YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 26.07.2018 10:00

Construction update: TuJeToIn, 5.7.2018

Väčšina dúbravských projektov, ktoré v tejto mestskej časti aktuálne vznikajú, sa vyznačujú jednoduchou, no modernou architektúrou, snahou o čiastočné zveľadenie exteriérových priestorov a aspoň v obmedzenej miere prácou s komunitou, ktorá má v rámci nových obytných súborov fungovať. A potom je tu projekt TuJeToIn od developera Bencont Group.

TuJeToIn pozostáva zo štvorice blokov, ktoré postupne rástli na pozemku od roku 2015. V súčasnosti sú už tri bloky dokončené, buduje sa prvá časť štvrtého. V princípe sa všetky riadia podobnou schémou, tvorené sú dvoma vchodmi s 21 alebo 24 bytmi a majú osem alebo deväť nadzemných podlaží. Zatiaľ tak bolo vybudovaných 141 bytov, vo výstavbe je ďalších 21 a vznikne pravdepodobne ešte 24. Predajnosť je vzhľadom na nízke ceny veľmi dobrá, klientov však zrejme oslovili aj dispozície - veľmi pripomínajú overené dispozície z panelákových bytov.

Podobnosť s panelákmi sa nekončí len pri dispozíciách, ale aj pri architektúre. TuJeToIn skutočne pripomína zateplené paneláky, s tým rozdielom, že spĺňa prísnejšie parkovacie normy. Čo sa týka parkovania, developer využil nádvorie medzi jednotlivými blokmi, absentuje tak centrálna zelená zóna, ako sme zvyknutí u iných developmentov. V parteri smerom na Dúbravčickú ulicu vzniklo niekoľko obchodných priestorov.

TuJeToIn patrí síce cenovo k dostupnému bývaniu, to je však asi jeho jediné pozitívum. Takmer 30 rokov od revolúcie sme sa predsa len už mohli pri výstavbe projektov, ktoré nie sú určené pre najbonitnejšie skupiny obyvateľstva, dostať o niečo ďalej. O to viac to platí pri pohľade za hranice vzdialené o niekoľko kilometrov od TuJeToIn na západ, kde aj mestské nájomné byty majú štandard, prevyšujúci aj nadštandardné bratislavské projekty.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Bencont Group

Súvisiace články

J&T Real Estate mení korporátnu identitu

22.03.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer J&T Real Estate, tak ako aj ostatní veľkí bratislavskí developeri v poslednej dobe, mení korporátnu identitu. K tomu patrí intenzívnejšie používanie skratky JTRE, alebo nová webstránka, ktorá je síce aktuálnejšia ako pôvodná, ale poskytuje len málo nových informácii.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube