YIMBA

Author photoRED 03.10.2022 17:05

Lepšie mesto v Slnečniciach: nové funkcie, ktoré zvýšia kvalitu života

Aj u nás pristupujú mnohí developeri k tvorbe svojich rezidenčných projektov komplexne, so širokým funkčným diapazónom, ktorý sa neredukuje iba na bývanie samotné. Namiesto jedného alebo viacerých domov vytrhnutých z okolitého kontextu prichádzajú dnes už s konceptami kompletnej štvrte s atribútmi plnohodnotného, fungujúceho mesta, ktorému nič nechýba.

Miesto budúceho parku v Slnečniciach

Miesto budúceho parku v Slnečniciach

Koncept Slnečníc odoláva zmenám 

Jedným z výrazných príkladov snahy o integrálny prístup k vytváraniu aktívneho mestského prostredia sú Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Ide o súbor niekoľkých navzájom súvisiacich projektov, rozmiestnených v zónach Mesto a Viladomy. Od svojich prvopočiatkov vo fáze architektonickej a urbanistickej štúdie (2008) a symbolického prvého výkopu oznamujúceho štart výstavby (2010) prešli pozoruhodnú cestu lemovanú významnými míľnikmi: príchod prvých obyvateľov (2013), otvorenie prvej materskej školy a nákupného strediska Slnečnice Market (2016), odovzdanie najväčšieho rodinného športovo-zábavného centra na Slovensku (2019) či presiahnutie počtu 5.000 obyvateľov (2021).

Celá doterajšia bilancia ani zďaleka neznamená koniec spolupráce developera na rozvoji Petržalky. Naopak – kontinuálne prebiehajúca výstavba Slnečníc bude prebiehať aj v budúcnosti. Svedčí o tom príprava ďalších projektov, ktoré plánuje ich developer v najbližších rokoch zrealizovať. Preukazuje tak jednak flexibilitu pôvodnej myšlienky, ktorá odolala ekonomickým či spoločenským zmenám, rovnako ako jej životnosť z pohľadu kritérií, kladených na rezidenčný projekt 21. storočia. Hlavným autorom urbanizmu Slnečníc je kancelária Compass Architekti. 

Osobitnou kapitolou je príspevok mestskej časti a komunite – nielen tej, ktorá sa formuje z novousadlíkov, ale v neposlednom rade aj pôvodnej. V prípade Cresco Real Estate je pomerne rôznorodý. Týka sa to napríklad oblasti vytvárania nových predškolských zariadení, ktorými rozširuje jestvujúcu kapacitu materských škôl v danej lokalite. Tvrdenie, že tým do istej miery supluje aktivitu, ktorá býva štandardne doménou samosprávy a predovšetkým štátu, nie je vôbec prehnané.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate

Verejnej materskej škôlke napomohla petícia

Ako developer už skôr informoval, 28. júna 2022 odovzdalo Cresco v projekte Slnečnice do užívania novú budovu predškolského zariadenia. V školskom roku 2022/2023 našlo na celkovej ploche 623,47 m2 umiestnenie približne 70 detí z lokality a priľahlých častí Petržalky. Objekt zasadený do Zóny Viladomy si petržalská samospráva prevzala ako verejnú materskú škôlku, ktorá doplní existujúce súkromné jasličky. Prispeje tak k zvýšeniu celkového počtu petržalských verejných škôlok do konca tohto roka z terajších 25 na 27.

„Okrem už dlho fungujúcej súkromnej materskej školy a jasličiek, verejného parku s multifunkčnými ihriskami, výbehom pre psy či detskými ihriskami sme plánovali priniesť pre mladé rodiny s deťmi aj verejné predškolské zariadenie, ktoré im zjednoduší každodenný život,“ vysvetlil v tlačovej správe Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate. Súčasťou areálu je aj vonkajšia zeleň s rozlohou 836 m2, určená na trávenie voľného času detí a umiestnenie hracích prvkov. „Ďalšie hracie prvky sú k dispozícii už do dvoch minút od škôlky v rámci detských či športových ihrísk, ktoré sú súčasťou verejného parku v Zóne Viladomy,“ dodal Krnáč. Ako pre YIM.BA spresnil, z príprav otvorenia škôlky Cresco vystúpilo momentom, keď ju začiatkom leta odovzdalo mestskej časti Petržalka ako jej zriaďovateľovi a prevádzkovateľovi.

Ak vznikol dojem, že ide o dobročinnosť zo strany developera, je mylný. Mestská časť totiž odkúpila od neho budovu škôlky aj s okolitými pozemkami za 900-tisíc eur, pričom na účel rekonštrukcie požiadala o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Pre úplnosť treba ešte dodať, že verejnej materskej škôlke v tomto prípade pomohla a posunula ju správnym smerom petícia obyvateľov za doplnenie verejnej občianskej vybavenosti v lokalite Slnečníc, ktorá celému zámeru predchádzala.

Vznik verejnej škôlky v Slnečniciach označil jej developer za „ukážku spolupráce samosprávy a investora a dobrý príklad toho, ako sa dá rozvíjať mestská štvrť“. Odvedený developerský poplatok z výstavby Slnečníc, doteraz vo výške 1,7 milióna eur, ktorý putuje späť do lokality, prevýšil kúpnu cenu a ohlásenú investíciu na dokončenie škôlky. Ďalších zhruba 19 miliónov zaplatí Cresco mestskej časti za výstavbu ďalších projektov v Slnečniciach.

Paralelne vedie developer s mestskou časťou Bratislava – Petržalka už dlhší čas diskusiu o spojenej materskej a základnej (a výhľadovo možno aj strednej) škole, umiestnenej v Zóne Mesto, neďaleko budúcej konečnej zastávky električkovej radiály. Ako pokročila príprava jej realizácie, povoľovacie procesy a sú už známe aj prípadné termíny jej začatia a dokončenia?

„S mestskou časťou intenzívne rokujeme, s naším architektonickým štúdiom zapracúvavame ich pripomienky, ako aj zohľadňujeme nároky, ktoré na budovu budú nielen pri jej otvorení, ale aj výhľadovo, keď sa demografická situácia v oblasti môže zmeniť,“ uviedol pre YIM.BA výkonný riaditeľ Cresco Real Estate. „Na objekt už máme platné územné rozhodnutie a tento týždeň sa začali procesy aj na úrovni mestskej časti, aby mohla požiadať o externé spolufinancovanie projektu. Hovoriť o prípadných termínoch je ale zatiaľ predčasné, keďže samotný projekt sa ešte môže meniť podľa nových požiadaviek či obmedzených rozpočtových možností.“

Na druhej strane, sám starosta mestskej časti Ján Hrčka podľa neho priznáva, že Petržalka starne a čoskoro môže mať možno väčší problém s domovami seniorov než s materskými či základnými školami. Preto už dnes, keď petržalské školy navštevujú aj deti z Jaroviec či z Rusoviec, treba sledovať cieľ, aby bol developerský produkt dlhodobo – čiže aj o 10 či 20 rokov, keď terajšie malé deti vyrastú – udržateľný.

 

Nová materská škola v Zóne Viladomy

 

Termín dokončenia verejného parku dodržia

Verejnou materskou škôlkou sa však politika „benefitov nad rámec“ u Cresco Real Estate nekončí. Ešte predtým, ako ju pripravoval na odovzdanie, sa totiž pustil do prípravy ďalšej etapy Slnečníc – projektu Slnečnice Nad Mestom. K termínom samotnej realizácie sa zatiaľ vyjadrovať odmieta. Pozornosť v tejto chvíli upriamuje skôr na verejnú infraštruktúru, v rámci ktorej tu má vzniknúť prvá časť druhého najväčšieho verejného parku v Petržalke (po Sade Janka Kráľa). Jeho celková rozloha 29-tisíc m2 bude porovnateľná s tromi futbalovými ihriskami.

Nepôjde len o štandardný park, akých ponúka hlavné mesto – v lepšom či v horšom stave – viacero. Ten petržalský prinesie okrem upravených zelených plôch a tradičného mobiliáru aj zopár inovatívnych prvkov – napríklad labyrint zo živého plota, grilovacie miesto a petangové ihrisko. Práce na stavbe parku sú už tri mesiace v plnom prúde s tým, že zavŕšenie prvej časti sa predpokladá v októbri 2022. Po odovzdaní by mal slúžiť ako spojovací článok medzi Zónou Mesto a spomínanou konečnou zastávkou električky na Janíkovom dvore.

Keďže v priebehu realizácie verejného parku sa mali vyskytnúť určité komplikácie, požiadali sme developera o vyjadrenie. „S parkom neevidujeme žiadne problémy, ktoré by ovplyvnili jeho funkcionalitu alebo termín dokončenia,“ tvrdí Ján Krnáč. Park mal byť pritom čiastočne dokončený už dávno, spoločne s dobudovaním etapy A6 v Zóne Mesto. Developer však čakal na vydanie povolení pre etapu Nad Mesto.

Čakanie využil developer aspoň na čiastočné úpravy dizajnu priestoru. „Počas jeho tvorby sme zohľadňovali aj požiadavky a priania obyvateľov, preto sme napríklad zmenili lokalitu psieho parku tak, aby mali štvornohí obyvatelia Zóny mesto viac priestoru. Stavebné dokončenie parku je naďalej plánované na október 2022, so všetkými avizovanými prvkami a funkciami.“ Autorom podoby parku je kancelária AWE Ateliér. 

Termíny dokončenia parku a jeho odovzdania do užívania však nie sú totožné. Ten druhý navyše predpokladá kolaudačné rozhodnutie a určenie subjektu, ktorému bude jeho momentálne stále ohradený areál zverený do správy. Zaujímalo nás, či má už developer v spomínaných záležitostiach jasno.

„Termín odovzdania parku do užívania sme zatiaľ nekomunikovali, keďže závisí najmä na úradoch a na tom, ako rýchlo prebehne kolaudačné konanie. O kolaudáciu parku sme už požiadali a čakáme na vypísanie kolaudačného konania zo strany stavebného úradu," pripomína Cresco Real Estate. „Radi by sme park odovzdali do správy mestskej časti, aj preto sme ju do procesu jeho tvorby od začiatku zapájali. Zatiaľ však definitívne nepotvrdili, kedy park prevezmú. Do kolaudačného rozhodnutia sa oň budeme naďalej starať my. Odkedy ho po kolaudácii odovzdáme do užívania, až kým ho nepreberie mestská časť, bude spravovaný na náklady okolitých bytových domov,“ uzatvára pre YIM.BA výkonný šéf Cresco Real Estate Ján Krnáč.

 

Fotografie z 23.9.2022. Pozrite si viac fotografií z Viladomov aj Mesta vo fotoalbumoch. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Nový park aj problémy. Slnečnice sa menia na komplexnú štvrť, nejde to bez ťažkostí

17.03.2023 12:20:28 Andrej Sárközi

Rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozvíja nielen v podobe prípravy či výstavby nových obytných blokov a domov, ale aj vybavenosti. Spoločnosť tu buduje štvrť, kde sa dnes nachádza už tritisíc bytov, ktoré sú naplno obývané a zabehnuté. K tomu sa v posledných mesiacoch roka 2022 pridal aj park, ktorý bude po dokončení patriť k najväčším v meste. Nejde ale o jediné plány, ktoré zmenia podobu štvrte.

Čítať viac

Obrovský projekt bude ešte väčší: Slnečnice smerujú k zisku novej etapy

16.03.2023 14:07:58 Andrej Sárközi

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt od developera Cresco Real Estate mení Petržalku aj rezidenčný trh v celej Bratislave. V súčasnosti tu žije približne päťtisíc obyvateľov a development sa naďalej rozrastá. Jeho súčasťou bude aj fáza Južné Mesto – Zóna A3+A5, ktorá po rokoch pokročila v povoľovacom procese.

Čítať viac

Nové veže majú zelenú. Slnečnice získajú prvé výškové budovy a zmenia panorámu Petržalky

06.12.2022 10:36:08 Andrej Sárközi

Petržalské Slnečnice začnú čoskoro opäť rásť. Nová etapa Nad Mestom doplní novovznikajúcu štvrť o najvyššie objekty v rámci celého developmentu. Miesto na okraji najväčšieho slovenského sídliska, kde sa momentálne stavia najväčší rezidenčný projekt v metropole, tak znova zmení svoju tvár a začne rásť do výšky.

Čítať viac

Najdostupnejšia časť Slnečníc je pred dokončením, na obyvateľov si ešte počká

02.12.2022 11:35:39 Andrej Sárközi

Najväčšie slovenské sídlisko sa v poslednom období významne mení. Prispieva k tomu aj rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Spoločnosť oznámila rozšírenie o "najdostupnejšiu" etapu v roku 2020, dnes sa jej prvá časť stáva realitou.

Čítať viac

Bratislava dostane nový veľký park. Dokončená bola jeho prvá časť

10.11.2022 16:56:05 Adrian Gubčo

Slovenská metropola je mimoriadne zelené mesto, pričom jeho veľká časť je doslova utopená v zeleni. Zvlášť sa to týka sídlisk, vrátane najväčšieho sídliska Petržalka. Napriek tomu získa ďalší park, ktorý je už dokonca v realizácii. Dokončená bola jeho prvá časť, po celkovom dobudovaní ho v tejto mestskej časti predčí jedine Sad Janka Kráľa.

Čítať viac

Ján Krnáč z Cresco Real Estate: Dúfam, že politici začnú rozmýšľať probiznisovejšie

28.10.2022 11:33:00 Adrian Gubčo

Cresco Real Estate je najväčším rezidenčným developerom na Slovensku. Vďačí za to v podstate jedinému projektu – Slnečniciam, masívnej obytnej štvrti na južnom okraji Petržalky. Plány však má rozsiahlejšie. Firma pripravuje nadštandardné nábrežné byty, výškové budovy a expanduje aj do zahraničia. O aktuálnych projektoch a situácii na trhu sme sa rozprávali s Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom v Cresco Real Estate.

Čítať viac

V Slnečniciach sa rozbieha predaj etapy Nad Mestom

11.04.2022 12:03:56 Adrian Gubčo

Veľký rezidenčný projekt Slnečnice na juhu Petržalky sa začne onedlho rozrastať o ďalšiu etapu. Južne od veľkého líniového parku vznikne časť Nad Mestom, tvorená piatimi výškovými budovami a trojicou nižších blokov. Výstavba by sa mohla teoreticky spustiť v najbližších týždňoch až mesiacoch. Medzičasom, developer Cresco Real Estate rozbieha oficiálny predaj bytov v nových domoch.

Čítať viac

Príprava školy v Slnečniciach napreduje, dátum realizácie však nemá

23.03.2022 13:51:44 Adrian Gubčo

Slnečnice na juhu Petržalky od developera Cresco Real Estate majú byť komplexnou obytnou zónou, ktorá bude obsahovať aj náležitú občiansku vybavenosť. Okrem obchodov a služieb tu má preto vzniknúť aj spojená materská, základná a stredná škola. Mnohí súčasní aj potenciálni obyvatelia na ňu netrpezlivo čakajú. Kedy však naozaj vznikne a ako bude vyzerať?

Čítať viac

Slnečnice sa pripravujú na ďalšiu etapu rozvoja

30.11.2021 16:08:00 Adrian Gubčo

Slnečnice na južnom okraji Petržalky sú dnes najväčším bratislavským rezidenčným projektom. Už dnes tu žije približne 5-tisíc obyvateľov, pribudnúť by tu mal minimálne dvojnásobok tohto počtu. V dohľadnej dobe sa predpokladá štart ďalších častí developmentu. Čo sa v Slnečniciach doteraz podarilo a aký bude najbližší vývoj novej štvrte?

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Prvá časť tretej etapy Slnečnice – Viladomy je dokončená, štvrtá už rastie

14.02.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave, Slnečnice, sa neustále rozširuje a postupne mení na veľkú mestskú štvrť. Realizácia sa spustila najprv v sektore Viladomy, kde sa aktuálne finišuje s  treťou etapou. Výstavba sa už spustila aj v prípade štvrtej, ktorá development danej časti projektu uzavrie.

Čítať viac

Škola v Slnečniciach má záväzné stanovisko

06.02.2020 15:20:20 Adrian Gubčo

V Bratislave by mohla čoskoro po veľmi dlhej dobe pribudnúť nová škola. V rastúcej štvrti Slnečnice je naplánovaný vznik zariadenia zahŕňajúceho materskú, základnú aj strednú školu, a to v modernom dizajne a s prihliadnutím na aktuálne trendy vo výučbe a vzdelávaní. Projekt získal kladné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

Čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Mesto, 17.3.2019

29.03.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Po aktuálnom pohľade na výstavbu prvej časti rezidenčného developmentu Slnečnice, teda Slnečnice – Viladomy, sa dnes pozrieme aj na postup výstavby sektoru Slnečnice – Mesto. Ide o súčasť projektu, v rámci ktorého vzniká na južnom okraji Petržalky v réžii developera Cresco Group najväčší rezidenčný zámer v Hlavnom meste, ako aj celá nová obytná štvrť.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Viladomy, 17.3.2019

25.03.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca štvrť Slnečnice na južnom okraji Petržalky neustále rastie, čo sa týka obidvoch jej aktuálnych častí – zóny Mesto aj zóny Viladomy. V tomto update sa pozriem na druhý menovaný sektor, kde aktuálne vzniká tretia etapa mohutného rezidenčného developmentu od developera Cresco Group.

Čítať viac

Slnečnice odhaľujú ďalšiu etapu, pribudnú sektory AB1 a AB4

23.10.2018 08:15:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group odhaľuje ďalšie sektory masívneho projektu Slnečnice – AB1 a AB4, ktoré vzniknú medzi aktuálne rozostavanými objektami zóny Slnečnice – Mesto (domy A3 a A6) a budúcim koridorom električkovej trate. Pôjde o časť s najlepšou dostupnosťou do centra mesta, najväčšou predpokladanou koncentráciou obyvateľstva a najcentrálnejším charakterom, čo má podčiarkovať aj urbanizmus a architektúra tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

10.09.2018 11:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

26.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Čítať viac

Nové nákupné možnosti v Petržalke

01.06.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Mestská časť Petržalka, napriek svojmu rozsahu, neponúkala veľkú variabilitu v oblasti maloobchodných prevádzok, ktoré sa tu nachádzajú a boli obmedzené na pár prevádzok supermarketov a určitého počtu menších obchodíkov. To sa však mení s rozvojom tzv. farmárskych tržníc, ktorých v krátkom čase pribudli hneď dve.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice, 23.05.2018

29.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po update z výstavby zóny Viladomy a nových vizualizáciách ďalšej časti zóny Mesto tu sú ďalšie novinky zo Slnečníc, konkrétne z výstavby doteraz najväčšej časti projektu - prvých blokov zóny Mesto. Novú štvrť realizuje developer Cresco Group.

Čítať viac

Nová podoba ďalšej časti Slnečnice - Mesto odhalená

27.05.2018 18:00:00 Adrian Gubčo

Pri projekte Slnečnice ešte nejakú dobu ostaneme. Tentokrát sa pozrieme na novú podobu ďalších dvoch častí zóny Mesto, B3 a B4. Aktualizovaný dizajn predstavili architekti zo štúdia Compass Architekti.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

25.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Čítať viac

Farmársky trh v Slnečniciach sa čoskoro otvára

06.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group, stojaci za projektom Slnečnice, oznámil dátum otvorenia farmárskej tržnice Trch., ktorý bude súčasťou nákupného centra Slnečnice Market v Zóne Mesto. Prvé prevádzky sa otvoria 12. apríla.

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc odhalená

27.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po nedávnom predstavení časti projektu Slnečnice s oficiálnym názvom C0, neoficiálne Kopec, sa odhaľuje ďalšia, ktorá bude súčasťou Zóny Mesto. Oficiálne ide o sektory B3-B4-AB2, kde vzniknú, okrem iného, výškové dominanty celej novej štvrte od developera Cresco Group.

Čítať viac

Čo bude ďalšia fáza Slnečníc?

23.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších rezidenčných projektov na Slovensku v postsocialistickom období, Slnečnice od developera Cresco Group, neustále rastie. Najviac rozbehnutá je Zóna Viladomy, kde sa aktuálne buduje prvá časť tretej fázy (zo štyroch). Aktívne sa pracuje aj v Zóne Mesto, kde bol dokončený prvý bytový dom a ďalšie štyri bloky sú vo výstavbe. Pomaly sa tak schyľuje k naštartovaniu ďalšej časti Slnečníc, oficiálne nazývanej C0.

Čítať viac

Nové byty v projekte Slnečnice - Mesto

06.12.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group oznámil, že dáva do predaja ďalšie byty v projekte Slnečnice - časť Mesto. V dome A5 vznikne v dvoch blokoch 230 bytov.

Čítať viac

V Bratislave dnes pribudne nové nákupné centrum

30.11.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group dnes otvára nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré vzniklo v postupne rastúcej štvrti Slnečnice, zóne "Mesto". Centrum pozostáva z dvoch častí, dnes sa otvára prvá z nich s obchodmi bežnejšieho charakteru, druhá časť s farmárskou tržnicou a gastrom pribudne na začiatku roka 2018.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc

19.10.2017 13:30:00 Adrian Gubčo

Slnečnice, petržalský projekt developera Cresco Group, sú dostatočne veľké na to, aby vytvorili samostatnú štvrť. Na to však potrebujú aj dostatočné množstvo potrebnej vybavenosti a kvalitné dopravné spojenie do zvyšku mesta, aby sa mohli naplno zapojiť do života Bratislavy. A práve s novinkami z týchto oblastí developer teraz prichádza.

Čítať viac

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

01.06.2017 12:00:00 Adrian Gubčo

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube