YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 03.09.2018 08:30

Construction update: Proxenta Residence, 29.8.2018

Račianske mýto má novú dominantu. Proxenta Residence už prevýšila všetky budovy priamo v okolí tohto mestského a dopravného uhla a je tesne pred dosiahnutím plnej výšky.

Proxenta Residence od rovnomenného developera bude mať trinásť nadzemných podlaží, čo je nielen najviac v porovnaní s blízkymi vyššími budovami (internát, Blumental Office), ale svojou exponovanou polohou na nároží Mýtnej a Radlinského ulice pôsobí budova ešte výraznejšie. Prevažujúca funkcia je rezidenčná, budova bude obsahovať 64 menších bytov, na prvých troch podlažiach vznikne 1.800 metrov štvorcových kancelárskych plôch, určených pre nové sídlo spoločnosti Proxenta. Parkovanie je riešené zakladačovým systémom, vzniknúť má 138 miest. Architektom by mala byť Architektonická kancelária Jančina. Projekt bude dokončený v priebehu roka 2019.

Proxenta Residence patrí k tým projektom, ktoré si obľubu zrejme nikdy nezískajú, čo je dané výraznou hmotou v prostredí, kde bola donedávna viacmenej vyrovnaná výška zástavby. Developerovi sa však ťažko čudovať, keď získal projekt od pôvodného majiteľa už s povolením na danú hmotu a výšku.

V Bratislave sa takýchto "mín" nachádza ešte viacero a súčasné možnosti ich zmeny k lepšiemu sú obmedzené. Veľkým problémom sú územné plány, ktoré takéto projekty povoľovali. Dnes by už mnohé z nich pravdepodobne neprešli, na spôsobe obstarávania plánov a metodike územného plánovania sa však nič nezmenilo - a to je potrebné zmeniť.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad zo Šancovej. Proxenta Residence začína byť v prostredí veľmi výrazná.
  • Zdroj: Proxenta

Súvisiace články

Proxenta Residence je prakticky dokončená a stáva sa dominantou Račianskeho mýta

12.11.2019 10:50:00 Adrian Gubčo

Projekt Proxenta Residence, ktorý na dlhodobo nezastavaný pozemok na nároží Mýtnej a Radlinského ulice a obrátený do jednej z najrušnejších križovatiek v meste priniesol polyfunkčnú budovu s bytmi a kanceláriami, je prakticky dokončený. Vďaka svojej hmote sa stal dominantou Račianskeho mýta, nanešťastie však nie najvhodnejšou, na čo kriticky reaguje široká verejnosť.

Čítať viac

Proxenta Residence sa blíži k dokončeniu

04.04.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Jeden z kontroverznejších bratislavských projektov už získava finálnu tvár. Z polyfunkčného domu Proxenta Residence sa skladá lešenie, vďaka čomu je zreteľná konečná podoba budovy. Vďaka výsledku realizácie do Bratislavy prichádza zo zahraničia, najmä z Londýna, ďalší trend, hoci je pochybné, či pozitívny.

Čítať viac

Proxenta Residence má dokončenú hrubú stavbu

19.12.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Proxenta Residence, nová nešťastná dominanta Račianskeho mýta, má dokončenú hrubú stavbu a pracuje sa zhotovovaní fasády. Kľúčový projekt spoločnosti Proxenta, ktorá si tu chce vybudovať svoje sídlo, sa tak blíži k dokončeniu.

Čítať viac

Construction update: Proxenta Residence, 19.06.2018

25.06.2018 08:10:00 Adrian Gubčo

Račianskemu mýtu začína čoraz výraznejšie dominovať hmota budúcej Proxenta Residence. Napriek tomu, budova je ešte len čosi nad polovicou svojej výšky.

Čítať viac

Construction update: Proxenta, 19.3.2018

23.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Investičná skupina PROXENTA, ktorá sa postupne udomácňuje aj v oblasti investičnej výstavby, pokročila pri realizácii svojho kľúčového projektu: výškovej budovy Proxenta Residence, kde okrem bytov vznikne aj sídlo spoločnosti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube