YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 09.01.2019 09:55

Construction update: Galvaniho dvory, 7.1.2019

Prvý tohtoročný update bude patriť ružinovskému bytovému súboru Galvaniho dvory. Projekt od developera Macho Consulting získava finálne kontúry a čoskoro bude dokončený. Pôjde tak o ďalšiu novostavbu v tejto lokalite, kde v nedávnej minulosti vzniklo viacero podobných developmentov.

Táto časť Ružinova, Trnávka, má síce prevažujúci charakter predmestskej malopodlažnej zástavby rodinných domov, smerom k okrajom sa však vyskytuje niekoľko súborov bytových domov. Okolie Galvaniho ulice patrí k tým najnovším, niekoľko nových projektov ešte v blízkej dobe pribudne.

Samotné Galvaniho Dvory patria k najmohutnejším projektom. Hmotovo reagujú na okolitú zástavbu so siedmimi nadzemnými podlažiami, od Galvaniho však vznikla dominantná, desaťpodlažná hmota, ktorá komplex zvýrazňuje. Názov projektu sa odzrkadľuje vo vytvorení dvoch dvorov, ktoré budú parkovo upravené.

V projekte vzniklo 231 bytov, čo z neho robí stredne veľký development. Tesne pred ukončením výstavby je predaj celkom úspešný, voľných ostáva 12 bytov, pričom klientov oslovila pravdepodobne najmä cena na úrovni približne 2,2-tisíca eur za štvorcový meter v úvodných fázach predaja. Štandardom projekt výnimočný nie je, v tomto ohľade predstavuje čistý priemer. Súčasťou domu je 276 parkovacích miest.

Galvaniho Dvory nie sú výnimočné ani architektúrou, hoci nemožno poprieť, že nie sú ani žiadnym strašiakom. Keďže projekt je vo vysokom štádiu dokončovania – finalizujú sa fasády a realizujú sa exteriérové úpravy – možno už v tejto chvíli povedať, že vizuálne je tento bytový súbor príjemný. Autormi architektúry sú architekti z kancelárie Synergies Architects.

Keďže ide pre developera o zjavný úspech, v príprave má aj druhú fázu projektu na susednom pozemku, na ktorý sa prvá fáza Galvaniho Dvorov priamo napojí. Táto druhá časť bude architektonicky v súlade s prvou, dominovať jej bude rizalit s desiatimi nadzemnými podlažiami. Kedy by však mala ísť do predaja a výstavby, ešte nie je známe.

Lokalita ešte zažije ďalšie vstupy, napríklad v podobe projektu Galvanihome, ďalej v rámci Trnávky je niekoľko nevyužitých areálov, ktoré pravdepodobne čaká premena na iný účel. Táto štvrť je v rámci Bratislavy pomerne špecifická a bolo by vhodné, keby si zachovala svoj charakter zóny medzi predmestím a mestom.

Od developerov si to vyžaduje citlivé narábanie s mierkou projektov, čoraz dôležitejší však bude aj rozvoj komunitných aktivít, pre ktoré by nové projekty mali poskytovať dostatok priestoru. Je to práve živá lokálna komunita a s ňou spojené pozitívne zážitky, čo dodáva podobným štvrtiam ich jedinečný kolorit.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Hlavná hmota projektu od Galvaniho ulice
  • Pohľad od ulice Na križovatkách
  • Dokončujú sa fasády aj exteriérové plochy
  • Farebnosť je pomerne decentná a príjemná
  • Jeden z dvorov
  • Jeden z dvorov
  • Zdroj: Macho Consulting

Súvisiace články

Rezidenčné projekty pri Galvaniho sú pred dokončením

05.11.2021 15:52:22 Adrian Gubčo

V dotyku s Galvaniho ulicou v štvrti Trnávka bola alebo bude čoskoro dokončená ďalšia dvojica rezidenčných projektov. Dobudovaná je druhá etapa obytného súboru Galvaniho Dvory od spoločnosti Macho Consulting a finišuje sa s realizáciou druhej etapy Galvani Home od Martin Development. Oba developmenty priniesli do lokality bývanie v pomerne kompaktnej zástavbe.

Čítať viac

Galvaniho sa mení, nové projekty dotvoria ulicu aj Trnávku

22.06.2020 14:08:00 Adrian Gubčo

Galvaniho ulica predstavuje do veľkej miery východný okraj rezidečnej časti Ružinova a transformačnú lokalitu, kde sa donedávna nachádzalo niekoľko väčších voľných pozemkov, vhodných pe výstavbu. Dnes to však už neplatí – takmer posledné voľné parcely priamo na ulici budú po dokončení aktuálne rozostavaných projektov, Galvaniho Dvorov a Galvanihome, vyplnené.

Čítať viac

Novinky z Trnávky

19.12.2019 10:37:00 Adrian Gubčo

Ružinovská štvrť Trnávka bola kedysi považovaná za chudobnejšiu a odľahlú časť mesta, dnes je však situácia odlišná. Historický Dornkappel sa stal priamou súčasťou Bratislavy s dobrým spojením do centra, ale aj na výpadovky smerom na východ, vďaka čomu láka čoraz viac investorov. V oblasti vzniká hneď niekoľko projektov.

Čítať viac

Construction update: Galvaniho Dvory, 23.8.2018

27.08.2018 08:35:00 Adrian Gubčo

Rezidenčný projekt Galvaniho Dvory v ružinovskej štvrti Trnávka sa blíži k dokončeniu. Prvé časti bytového komplexu už odhaľujú fasádu a developer sa už pomaly začína pripravovať na rozšírenie projektu, ktoré nadviaže na prvú a druhú fázu.

Čítať viac

Construction update: Galvaniho Dvory, 1.2.2018

05.02.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Galvaniho Dvory, ktorý rastie na Trnávke, pokročila. Nový rezidenčný komplex čoskoro doplní zástavbu nových bytových domov, ktoré sa v tejto lokalite nachádzajú.

Čítať viac

Novinky z Ružinova

14.08.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Veľmi populárna rezidenčná štvrť Ružinov ešte stále obsahuje niekoľko voľných či nevhodne a nedostatočne využívaných plôch, ktoré sú ideálne pre výstavbu nových polyfunkčných celkov. Neprichádzajú však len developeri prevažne rezidenčných projektov, ale, čo je potešiteľné, aj administratívnych. Okrem toho, niekoľko ďalších projektov napreduje vo výstavbe.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube