Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 26.06.2018 08:30

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Article Big

Zdroj: Cresco Group

V rámci najnovšej ponuky pribudne 174 bytov v štyroch sedempodlažných objektoch, rozvíjajúcich nastavený urbanistický koncept postupne sa rozvoľňujúcej štruktúry v smere od hlavnej dopravnej komunikácie. 1- až 4-izbové byty v nových domoch sú myslené ako nadštandardné, a to vďaka veľkorysejšiemu priestoru a možnosti na dvoch najnižších podlažiach zriadiť rozsiahle terasy, resp. predzáhradky. Ako developer sám konštatuje, "...Roky zozbieraných skúseností sa odzrkadlili v prepojení toho najlepšieho z lokality, architektúry aj verejných priestorov."

Práve exteriérové priestory majú byť ďalším benefitom projektu, developer sľubuje zriadenie parku so 14-tisíc metrami štvorcovými, kde budú okrem zelených plôch aj ihriská, výbeh pre psov či lúka. Prvá časť tretej etapy navyše ráta s vybavenosťou, život v zóne sa tak ešte o niečo skvalitní.

Developer sa v tejto etape zároveň vrátil k prvku, ktorý veľmi ovplyvnil architektúru prvej etapy v podobe tieniacich paravánov. Na prvý pohľad tak domy pôsobia príťažlivo a v kombinácii s (budúcou) vzrastlou zeleňou vytvoria atraktívne prostredie. Architektom je už tradične štúdio Compass Architekti, landscape je pod palcom LABAK. Prípravné práce sa už pomaly spúšťajú, dokončenie developer očakáva v druhej polovici roka 2020.

Slnečnice sa postupne transformujú na pomerne veľkú mestskú štvrť. Aktuálne je hotových približne 1200 bytov, vo výstavbe je 1500 bytov a v príprave ďalších 6-tisíc. Byty v Slnečniciach, predovšetkým v časti Mesto, patria k najdostupnejším v Bratislave. Daňou za to však býva často nekvalitná práca, čo je skúsenosť viacerých klientov. To do budúcna kladie nároky na dobré preverovanie a nastavovanie zmlúv a aktívnu kontrolu kvality stavby.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube