Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 16.03.2018 10:00

Construction update: Nuppu, 13.3.2018

Nuppu patrí k pomerne veľkým projektom, ktoré transformujú postindustriálnu oblasť na rozmedzí štvrtí Nivy a Prievoz. Prvá fáza v podobe domu Lilja je v tejto chvíli prakticky dokončená.

Article Big

Za projektom stojí developer YIT Slovakia, ktorý tu v horizonte niekoľkých rokov vybuduje celé nové sídlisko vo forme riadkovej zástavby bytových domov s centrálnym líniovým parkom. V rámci celého projektu by malo vzniknúť až dvanásť objektov, vo výstavbe sú okrem dokončovaného domu Lilja ešte dva, Tulppaani a Ruusu.

Každý z objektov obsahuje 106 bytov a má osem podlaží. Parkovanie je riešené v podzemnej garáži a na krytom povrchovom parkovisku, do budúceho parku sú orientované prevádzky. Kolaudácia prvého domu je očakávaná v prebehu apríla, druhá fáza by sa mala kolaudovať na jeseň, tretia v lete 2019. Architektom projektu je ateliér 3M, ktorý dizajnoval Nuppu ešte pod pôvodným developerom a pôvodným názvom Bergamon.

Nuppu sa zatiaľ rysuje ako celkom príjemný rezidenčný projekt (hlavne ak sa dokončí centrálny park), nemalo by však ostať len pri bytových domoch. V pláne je aj sedempodlažná líniová kancelárska budova, ktorá vytvorí hlukovú bariéru medzi rezidenčnými časťami Nuppu a diaľnicou D1, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti. Vzniknúť by tu malo až 25-tisíc metrov štvorcových kancelárskych plôch. Dátum výstavby však ešte nie je známy.

Galéria

  • Budúci park sa zatiaľ nerealizuje.
  • Tretia etapa.
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Park po dokončení má ponúknuť množstvo príležitostí pre športovanie či rozvoj komunitných vzťahov. Zdroj: YIT Slovakia
  • Kancelárska budova. Zdroj: YIT Slovakia via CBRE

Súvisiace články

Nuppu napreduje, kancelárie nahrádza nájomnými bytmi

28.05.2020 13:04:39 Adrian Gubčo

Ružinovský projekt Nuppu od YIT Slovakia rastie rýchlym tempom a postupne začína získavať ucelenú formu. Developer okrem toho pripravuje nové fázy – jednak rezidencie na nedávno zakúpenom pozemku na ulici Mlynské nivy, ako aj čiastočnú transformáciu pôvodne uvažovanej kancelárskej budovy, kde by mohli pribudnúť nájomné byty. Nepozdáva sa to však všetkým.

Čítať viac

YIT Slovakia spúšťa predaj siedmej etapy Nuppu

19.02.2020 15:50:00 Adrian Gubčo

Developer s fínskym pozadím YIT Slovakia dnes odštartoval predaj celkovo už siedmej etapy projektu Nuppu v Ružinove. Obytný súbor tvorený bytovými domami zoskupenými okolo líniového centrálneho parku sa rozrastie o novostavbu, ktorá je tak ako v predošlých prípadoch pomenovaná fínskym názvom kvetu – Hortensia.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube