YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.06.2018 08:10

Construction update: Proxenta Residence, 19.06.2018

Račianskemu mýtu začína čoraz výraznejšie dominovať hmota budúcej Proxenta Residence. Napriek tomu, budova je ešte len čosi nad polovicou svojej výšky.

Article Big

Proxenta Residence vzniká na exponovanom a dlho nezastavanom nároží Mýtnej a Radlinského ulice. Na mieste, ktoré si pýtalo výraznú architektúru, výrazná budova skutočne vzniká - nie však kvalitou, ale výškou, ktorá dosiahne trinásť nadzemných podlaží.

Developer Proxenta tu vytvorí 64 dvojizbových bytov a apartmánov a na prvých troch podlažiach kancelárske priestory, kde sa bude nachádzať aj nové sídlo firmy. Parkovanie bude riešené zakladačovým systémom, keďže developer sa musel potýkať s malým pozemkom, ktorý neumožňoval budovať klasické garáže. Architektom projektu je Architektonická kancelária Jančina, výstavba by mala byť ukončená v 1Q 2019.

Proxenta Residence je vzhľadom na svoju exponovanosť, objem a priemerný architektonický štandard právom terčom kritiky. Aktuálne dosahuje výšku, ktorá by bola ideálna, keďže by doplnila paletu podobne vysokých domov z minulosti. To sa však nestane a nám tak do budúcnosti ostane nešťastný pamätník nekompetentného plánovania v predkrízovom období, ktorého relikty ešte stále prežívajú v podobe starých, reštartovaných projektov.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad z Blumentalu
  • Zdroj: Proxenta

Súvisiace články

Proxenta Residence je prakticky dokončená a stáva sa dominantou Račianskeho mýta

12.11.2019 10:50:00 Adrian Gubčo

Projekt Proxenta Residence, ktorý na dlhodobo nezastavaný pozemok na nároží Mýtnej a Radlinského ulice a obrátený do jednej z najrušnejších križovatiek v meste priniesol polyfunkčnú budovu s bytmi a kanceláriami, je prakticky dokončený. Vďaka svojej hmote sa stal dominantou Račianskeho mýta, nanešťastie však nie najvhodnejšou, na čo kriticky reaguje široká verejnosť.

Čítať viac

Proxenta Residence sa blíži k dokončeniu

04.04.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Jeden z kontroverznejších bratislavských projektov už získava finálnu tvár. Z polyfunkčného domu Proxenta Residence sa skladá lešenie, vďaka čomu je zreteľná konečná podoba budovy. Vďaka výsledku realizácie do Bratislavy prichádza zo zahraničia, najmä z Londýna, ďalší trend, hoci je pochybné, či pozitívny.

Čítať viac

Proxenta Residence má dokončenú hrubú stavbu

19.12.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Proxenta Residence, nová nešťastná dominanta Račianskeho mýta, má dokončenú hrubú stavbu a pracuje sa zhotovovaní fasády. Kľúčový projekt spoločnosti Proxenta, ktorá si tu chce vybudovať svoje sídlo, sa tak blíži k dokončeniu.

Čítať viac

Construction update: Proxenta Residence, 29.8.2018

03.09.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Račianske mýto má novú dominantu. Proxenta Residence už prevýšila všetky budovy priamo v okolí tohto mestského a dopravného uhla a je tesne pred dosiahnutím plnej výšky.

Čítať viac

Construction update: Proxenta, 19.3.2018

23.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Investičná skupina PROXENTA, ktorá sa postupne udomácňuje aj v oblasti investičnej výstavby, pokročila pri realizácii svojho kľúčového projektu: výškovej budovy Proxenta Residence, kde okrem bytov vznikne aj sídlo spoločnosti.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre