Author photoAdrian Gubčo 02.03.2018 09:00

VI Group pripravuje pokračovanie projektu Septimo

Developer VI GROUP s.r.o pred niekoľkými rokmi dokončil na Úderníckej ulici v Petržalke projekt Septimo, no stále zostáva v lokalite aktívny. Okrem rozostavanej výškovej budovy Matadorka aktuálne predstavil aj menší komorný projekt Septimo II, ktorý vznikne na križovatke Úderníckej a Gogoľovej ulice.

Zdroj: VI Group

Zdroj: VI Group

Budova vzniká na mieste staršieho skeletu, ktorý určuje aj základné charakteristiky budúceho domu, ktorý bude mať štyri nadzemné podlažia a obsahovať len 36 obytných jednotiek. Vzniknúť by mali tri trojizbové, tridsaťdva dvojizbových a jeden jednoizbový byt, resp. apartmán, ktorých je z celkového počtu až 25. Daný počet bude zrejme daný regulatívmi územného plánu, ktorý na pozemku prikazuje 70% občianskej vybavenosti.

Ceny nových bytov sú pomerne nízke, najlacnejšie dvojizbáky začínajú už na cene približne 90-tisíc eur, zároveň však platí, že majú aj veľmi úsporné dispozície či štandard, developer však umožňuje klientske zmeny až do momentu ukončenia hrubej stavby. Objekt bude obsahovať 48 parkovacích miest v suteréne a na povrchu, prenajímateľné jednotky v parteri nevzniknú. Začiatok realizácie sa očakáva v 2Q 2018, dokončenie do konca roka 2019.

Ako je u VI Group zvykom, architektúra je veľmi jednoduchá, ozvláštnená jednoduchými prvkami, v tomto prípade mierne vystúpenými hmotami, ktoré rozširujú rozlohu bytov a umožňujú zasunúť balkóny, vďaka čomu pôsobí objekt lepšie. Náročnejšia architektúra by bola v tomto prípade zbytočná, nielen vzhľadom na lokalitu, ale aj kvôli faktu, že klienti tohto projektu budú hľadať predovšetkým byty za rozumnú cenu, k čomu by extravagantná architektúra zrejme neprispela.

Obyvatelia sa taktiež musia pripraviť na to, že oblasť sa bude naďalej transformovať, čo bude spojené s výstavbou - napríklad aj na pozemku hneď vedľa, kde bude zrejme čoskoro odhalený ďalší projekt podobného charakteru.
 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group
  • Zdroj: VI Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube