YIMBA

Saida

Saida
Štvrť
Ružinov
Developer
Saida s.r.o.
Typ
Bývanie, Kancelárie, Retail
Architekt
Obermeyer Helika
Status
Zámer
Realizácia
2021 - 2023

Polyfunkčný projekt, ktorý bol prvýkrát predstavený už v roku 2007. Oproti pôvodnému zámeru došlo k zmenšeniu výšky vyššieho z objektov z 22 nadzemných podlaží na 13.


Ďalšie informácie

Počet podlaží 13
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 337
Generálny projektant Obermeyer Helika
Náklady 36.200.000 EUR

Články k projektu

Projekt Saida na Bajkalskej môže ísť onedlho do výstavby

11.02.2022 14:43:19 Adrian Gubčo

Na nároží Bajkalskej a Prešovskej ulice v mestskej časti Ružinov sa už dlhé roky pripravuje výstavba Polyfunkčného bytového domu Saida. Po dlhšom období, kedy sa zdalo, že je zámer mŕtvy, sa v roku 2020 objavila informácia o jeho reštarte. Developer Henris Immo vtedy žiadal o stavebné povolenie, na jeho správoplatnenie si však musel počkať. Voči povoleniu boli totiž vznesené odvolania, ktoré boli zamietnuté až teraz.

Čítať viac

V Ružinove sa reštartuje projekt Saida

27.10.2020 17:12:14 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ V blízkej dobe by sa mohla spustiť realizácia jedného zo starších bratislavských projektov, ktorý bol prvýkrát predstavený už v roku 2007. V tom čase sa v exponovanej lokalite pri nároží Bajkalskej ulice a Trnavskej cesty uvažovalo s výstavbou mohutného, 22-podlažného vežiaku. Aktuálne plány sú redukované, ako však bude development vyzerať, nie je ani dnes známe.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube