YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 04.07.2018 13:00

Stavebné povolenie pre výstavbu LBG Arény udelené

V mestskej časti Bratislava - Rača bolo po dlhom procese schvaľovania konečne podpísané stavebné povolenie pre výstavbu športovo-relaxačného centra LBG arena. Už v blízkej dobe tak táto mestská časť získa komplex, ktorý môže radikálne zvýšiť kvalitu života v tejto časti mesta.

Zdroj: Luka & Bramer Group

Zdroj: Luka & Bramer Group

Projekt, za ktorým stojí investičná spoločnosť Luka & Bramer Group, a.s., a hokejista Ľubomír Višňovský, sa nachádza v dotyku so športovým areálom medzi Černockého, Kadnárovou, Hečkovou a Žitnou ulicou.

Pozostáva z viacerých základných častí: hokejovej haly s klziskom vhodným pre hokej i krasokorčuľovanie, hokejbalovej haly, bazénovej haly s 6-dráhovým 25-metrovým bazénom, fitnesscentra, exteriérových multifunkčných športovísk, ako aj potrebnej infraštruktúry, čo zahŕňa ubytovacie a stravovacie kapacity či šatne. Komplex by malo obslúžiť 80 parkovacích miest.

Architektonicky pôjde o vysoko modernú stavbu, za dizajnom stojí kancelária architekta Tomáša Čechvalu. V prípade, že sa výstavba okamžite rozbehne a nič ju už nezdrží, LBG Aréna by mohla byť hotová v priebehu roka 2020.

V prípade úspešnej realizácie bude LBG Aréna vzorovým projektom, ktorý nielen mimoriadne rozšíri možnosti aktívneho trávenia voľného času v Rači, ale môže inšpirovať aj ostatné metské časti, kde by podobné športové centrá mali vzniknúť tiež. Hoci v nedávnej minulosti došlo k výraznému úbytku športovísk, stále existuje dostatok priestorov s potenciálom zmeny - v Karlovej Vsi to je napríklad okolie futbalového ihriska na Molecovej ulici, podobne v Dúbravke, v Podunajských Biskupiciach chátrajúci areál TJ Spoje.

Tu všade by mohli vzniknúť moderné centrá, ktoré by kombinovali športoviská, možnosti pre gastronómiu či socializáciu, ale aj priestory pre rozvoj komunitných vzťahov. Ide o koncept, ktorý je veľmi rozšírený v Severnej Amerike, u nás snáď bude mať prvého viditeľného reprezentanta v podobe veľmi nádejne pôsobiacej LBG Arény.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Luka & Bramer Group
  • Zdroj: Luka & Bramer Group
  • Zdroj: Luka & Bramer Group
  • Zdroj: Luka & Bramer Group
  • Zdroj: Luka & Bramer Group

Súvisiace články

Krach veľkých plánov. Špičkové športové centrum v Rači nevznikne

30.11.2022 15:22:54 Andrej Sárközi

Bratislavská mestská časť Rača mohla už roky disponovať novým športovo-relaxačným centrom – LBG Arénou. Moderný areál, ktorý mal vzniknúť po vzore amerických športových centier, však bol v dlhom procese schvaľovania a nevyhol sa ani odporu združení či miestnych susedov. Podľa najnovších informácií je osud zámeru definitívne spečatený.

Čítať viac

Ako sa vyvíja projekt LBG Aréna?

04.04.2022 13:23:02 Adrian Gubčo

V Bratislave sa pripravuje hneď niekoľko športových projektov, zámer LBG Aréna v Rači však patrí k tým najambicióznejším. V športovej zóne pri Hečkovej ulici má vzniknúť moderný areál s plavárňou, hokejovou halou aj multifunkčným ihriskom pro vzore amerických športových centier. Ako sa však zdá, veľkorysé plány takými môžu ostať len na papieri.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube