YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.08.2018 08:35

Construction update: Galvaniho Dvory, 23.8.2018

Rezidenčný projekt Galvaniho Dvory v ružinovskej štvrti Trnávka sa blíži k dokončeniu. Prvé časti bytového komplexu už odhaľujú fasádu a developer sa už pomaly začína pripravovať na rozšírenie projektu, ktoré nadviaže na prvú a druhú fázu.

Galvaniho Dvory rastú v časti Trnávky, kde v minulosti pribudlo viacero podobných novostavieb, lokalitu teda doplnia pomerne dobre. Projekt je tvorený jedným mohutným blokom, ktorý je predelený na dva vnútrobloky, ktoré tvoria prvú a druhú etapu. Najvyššia časť je orientovaná do Galvaniho ulice a má desať nadzemných podlaží, ostatné časti majú sedem, resp. štyri podlažia. Celkovo vzniká 231 obytných jednotiek (171 bytov, 60 apartmánov), ktoré sú vypredané takmer na 90%. Obchodný parter v Galvaniho Dvoroch nevzniká, vybavenosť pokrýva predovšetkým neďaleké nákupné centrum Avion. Komplex je obslúžený 271 parkovacími miestami. Ukončenie výstavby sa predpokladá v prvom štvrťroku 2019.

Vzhľadom na úspech tejto prvej časti projektu je prirodzené, že developer už pripravuje aj jeho rozšírenie, ktoré by malo vzniknúť pozdĺž Galvaniho ulice. Na danom mieste sa momentálne nachádza prázdny pozemok, pripravený na výstavbu. Macho Consulting tu vybuduje ďalší bytový dom, architektúrou aj charakterom nadväzujúci na realizovanú časť Galvaniho Dvorov, pričom tento bude mať maximálne deväť nadzemných podlaží. Takisto ani tu sa nebude nachádzať občianska vybavenosť v parteri. Za architektonickým návrhom stojí tak ako v prvej a druhej fáze štúdio Synergies Architects. Presné dátumy realizácie nie sú zatiaľ známe, hoci sa dá predpokladať, že to bude čo najskôr po dokončení prvej časti Galvaniho Dvorov.

Projekt Galvaniho Dvorov stavia na popularite Ružinova, hoci sa nachádza na prechode medzi rezidenčným a priemyselným sektorom tejto mestskej časti, ďalej od najobľúbenejších štvrtí. Z komplexu je zreteľná snaha o maximálnu racionalizáciu, aby sa dosiahol klientsky atraktívny pomer ceny a kvality.

V danej lokalite je to akceptovateľné, pri prihliadnutí na teoretický potenciál Galvaniho ulice v budúcnosti by si však projekt zaslúžil aj vizionárskejšie riešenia, najmä pri prevedení prvého nadzemného podlažia, ktoré namiesto občianskej vybavenosti obsahuje parking. Galvaniho by mohla jedného dňa nadobudnúť charakter mestskej triedy, ku ktorým automaticky patrí aktívny uličný priestor a život. To by mali nové projekty, ktoré tu rastú, zohľadňovať a do budúcna s tým rátať.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad od Galvaniho ulice.
  • Pohľad od Ulice Na križovatkách.
  • Pohľad do dvora.
  • Miesto, kde vyrastie tretia fáza projektu.
  • I. fáza. Zdroj:Macho Consulting
  • III. fáza. Zdroj: Synergies Architects
  • III. fáza. Zdroj: Synergies Architects

Súvisiace články

Rezidenčné projekty pri Galvaniho sú pred dokončením

05.11.2021 15:52:22 Adrian Gubčo

V dotyku s Galvaniho ulicou v štvrti Trnávka bola alebo bude čoskoro dokončená ďalšia dvojica rezidenčných projektov. Dobudovaná je druhá etapa obytného súboru Galvaniho Dvory od spoločnosti Macho Consulting a finišuje sa s realizáciou druhej etapy Galvani Home od Martin Development. Oba developmenty priniesli do lokality bývanie v pomerne kompaktnej zástavbe.

Čítať viac

Galvaniho sa mení, nové projekty dotvoria ulicu aj Trnávku

22.06.2020 14:08:00 Adrian Gubčo

Galvaniho ulica predstavuje do veľkej miery východný okraj rezidečnej časti Ružinova a transformačnú lokalitu, kde sa donedávna nachádzalo niekoľko väčších voľných pozemkov, vhodných pe výstavbu. Dnes to však už neplatí – takmer posledné voľné parcely priamo na ulici budú po dokončení aktuálne rozostavaných projektov, Galvaniho Dvorov a Galvanihome, vyplnené.

Čítať viac

Novinky z Trnávky

19.12.2019 10:37:00 Adrian Gubčo

Ružinovská štvrť Trnávka bola kedysi považovaná za chudobnejšiu a odľahlú časť mesta, dnes je však situácia odlišná. Historický Dornkappel sa stal priamou súčasťou Bratislavy s dobrým spojením do centra, ale aj na výpadovky smerom na východ, vďaka čomu láka čoraz viac investorov. V oblasti vzniká hneď niekoľko projektov.

Čítať viac

Construction update: Galvaniho dvory, 7.1.2019

09.01.2019 09:55:00 Adrian Gubčo

Prvý tohtoročný update bude patriť ružinovskému bytovému súboru Galvaniho dvory. Projekt od developera Macho Consulting získava finálne kontúry a čoskoro bude dokončený. Pôjde tak o ďalšiu novostavbu v tejto lokalite, kde v nedávnej minulosti vzniklo viacero podobných developmentov.

Čítať viac

Construction update: Galvaniho Dvory, 1.2.2018

05.02.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Galvaniho Dvory, ktorý rastie na Trnávke, pokročila. Nový rezidenčný komplex čoskoro doplní zástavbu nových bytových domov, ktoré sa v tejto lokalite nachádzajú.

Čítať viac

Novinky z Ružinova

14.08.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Veľmi populárna rezidenčná štvrť Ružinov ešte stále obsahuje niekoľko voľných či nevhodne a nedostatočne využívaných plôch, ktoré sú ideálne pre výstavbu nových polyfunkčných celkov. Neprichádzajú však len developeri prevažne rezidenčných projektov, ale, čo je potešiteľné, aj administratívnych. Okrem toho, niekoľko ďalších projektov napreduje vo výstavbe.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube