chodcov, typický v minulosti. Na druhej strane, získa jednoznačne modernejší charakter, keďže v rámci obnovy prejde aj redizajnom, za ktorým stojí architekt Ivan Kubík, ktorý navrhoval aj neďaleký Central.

Podchod bude v budúcnosti hrať dôležitejšiu úlohu, keď bude prepájať nákupné centrum s pripravovaným developmentom na mieste Istropolisu. Platí však, že podchody sú z hľadiska prívetivosti k chodcom a kvality verejného priestoru v princípe nevhodné riešenie a mesto by malo hľadať spôsoby, ako Trnavské mýto transformovať tak, aby chodci (a cyklisti) nemuseli využívať bariérové podchody.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Nový prístrešok pri vchode od Novej tržnice. Mesto samé nezverejnilo žiadne vizualizácie nového výzoru vstupov do podchodu.
  • Jeden z eskalátorov bol zrušený, na jeho mieste pribudol výťah.
  • V rámci rekonštrukcie sa čiastočne obnoví pôvodné mramorové obloženie, ktoré bolo vyčistené. Nanešťastie, niektoré graffiti boli očividne zažraté do kameňa tak, že sú stále zreteľné šmuhy.
  • Budúce komerčné priestory.
  • Budúce komerčné priestory.
  • V rámci projektu bude priestor maximálne využitý, aby poskytol dosť miesta pre obchodné prevádzky.
  • Postupne sa inštalujú nové eskalátory.
  • V rámci obnovy mesto zrealizovalo aj nový prechod pre chodcov s prístupom na električkovú zastávku, ktorý je konečne aj bezbariérový.
  • Zdroj: Immocap Group

Súvisiace články

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom Mýte je dokončená

27.08.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom bol oficiálne otvorený zrekonštruovaný podchod na Trnavskom Mýte. Donedávna jeden z najzanedbanejších verejných priestorov v Bratislave sa premenil na modernú nákupnú pasáž spojenú s významnou križovatkou verejnej dopravy.

Čítať viac

Construction update: Podchod na Trnavskom mýte, 16.8.2018

17.08.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte vstupuje do záverečnej fázy. Investori projektu, spoločnosti Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR avizujú dokončenie obnovy do konca letných prázdnin.

Čítať viac

Construction update: Podchod Trnavské mýto, 17.07.2018

19.07.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Revitalizácia jedného z najfrekventovanejších podchodov pod kľúčovým bratislavským uzlom pokračuje. Podchod na Trnavskom mýte sa pomaly blíži k dokončeniu na konci letných prázdnin.

Čítať viac

Obchádzka na Trnavskom mýte je nepriateľská k ľuďom

10.04.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte, za ktorou stojí Bratislava - hlavné mesto SR a developer Immocap Group, sa dostáva do ďalšej fázy. V rámci nej bola uzavretá časť vchodov do podchodu a vytvorené obchádzkové trasy. Riešenie obchádzok sa však nezaobišlo bez veľmi kontroverzných krokov.

Čítať viac

Obmedzenia na Trnavskom mýte

28.11.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR napredujú v rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte. Stavebné práce si vyžiadajú uzavretie dvoch vchodov do podchodu, a síce vchodu od Novej tržnice a vchodu zo zastávky električiek smerujúcich do Ružinova. Obmedzenia budú trvať od 1. decembra až do marca 2018.

Čítať viac

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte začína

12.10.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

V pondelok 16. októbra by sa mala spustiť rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte, ktorú v koordinácii s Bratislava - hlavné mesto SR zrealizuje developer blízkeho nákupného centra Central, Immocap Group.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube