Author photoAdrian Gubčo 24.07.2018 15:30

Na Kolibe vznikne Little Koliba

V Podhorskom páse, prudko sa meniacej časti Bratislavy, ktorá bola donedávna charakteristická vinohradmi, no dnes sa postupne mení na obytnú zónu, pribudne ďalší projekt. Little Koliba sa tak zaradí k ďalším projektom, ktoré stavajú na popularite Koliby, hoci, prísne vzaté, sa na nej nenachádzajú.

Zdroj: Little Koliba

Zdroj: Little Koliba

Čím sa však Little Koliba líši od väčšiny ostatných projektov, je komornosť, keď vzniknú len dva štvorpodlažné objekty s celkovo ôsmimi bytmi. Tie súskôr rozsiahlejšie, so štvoricou trojizbových mezonetov, dvojicou trojizbových apartmánov a dvoma štvorizbovými bytmi. Cenovky sú pomerne vysoké, s cenovkami presahujúcimi aj 3,4-tisíca eur na štvorcový meter. Vyššia cena je daná nielen lokalitou, ale aj pomerne vysokým štandardom či privátnym charakterom celého projektu. Vzniknúť by malo 14 parkovacích miest, riešené sú s prípravou na nabíjanie elektromobilov. Realizácia sa už spustila, vzhľadom na rozsah projektu by mohol byť dokončený do konca roka 2019.

Developerom je Miloš Sušarský, kedysi aktívny v spoločnostiach Tatra Real či Tatra Residence, teda developerských divíziách Tatra Banky. Pre návrh projektu oslovil skúseného architekta Ľubomíra Závodného, ktorý priniesol napohľad atraktívny koncept mestských víl.

Na druhej strane, vizualizácie sú aj mierne klamlivé, lebo neukazujú verne okolie, ktoré prechádza búrlivým rozvojom. Podhorský pás si bude ešte nejakú držať charakter luxusnejšieho sídliska, a tento projekt tento obraz nijako nezmení. Bude to až po doplnení aspoň základnej vybavenosti a dosadení a dorastení zelene, aby sa minimálne čiastočne naplnili slová developerov o kvalitnej a exkluzívnej lokalite vysokého štandardu.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba
  • Zdroj: Little Koliba

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube