YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 06.07.2017 13:00

YIT plánuje rozšírenie komplexu Reding

Developer YIT Slovakia si meno vybudoval predovšetkým ako developer rezidenčných projektov, no v portfóliu má aj niekoľko administratívnych, ku ktorým pridáva ďalšie. Okrem novopredstavenej rekonštrukcie časti niekdajšej Cvernovky na exkluzívny kancelársky komplex Pradiareň 1900 sa pripravuje aj ďalší zámer - rozšírenie komplexu Reding o tretiu etapu, pod názvom Reding Tower 3.

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

Celý komplex Reding Towers sa nachádza v časti Rače, nazývanej Krasňany. Reding Tower 3 nadviaže na budovu s rovnakým názvom, no poradovým číslom 2 a bude v podstate jej identickou kópiou. Vznikne tak 9-podlažný objekt, ktorý poskytne 7.403 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov, z toho bude vyše 400 štvorcových metrov patriť retailu a vyše 500 metrov skladovacím priestorom. Kancelárie budú vyhotovené do štandardu A, certifikácia ešte nie je špecifikovaná. Parkovanie je umiestnené prevažne v nadzemnom trakte v zadnej časti pozemku, budove by malo slúžiť 147 parkovacích miest.

Keďže ide o replikáciu dizajnu Reding Tower 2, aj za týmto projektom stoja architekti z kancelárie AVK Architects, ktorí za druhú časť komplexu získali v roku 2013 CEZAARa (Cenu za architektúru). Dátumy výstavby závisia od toho, či sa podarí priestory vopred prenajať, no keďže budova už má všetky povolenia, realizácia sa môže naštartovať veľmi rýchlo a bude trvať približne 18 mesiacov. Ideálne by YIT malo záujem výstavbu naštartovať ešte do konca roka.

Reding Tower 3 rozšíri malú administratívnu zónu, ležiacu mimo ostatných koncentrácii kancelárskych budov v meste. To je pozitívny fakt, keďže rozprestrením pracovísk po meste sa zníži tlak na dopravu, ktorá inak smeruje na pár málo miest, čím je celá sieť nerovnomerne a neúmerne zaťažená. Budova samotná prinesie jednoduchú, elegantnú a solídnu architektúru, v retailovej sekcii pribudnú prevádzky, ktoré môžu rozšíriť sieť služieb v lokalite. V princípe tak vzniká veľmi bezkonfliktný development, ktorý bude prínosom.

Azda jediní, kto môže mať výhrady, sú budúci obyvatelia susedného rezidenčného projektu Malé Krasňany - no taká je už povaha transformujúcich sa a nedostatočne využívaných lokalít, kam patrí aj toto konkrétne územie, a kde treba rátať s potenciálnou výstavbou.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube