YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.10.2018 09:30

Bytový dom Račianska sa nadstavuje

Projekt Bytového domu Račianska, ktorý vznikol rekonštrukciou pôvodného staršieho domu, sa rozširuje. Hoci v obnovenej budove už bývajú ľudia, spoločnosť Lofty Kominárska pridáva dve podlažia. Nadstavba súvisí s plánom prestavať aj susednú budovu.

Article Big

Bytový dom Račianska takto získava finálnu podobu v zmysle návrhu architektonickej kancelárie GutGut, ktorá bola prezentovaná už v minulosti. Kým nové siedme podlažie by malo mať dispozíciu typického podlažia a obsahovať štyri byty, ôsme má obsahovať dve veľkometrážne rezidencie. Celkový počet bytov by tak mal dosiahnuť 30 (z predošlých 24). Nadstavba, s ohľadom na tempo prác, by mohla byť dokončená v prvej polovici budúceho roka.

Po dokončení by sa malo nadviazať veľkou prestavbou blízkej tlačiarne Svornosť, ktorú takisto v spolupráci s GutGut-om pripravuje spoločnosť Lofty Kominárska. Vypratávanie pôvodnej budovy už prebehlo, rekonštrukcii by tak nemalo už veľa stáť v ceste. Po jej dokončení tu vzniknú jedny z mála autentických loftov v Bratislave, na prízemí by sa mala nachádzať drobná občianska vybavenosť.

Budova v novej podobe dobre dotvorí nárožie Račianskej a Kominárskej ulice. Tá sa v tejto oblasti, po dobudovaní blízkych projektov Urban Residence a Pri Mýte (s treťou etapou), mení na modernú a živú mestskú triedu s prezentáciou kvalitnej súdobej architektúry. Pre ďalšie zvýšenie jej kvality však bude potrebné pristúpiť k revitalizácii verejných priestranstiev a modernizácii električkovej trate. Z Račianskej sa potom môže stať skutočný veľkomestský bulvár, ktorých inak Bratislava až tak veľa nemá.

 

Fotografie z 6.10.2018.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Nadstavaný bytový dom Račianska spoločne so zrekonštruovanou tlačiarňou Svornosť - Lofty Kominárska. Zdroj: GutGut

Súvisiace články

Bytový dom Račianska je dokončený, Lofty Kominárska sa čoskoro spustia

06.05.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Projekt bytového domu Račianska, ktorý premenil starší zanedbaný objekt na atratívnu a súčasnú bytovku, získal finálnu podobu. Po dokončení prvej časti prestavby v prvej polovici minulého roka je dnes dokončená aj druhá časť, pozostávajúca z nadstavby o dve podlažia. V susedstve sa čoskoro naštartuje rekonštrukcia bývalých tlačiarní Svornosť na projekt Lofty Kominárska.

Čítať viac

Construction update: Bytový dom Račianska, 03.04.2018

10.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Na Račianskej ulici č. 20 sa dokončuje prvá časť rekonštrukcie staršieho objektu, ktorý sa premenil na projekt pod názvom Bytový dom Račianska. Z nenápadnej budovy sa premenil na veľmi vkusný doplnok tejto rušnej ulice.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre