Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 04.04.2018 09:00

Construction update: Podchod Trnavské Mýto, 01.04.2018

Na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave (resp. pod ňou) pomerne rýchlo napredujú práce na rekonštrukcii podchodu, ktorý patril k dlhodobým bratislavským traumám. Rekonštrukciu zabezpečuje developer Immocap Group v spolupráci s Bratislava - hlavné mesto SR.

Article Big

Pôvodný podchod bol otvorený v roku 1975, od tohto obdobia však neprešiel zásadnejšou rekonštrukciou, nanajvýš rozličnými nekoncepčnými úpravami tesne pred podujatiami, napríklad v roku 2011 pred Majstrovstvami sveta v hokeji. V roku 2017 sa však po dohode developera, ktorý stojí sa výstavbou nákupného centra Central a v blízkej budúcnosti rozbehne premenu niekdajšieho kultúrneho centra Istropolis, a Hlavného mesta, rozbehla komplexná obnova, pri ktorej sa vymenia eskalátory, pribudnú výťahy, zrekonštruujú toalety, pribudne kamerový systém a vznikne 18 nových obchodných prevádzok, vrátane potravín, kvetinárstva, lekárne, drogérie či gastra.

Immocap zainvestuje do obnovy približne 2,5 milióna eur, mesto Bratislava 1,2 milióna, za čo sa okrem výťahov a eskalátorov obnovia aj prístrešky a upraví povrch v ich okolí. Revitalizácia by mala byť dokončená v polovici tohto roka.

Podchod bude mať po obnove komerčnejší charakter, čo súvisí s prenájmom priestoru súkromnému partnerovi (a to na dobu 15 rokov), v čoho dôsledku sa zmenší veľkorysý priestor pre chodcov, typický v minulosti. Na druhej strane, získa jednoznačne modernejší charakter, keďže v rámci obnovy prejde aj redizajnom, za ktorým stojí architekt Ivan Kubík, ktorý navrhoval aj neďaleký Central.

Podchod bude v budúcnosti hrať dôležitejšiu úlohu, keď bude prepájať nákupné centrum s pripravovaným developmentom na mieste Istropolisu. Platí však, že podchody sú z hľadiska prívetivosti k chodcom a kvality verejného priestoru v princípe nevhodné riešenie a mesto by malo hľadať spôsoby, ako Trnavské mýto transformovať tak, aby chodci (a cyklisti) nemuseli využívať bariérové podchody.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Nový prístrešok pri vchode od Novej tržnice. Mesto samé nezverejnilo žiadne vizualizácie nového výzoru vstupov do podchodu.
  • Jeden z eskalátorov bol zrušený, na jeho mieste pribudol výťah.
  • V rámci rekonštrukcie sa čiastočne obnoví pôvodné mramorové obloženie, ktoré bolo vyčistené. Nanešťastie, niektoré graffiti boli očividne zažraté do kameňa tak, že sú stále zreteľné šmuhy.
  • Budúce komerčné priestory.
  • Budúce komerčné priestory.
  • V rámci projektu bude priestor maximálne využitý, aby poskytol dosť miesta pre obchodné prevádzky.
  • Postupne sa inštalujú nové eskalátory.
  • V rámci obnovy mesto zrealizovalo aj nový prechod pre chodcov s prístupom na električkovú zastávku, ktorý je konečne aj bezbariérový.
  • Zdroj: Immocap Group

Súvisiace články

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom Mýte je dokončená

27.08.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom bol oficiálne otvorený zrekonštruovaný podchod na Trnavskom Mýte. Donedávna jeden z najzanedbanejších verejných priestorov v Bratislave sa premenil na modernú nákupnú pasáž spojenú s významnou križovatkou verejnej dopravy.

Čítať viac

Construction update: Podchod na Trnavskom mýte, 16.8.2018

17.08.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte vstupuje do záverečnej fázy. Investori projektu, spoločnosti Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR avizujú dokončenie obnovy do konca letných prázdnin.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube