YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 24.07.2018 15:30

Na Kolibe vznikne Little Koliba

V Podhorskom páse, prudko sa meniacej časti Bratislavy, ktorá bola donedávna charakteristická vinohradmi, no dnes sa postupne mení na obytnú zónu, pribudne ďalší projekt. Little Koliba sa tak zaradí k ďalším projektom, ktoré stavajú na popularite Koliby, hoci, prísne vzaté, sa na nej nenachádzajú.

Zdroj: Little Koliba

Zdroj: Little Koliba

Čím sa však Little Koliba líši od väčšiny ostatných projektov, je komornosť, keď vzniknú len dva štvorpodlažné objekty s celkovo ôsmimi bytmi. Tie súskôr rozsiahlejšie, so štvoricou trojizbových mezonetov, dvojicou trojizbových apartmánov a dvoma štvorizbovými bytmi. Cenovky sú pomerne vysoké, s cenovkami presahujúcimi aj 3,4-tisíca eur na štvorcový meter. Vyššia cena je daná nielen lokalitou, ale aj pomerne vysokým štandardom či privátnym charakterom celého projektu. Vzniknúť by malo 14 parkovacích miest, riešené sú s prípravou na nabíjanie elektromobilov. Realizácia sa už spustila, vzhľadom na rozsah projektu by mohol byť dokončený do konca roka 2019.

Developerom je Miloš Sušarský, kedysi aktívny v spoločnostiach Tatra Real či Tatra Residence, teda developerských divíziách Tatra Banky. Pre návrh projektu oslovil skúseného architekta Ľubomíra Závodného, ktorý priniesol napohľad atraktívny koncept mestských víl.

Na druhej strane, vizualizácie sú aj mierne klamlivé, lebo neukazujú verne okolie, ktoré prechádza búrlivým rozvojom. Podhorský pás si bude ešte nejakú držať charakter luxusnejšieho sídliska, a tento projekt tento obraz nijako nezmení. Bude to až po doplnení aspoň základnej vybavenosti a dosadení a dorastení zelene, aby sa minimálne čiastočne naplnili slová developerov o kvalitnej a exkluzívnej lokalite vysokého štandardu.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba

Súvisiace články

Čierna stavba, luxus aj priemerná architektúra. Rozvoj Koliby pokračuje

22.11.2022 17:50:11 Andrej Sárközi

Jednou z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy je svahovité územie v podhorí Koliby a vrchu Vtáčnik. Podhorský pás, ktorý patrí k najatraktívnejším lokalitám Bratislavy, sa v čoraz väčšej miere zahusťuje. Obytné domy menia kedysi nezastavené územie a výstavba jednotlivých projektov výrazne napreduje.

Čítať viac

Podhorský pás a Koliba v apríli 2020

06.05.2020 17:47:00 Adrian Gubčo

Jedna z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy, svahovité územie v podhorí Koliby a vrchu Vtáčnik, sa postupne v čoraz väčšej miere zahusťuje. Niečo som naznačil už v poslednom príspevku o lokalite, týkajúcom sa projektov Little Koliba a Rezidencia Horizont, v území ich však pribúda oveľa viac. Tzv. Podhorský pás sa mení na intenzívne zastavanú časť metropoly.

Čítať viac

Little Koliba je v štádiu hrubej stavby, čoskoro doplní zahusťujúcu sa lokalitu

16.04.2020 09:43:00 Adrian Gubčo

Little Koliba je jedným z menších projektov, vznikajúcich v prudko sa meniacom Podhorskom páse, svahovitom území bývalých či prežívajúcich vinohradov nad mestskými časťami Nové Mesto a Rača. V uplynulých týždňoch dosiahol významný medzník – oba objekty, ktoré v projekte vznikajú, dosiahli úroveň hrubej stavby. Čoskoro tak doplnia čoraz hustejšiu zástavbu tohto územia.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube