Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 07.02.2018 13:00

Staré Mesto postaví Domov opatrovateľskej služby

Mestská časť Staré Mesto oznámila, že pripravuje výstavbu nového Zariadenia opatrovateľskej služby, ktoré vyrastie na nároží Dobšinského a Palárikovej ulice.

Article Big

Zdroj: Mestská časť Staré Mesto

Objekt bude mať päť nadzemných podlaží a bude obsahovať 42 lôžok. Okrem toho bude obsahovať ďalšie potrebné priestory, zlepšujúce prevádzkyschopnosť zariadenia, ako aj ďalších podobne zameraných zariadení v správe mestskej časti. Starosta mestskej časti predpokladá, že výstavba by sa teoreticky mohla spustiť už v lete tohto roka.

Ideu vybudovať takéto zariadenie (napriek tomu, že pôvodne sa tu uvažovalo o výstavbe nájomných bytov, ktoré mala vybudovať spoločnosť Proxenta) treba oceniť. Sociálna oblasť stále patrí k mimoriadne podceneným témam, hoci pre celkovú kvalitu života v meste je jej význam obrovský. Úplne nové zariadenie môže mimoriadne zvýšiť úroveň poskytovania služieb, čo zlepší situáciu odkázaných osôb v Starom Meste.

K projektu azda len malá výčitka - mestská časť mohla na projekt zorganizovať architektonickú súťaž a nie len prebrať a mierne upraviť pôvodný zámer - napriek tomu, ide o vítaný spôsob, ako zastavať túto prieluku.

Galéria

  • Zdroj: Mestská časť Staré Mesto
  • Zdroj: Mestská časť Staré Mesto
  • Zdroj: Mestská časť Staré Mesto
  • Zdroj: Mestská časť Staré Mesto

Súvisiace články

Staré Mesto postupuje vo výstavbe Domova opatrovateľskej služby

27.11.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýraznejších investičných projektov mestskej časti Bratislava – Staré Mesto postupuje. Zariadenie opatrovateľskej služby, vznikajúce na nároží Dobšinského a Palárikovej ulice, je už v štádiu hrubej stavby a blíži sa k svojmu dokončeniu v priebehu budúceho roka. Vedenie mestskej časti okrem toho ohlásilo zmeny, ktoré majú projekt ešte skvalitniť.

čítať viac

Staromestský Domov opatrovateľskej služby rastie

14.05.2019 09:45:00 Adrian Gubčo

V mestskej časti Staré mesto už rastie jeden z najväčších projektov miestnej samosprávy za posledné roky – Domov opatrovateľskej služby na nároží Dobšinského a Palárikovej ulice. Zariadenie vzniká na mieste, kde bol pôvodne plánovaný dom s nájomnými bytmi.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube