Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 26.06.2018 08:30

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Article Big

Zdroj: Cresco Group

V rámci najnovšej ponuky pribudne 174 bytov v štyroch sedempodlažných objektoch, rozvíjajúcich nastavený urbanistický koncept postupne sa rozvoľňujúcej štruktúry v smere od hlavnej dopravnej komunikácie. 1- až 4-izbové byty v nových domoch sú myslené ako nadštandardné, a to vďaka veľkorysejšiemu priestoru a možnosti na dvoch najnižších podlažiach zriadiť rozsiahle terasy, resp. predzáhradky. Ako developer sám konštatuje, "...Roky zozbieraných skúseností sa odzrkadlili v prepojení toho najlepšieho z lokality, architektúry aj verejných priestorov."

Práve exteriérové priestory majú byť ďalším benefitom projektu, developer sľubuje zriadenie parku so 14-tisíc metrami štvorcovými, kde budú okrem zelených plôch aj ihriská, výbeh pre psov či lúka. Prvá časť tretej etapy navyše ráta s vybavenosťou, život v zóne sa tak ešte o niečo skvalitní.

Developer sa v tejto etape zároveň vrátil k prvku, ktorý veľmi ovplyvnil architektúru prvej etapy v podobe tieniacich paravánov. Na prvý pohľad tak domy pôsobia príťažlivo a v kombinácii s (budúcou) vzrastlou zeleňou vytvoria atraktívne prostredie. Architektom je už tradične štúdio Compass Architekti, landscape je pod palcom LABAK. Prípravné práce sa už pomaly spúšťajú, dokončenie developer očakáva v druhej polovici roka 2020.

Slnečnice sa postupne transformujú na pomerne veľkú mestskú štvrť. Aktuálne je hotových približne 1200 bytov, vo výstavbe je 1500 bytov a v príprave ďalších 6-tisíc. Byty v Slnečniciach, predovšetkým v časti Mesto, patria k najdostupnejším v Bratislave. Daňou za to však býva často nekvalitná práca, čo je skúsenosť viacerých klientov. To do budúcna kladie nároky na dobré preverovanie a nastavovanie zmlúv a aktívnu kontrolu kvality stavby.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube