YIMBA

Pod Vŕškami

Pod Vŕškami
Štvrť
Záhorská Bystrica
Developer
Opera SL Group
Typ
Bývanie
Architekt
Architekti Bobek Jávorka
Status
Výstavba
Realizácia
2010 - ?

Projekt výstavby novej štvrte v mestskej časti Záhorská Bystrica. Projekt pozostáva z výstavby bytových domov, ako aj predaja pozemkov pre individuálnu výstavbu rodinných domov. V neskorších fázach by mala pribudnúť aj občianska vybavenosť. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 4
Počet bytov / apartmánov 296+
Landscape architekt Ateliér Duma

Články k projektu

Záhorská Bystrica dostala zelenú pre stavebnú uzáveru, investor hrozí žalobou

14.06.2022 12:37:49 Adrian Gubčo

Časť Záhorskej Bystrice, známa ako Krče, prešla v uplynulých rokoch radikálnou premenou. Tam, kde boli ešte pred pätnástimi rokmi len prázdne plochy, je dnes rezidenčná štvrť. Zastavať ostáva prakticky len samotné jadro územia. To však nemusí ísť developerovi, firme Pod Vŕškami a.s., tak ľahko – mestská časť totiž dostala zelenú pre stavebnú uzáveru.

Čítať viac

Podoba poslednej časti Pod Vŕškami sa odhaľuje, naráža však na problémy

25.06.2021 15:50:13 Adrian Gubčo

Projekt Pod Vŕškami bol predstavený v čase pred krízou s ambíciou vytvoriť v Záhorskej Bystrici vzorové susedstvo v zázemí Bratislavy. Ďalšie roky viedli k úpravám konceptu, štvrť sa však predsa len vybudovala. Zavŕšením vývoja má byť výstavba v sektore F – pracovne nazývanom Green River. Development získal podporu Magistrátu, zo strany mestskej časti však naráža na komplikácie.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube