Author photoAdrian Gubčo 27.11.2017 08:00

YIT Slovakia a Immocap Group predstavili zmeny v projekte Konopná Residence

Minulý týždeň bolo zorganizované stretnutie, na ktorom developeri YIT Slovakia a Immocap Group predstavili zmeny, ktoré na základe pripomienok úradov i občanov zapracovali do riešenia projektu Konopná Residence, ktorý vznikne na mieste administratívnej budovy Axasoft v ružinovskej štvrti Prievoz.

Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group

Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group

Pôvodnému projektu, pozostávajúcemu z trojice objektov, dvoch šesťpodlažných a jedného sedempodlažného, bola vytýkaná predovšetkým výška, ak aj počet a výmera bytov, kde sa nachádzali skôr menšie jednotky, ktoré by boli zrejme využívané hlavne na podnájom namiesto trvalého bývania.

Developeri preto výšku zarovnali na päť podlaží, znížili počet bytov (zo 140 na 113) a zväčšili ich výmery. Parkovanie sa presunulo z prvého nadzemného podlažia na prvé podzemné, vďaka čomu budú vnútrobloky plynule nadväzovať na okolité priestranstvá. Developeri sa zaviazali aj k hľadaniu ďalších možností zlepšenia okolia a verejných priestranstiev v blízkosti miestneho kostola na Radničnom námestí. Zmenený projekt bude teraz nanovo posudzovaný a povoľovaný. Za architektúrou stojí kancelária A1 Architecture Branislava Kaliského.

Výsledný projekt prináša viaceré zlepšenia, ale aj niekoľko otáznych riešení. Kým jednoznačným pozitívom (pre užívateľov, menej pre developerov) je zahĺbenie garáže a vytvorenie bezbariérového verejného priestoru, spornejšie sú niektoré dispozície. Projekt sa v dôsledku zmien o niečo zrejme predraží, čo sa odrazí na koncových cenách pre zákazníkov. Napriek tomu ide oproti súčasnému stavu, keď je na pozemku neveľmi príťažlivá budova, o jednoznačné zlepšenie.

V tejto súvislosti treba pripomenúť ešte veľkú ústretovosť developerov YIT Slovakia a Immocap Group. Kombinácia prístupu ku komunikácii s verejnosťou s prístupom ku architektúre je dobrým prísľubom, že v prípade blížiacej sa prestavby Istropolisu, takisto pod taktovkou tejto dvojice spoločností, by mohlo dojsť ku sľubnému riešeniu, ktoré pozdvihne celú metropolu.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group
  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group
  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group
  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group
  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group
  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group
  • Zdroj: YIT Slovakia, Immocap Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube