Články k projektu: Mamut

zoradiť: podľa dátumu

Masívny projekt v centre dostal zelenú, jeho definitívna podoba známa nie je

13.12.2022, 14:01 Andrej Sárközi

Výrazný industriálny objekt a jeho prístavba na nároží Ferienčíkovej, Cintorínskej a Ulice 29. augusta, nazývané Mamut, patrili kedysi k najpopulárnejším pivárňam v meste. Nie je to však len prezývka známej reštaurácie. Volá sa tak aj polyfunkčný projekt, ktorý sa už dlhšie plánuje v susedstve. Development sa k výstavbe posunul výraznou mierou.

Obrovský projekt v centre bližšie k výstavbe: Mamut čaká na povolenie s novou funkciou

27.09.2022, 12:50 RED

Pivári tam chodievali ako na klavír. Napriek vyšším cenám zlatého moku než kdekoľvek inde dávali prednosť populárnej reštaurácii na rohu Cintorínskej a Ulice 29. augusta, kde si mohli vyberať spomedzi viacerých značiek a kde vládla jedinečná atmosféra, typická iba pre najkultovejšiu piváreň v meste – Mamut.

Kedy sa rozbehne projekt Mamut?

24.11.2021, 13:36 Adrian Gubčo

Názov Mamut sa obyvateľom Bratislavy spája predovšetkým so známou pivárňou, sídliacou v priestoroch bývalej sladovne na nároží Cintorínskej ulice a Ulice 29. augusta. Ide však aj o názov projektu hotela, ktorý by mal vyrásť v susedstve, nad súčasnou garážou. Čas od času sa objaví informácia, že stavebný úrad predĺžil projektu lehotu na dokončenie. Kedy sa však začne skutočne stavať?

Zanikne sladovňa pivovaru Stein na Ulici 29.augusta?

28.01.2020, 13:45 Adrian Gubčo

V centre mesta hrozí zánik ďalšej industriálnej budovy. Sladovňa pivovaru bratov Steinovcov z roku 1872, známa aj ako Mamut, by mohla byť už čoskoro asanovaná, aby uvoľnila miesto novému developmentu. Na situáciu poukázalo združenie Čierne diery spoločne s Klubom ochrany technických pamiatok (KOTP).

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube