YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.06.2018 08:10

Construction update: Proxenta Residence, 19.06.2018

Račianskemu mýtu začína čoraz výraznejšie dominovať hmota budúcej Proxenta Residence. Napriek tomu, budova je ešte len čosi nad polovicou svojej výšky.

Proxenta Residence vzniká na exponovanom a dlho nezastavanom nároží Mýtnej a Radlinského ulice. Na mieste, ktoré si pýtalo výraznú architektúru, výrazná budova skutočne vzniká - nie však kvalitou, ale výškou, ktorá dosiahne trinásť nadzemných podlaží.

Developer Proxenta tu vytvorí 64 dvojizbových bytov a apartmánov a na prvých troch podlažiach kancelárske priestory, kde sa bude nachádzať aj nové sídlo firmy. Parkovanie bude riešené zakladačovým systémom, keďže developer sa musel potýkať s malým pozemkom, ktorý neumožňoval budovať klasické garáže. Architektom projektu je Architektonická kancelária Jančina, výstavba by mala byť ukončená v 1Q 2019.

Proxenta Residence je vzhľadom na svoju exponovanosť, objem a priemerný architektonický štandard právom terčom kritiky. Aktuálne dosahuje výšku, ktorá by bola ideálna, keďže by doplnila paletu podobne vysokých domov z minulosti. To sa však nestane a nám tak do budúcnosti ostane nešťastný pamätník nekompetentného plánovania v predkrízovom období, ktorého relikty ešte stále prežívajú v podobe starých, reštartovaných projektov.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad z Blumentalu
  • Zdroj: Proxenta

Súvisiace články

Proxenta Residence je prakticky dokončená a stáva sa dominantou Račianskeho mýta

12.11.2019 10:50:00 Adrian Gubčo

Projekt Proxenta Residence, ktorý na dlhodobo nezastavaný pozemok na nároží Mýtnej a Radlinského ulice a obrátený do jednej z najrušnejších križovatiek v meste priniesol polyfunkčnú budovu s bytmi a kanceláriami, je prakticky dokončený. Vďaka svojej hmote sa stal dominantou Račianskeho mýta, nanešťastie však nie najvhodnejšou, na čo kriticky reaguje široká verejnosť.

Čítať viac

Proxenta Residence sa blíži k dokončeniu

04.04.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Jeden z kontroverznejších bratislavských projektov už získava finálnu tvár. Z polyfunkčného domu Proxenta Residence sa skladá lešenie, vďaka čomu je zreteľná konečná podoba budovy. Vďaka výsledku realizácie do Bratislavy prichádza zo zahraničia, najmä z Londýna, ďalší trend, hoci je pochybné, či pozitívny.

Čítať viac

Proxenta Residence má dokončenú hrubú stavbu

19.12.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Proxenta Residence, nová nešťastná dominanta Račianskeho mýta, má dokončenú hrubú stavbu a pracuje sa zhotovovaní fasády. Kľúčový projekt spoločnosti Proxenta, ktorá si tu chce vybudovať svoje sídlo, sa tak blíži k dokončeniu.

Čítať viac

Construction update: Proxenta Residence, 29.8.2018

03.09.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Račianske mýto má novú dominantu. Proxenta Residence už prevýšila všetky budovy priamo v okolí tohto mestského a dopravného uhla a je tesne pred dosiahnutím plnej výšky.

Čítať viac

Construction update: Proxenta, 19.3.2018

23.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Investičná skupina PROXENTA, ktorá sa postupne udomácňuje aj v oblasti investičnej výstavby, pokročila pri realizácii svojho kľúčového projektu: výškovej budovy Proxenta Residence, kde okrem bytov vznikne aj sídlo spoločnosti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube