YIMBA

Národný ústav detských chorôb

Národný ústav detských chorôb
Štvrť
Nové Mesto
Developer
Národný ústav detských chorôb
Typ
Zdravotníctvo
Architekt
ATAQ
Status
Zámer
Realizácia
2022 - ?

Masívna modernizácia, prestavba a dostavba Národného ústavu detských chorôb má zvýšiť jeho úroveň, prevádzku a komfort pre pacientov aj rodičov. Časť pôvodných objektov bude asanovaná, pristavené však budú nové časti. Základnou myšlienkou medicínskej a logistickej koncepcie je centralizácia zdravotníckych prevádzok do funkčného celku s optimalizáciou väzieb zdravotníckej starostlivosti, pohybu pacientov, zdravotníckeho personálu, prevádzkových tokov materiálu, jedla, odpadu a dopravy a k tomu potrebný a nevyhnutný rozvoj technického zázemia a infraštruktúry.


Ďalšie informácie

Generálny projektant ATAQ
Náklady 255.500.000

Články k projektu

Zmena za štvrť miliardy. Národný ústav detských chorôb prejde radikálnou modernizáciou

11.10.2022 19:16:16 RED

Ak platí, že Pasienky sú lokalitou, kde dominuje šport, potom na Kramároch patrí takýto primát zdravotníctvu. Značná časť tamojších nemocníc a polikliník je však po materiálnej i technickej stránke už dávno v kritickom stave. Keďže štát čelí tlaku investičného dlhu aj konkurencie súkromného sektoru, bol najvyšší čas, aby sa niečo zmenilo.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube