Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 21.09.2018 08:30

Construction update: Bezručova Residence, 13.9.2018

Komplex Okresnej sociálnej poisťovne a neskôr nemocnice na Bezručovej ulici získava pôvodnú tvár. Developer Bezručova Invest pokročil s prestavbou dvoch objektov, tvoriacich projekt, natoľko, že si môžeme opäť vychutnať funkcionalistickú krásu a eleganciu jednej z najvýznamnejších pamiatok v tomto smere v Bratislave.

Article Big

Pôvodná nemocnica zanikla v roku 2005 a od tej doby takmer desaťročie chátrala, a to napriek umiestneniu v jednej z najprestížnejších štvrtí v Bratislave. V roku 2015 sa spustila rekonštrukcia, po ktorej sa "Bezručka" premení na polyfunkčný súbor s bývaním, kanceláriami a obchodnými prevádzkami, vrátane niekoľkých zdravotníckych.

V Bezručova Residence sa bude nachádzať 117 bytov, 4.500 metrov štvorcových kancelárii a v podzemnej garáži vznikne 199 parkovacích miest. Cenovkami patrí (alebo patril) projekt medzi najdrahšie v Bratislave, záujem je napriek tomu veľký. Dokončenie sa očakáva na začiatku roka 2019.

Prestavba časti projektu pod popisným číslom Bezručova 3 spôsobila onoho času veľké kontroverzie, keď developer zrovnal časť objektu so zemou, aby mohol vybudovať podzemný parking. Širokú verejnosť zrejme šokoval pohľad na rozsiahlu vybúranú časť pôvodnej budovy, dnes je však táto diera vyplnená a po celkovom dokončení bude nerozoznateľná od zachovaných častí budovy. Na ostatných častiach komplexu sa zdá, že sa developer veľmi úzkostlivo snaží o rekonštrukciu pôvodného stavu a výzoru. Architektami rekonštrukcie sú kancelária RULES a Dušan Dinaj.

Po dokončení projektu sa v podstate zrevitalizuje celý mestský blok, čo prispeje aj k oživeniu okolia. Lokalita, prezývaná aj Dunajská štvrť, patrí k najkrajším v Bratislave a podľa toho postupne rastie aj jej úroveň. Dobudovanie Bezručovej bude ďalším impulzom, vďaka ktorému sa štvrť eleganciou vyrovná centrálnym častiam hociktorej európskej metropoly.

Galéria

  • Hlavné schodisko opätovne získalo svoj charakteristický exteriérový vzhľad.
  • Bezručova 3 bola dobudovaná a nadstavaná štýlovo vhodnejšou nadstavbou oproti minulosti.
  • Finišuje sa už aj na bočných fasádach, postupne pribúda aj obloženie na prízemí.
  • Pohľad od Lomonosovovej.
  • Zdroj: Bezručova Invest

Súvisiace články

Výhľady z Bezručova Residence

26.09.2019 15:50:00 Adrian Gubčo

Bezručova Residence patrí k momentálne najluxusnejším dokončovaným projektom v Bratislave. Rekonštrukcia a nadstavba komplexu niekdajšej poisťovne a neskôr nemocnice disponuje viacerými bytmi s mimoriadne atraktívnymi výhľadmi, z ktorých niektoré patria k najzaujímavejším v metropole.

Čítať viac

Bezručova Residence je takmer dokončená, pozrite sa dovnútra

13.09.2019 14:05:00 Adrian Gubčo

V prestížnej Dunajskej štvrti v Starom meste sa dokončuje realizácia projektu Bezručova Residence. Rekonštrukcia a dostavba bývalého sídla poisťovne a neskôr nemocnice patrí k najluxusnejším aj najdiskutovanejším developmentom v Bratislave. Vzácna funkcionalistická pamiatka však každopádne už čoskoro privíta nových obyvateľov a návštevníkov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube