Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 26.06.2018 08:30

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Article Big

Zdroj: Cresco Group

V rámci najnovšej ponuky pribudne 174 bytov v štyroch sedempodlažných objektoch, rozvíjajúcich nastavený urbanistický koncept postupne sa rozvoľňujúcej štruktúry v smere od hlavnej dopravnej komunikácie. 1- až 4-izbové byty v nových domoch sú myslené ako nadštandardné, a to vďaka veľkorysejšiemu priestoru a možnosti na dvoch najnižších podlažiach zriadiť rozsiahle terasy, resp. predzáhradky. Ako developer sám konštatuje, "...Roky zozbieraných skúseností sa odzrkadlili v prepojení toho najlepšieho z lokality, architektúry aj verejných priestorov."

Práve exteriérové priestory majú byť ďalším benefitom projektu, developer sľubuje zriadenie parku so 14-tisíc metrami štvorcovými, kde budú okrem zelených plôch aj ihriská, výbeh pre psov či lúka. Prvá časť tretej etapy navyše ráta s vybavenosťou, život v zóne sa tak ešte o niečo skvalitní.

Developer sa v tejto etape zároveň vrátil k prvku, ktorý veľmi ovplyvnil architektúru prvej etapy v podobe tieniacich paravánov. Na prvý pohľad tak domy pôsobia príťažlivo a v kombinácii s (budúcou) vzrastlou zeleňou vytvoria atraktívne prostredie. Architektom je už tradične štúdio Compass Architekti, landscape je pod palcom LABAK. Prípravné práce sa už pomaly spúšťajú, dokončenie developer očakáva v druhej polovici roka 2020.

Slnečnice sa postupne transformujú na pomerne veľkú mestskú štvrť. Aktuálne je hotových približne 1200 bytov, vo výstavbe je 1500 bytov a v príprave ďalších 6-tisíc. Byty v Slnečniciach, predovšetkým v časti Mesto, patria k najdostupnejším v Bratislave. Daňou za to však býva často nekvalitná práca, čo je skúsenosť viacerých klientov. To do budúcna kladie nároky na dobré preverovanie a nastavovanie zmlúv a aktívnu kontrolu kvality stavby.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Nový Majerhof zmení zanedbaný brownfield na zelenú štvrť s promenádou pri Malom Dunaji.

Nový Majerhof development will change the dilapidated brownfield onto green neighborhood with promenade along Malý Dunaj.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #vrakuna #vrakuňa #majerhof #novymajerhof #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #riverfront #malydunaj

@pantograph_architects
Nová vizualizácia Sky Parku už so všetkými plánovanými vežami. Výstavba druhej etapy masívneho projektu sa spustí v roku 2021.

New render of Sky Park with all planned towers. Construction of the second stage of the massive development will start in 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @pictown.co
Rastúca Eurovea II a prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Rising Eurovea II development and first Slovak skyscraper Eurovea Tower.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #euroveaTower #skyscraper #mrakodrap #danube #slovakia #gfi

@jtre_sk
V bratislavskom downtowne začne onedlho rásť projekt Metropolis, ktorý ďalej zahustí panorámu tejto časti mesta.

Construction of a development called Metropolis in Bratislava downtown is about to start. It will be another densification of the skyline of the city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #housing #living #home #city #highrise #tower #downtown #metropolis
"Bulvár" Mlynské nivy je takmer dokončený a pripravený na otvorenie. Konečne.

Mlynské nivy "boulevard" is almost completed and ready to be opened. Finally.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #city #downtown #nivy #novenivy #nivytower #stanicanivy #tower #highrise #twincitytower #street #boulevard #publicspace

@hbreavis @novenivy
V Karlovej Vsi vznikne nový park, vyplnený bude najmä športoviskami. Zásahy nadviažu na nedávno vysadenú sakurovú alej.

A new park will be created in Karlova Ves. It will contain several sporting facilities and it will be located next to recently planted Japanese cherry alley.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #park #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #greenery #architecture #design

@idealarch_com
Pozrieť viac

YouTube